Wingene Koers II - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Van De Paar Jarne Lotto Soudal U23 03:32:10
02 Verhofstadt Thibau Tarteletto-Isorex + 00
03 Swenne Delano GRC Jan Van Arckel + 00
04 Gerits Vince Stageco Cycling Team + 00
05 De Maere Alessio Dovy Keukens- FCC + 00
06 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
07 Dekoning Fabrizio Dovy Keukens- FCC + 00
08 Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
09 Kaesemans Jasper Urbano-Vulsteke CT + 00
10 De Rooze Niels Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 00
11 Dorussen Johan Dutch Food Valley Cycling Team + 00
12 Wilshaus Serginho GRC Jan Van Arckel + 00
13 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 00
14 Vervaeke Aaron VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 00
15 Santy Arne Dovy Keukens- FCC + 00
16 Bernard Baptiste ESEG Douai + 00
17 De Kinder Axel Stageco Cycling Team + 00
18 Lowie Theo Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 00
19 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 00
20 Vasseur Aubin ESEG Douai + 00
21 Dejaegher Jasper Mini Discar Cycling Team + 00
22 Sytema Jesse UWTC De Volharding + 00
23 Deman Baptiste ESEG Douai + 00
24 Inion Sander EFC - L&R - AGS + 00
25 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 00
26 Goeman Andreas Tarteletto-Isorex + 00
27 Rush Christian Regioteam Zuid-Nederland + 00
28 Luke Daniel Dutch Food Valley Cycling Team + 00
29 Hashikawa Jo EFC - L&R - AGS + 00
30 Naudts Thomas EFC - L&R - AGS + 00
31 Perpette Sebastien Stageco Cycling Team + 00
32 Rigole Brian VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 00
33 Bouts Jens Urbano-Vulsteke CT + 08
34 Es Menno UWTC De Volharding + 08
35 Raschaert Lander KDM-Pack Cycling Team + 08
36 Oreel Lars Regioteam Zuid-Nederland + 08
37 Reunis Rowdy Regioteam Zuid-Nederland + 08
38 Dubois Foeke Asfra Racing Team + 08
39 Van Compernolle Jason Asfra Racing Team + 08
40 Botterberg Dylan Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 08
41 Senrame Arthur KDM-Pack Cycling Team + 08
42 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 08
43 Vercruysse Gilles VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 08
44 Schotte Lauwrence Asfra Racing Team + 08
45 Luiten Niels Mini Discar Cycling Team + 08
46 Van Den Bemt Tijs Regioteam Zuid-Nederland + 08
47 Finoulst Jan-Frederik DCR Cycling Team + 08
48 Felton Quinn Urbano-Vulsteke CT + 08
49 Demuynck Koen Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 08
50 Velzen Justus Dutch Food Valley Cycling Team + 08
51 Victoor Benito Team Atom 6 Bikestore + 08
52 Vanoverberghe Mathias Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 16
53 Vermeulen Jeroom Urbano-Vulsteke CT + 16
54 Hoveijn Frans UWTC De Volharding + 16
55 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 16
57 Portsmouth Tom Mini Discar Cycling Team + 16
58 Haberlah Simon GRC Jan Van Arckel + 16
59 Van Der Eycken Brent VP Consulting-Prorace CT + 16
60 Tasset Marvin Mini Discar Cycling Team + 16
61 Decherf Ward Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen + 16
62 Teugels Lennert Tarteletto-Isorex + 16
63 Jacobs Owen VP Consulting-Prorace CT + 16
64 Vandaele Angelo Team Atom 6 Bikestore + 22
65 Van Laer Jan Stageco Cycling Team + 23
66 Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT + 23
67 De Meester Milan EFC - L&R - AGS + 25
68 Degot Damien ESEG Douai + 25
69 Dewachter Lucas KDM-Pack Cycling Team + 25
70 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 25
71 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 25
72 Stravers Jarri GRC Jan Van Arckel + 25
73 Van Breussegem Elias Tarteletto-Isorex + 25
74 Cle Brent Stageco Cycling Team + 25
75 Vanoverschelde Kobe Tarteletto-Isorex + 25
76 Verbrugghe Sven Team Atom 6 Bikestore + 25
77 Jacques Lucas Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 50
78 Van Raemdonck Cedric Lotto Soudal U23 + 50
79 Alderweireld Robin Team Atom 6 Bikestore + 53
80 Lannoo Jaromir Team Atom 6 Bikestore + 01:20
81 Boeckx Senne Stageco Cycling Team + 01:23
82 Moonen Zeno Mini Discar Cycling Team + 01:45
83 Martens Louis VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 02:22
84 Demeyere Torsten Tarteletto-Isorex + 02:38
85 Van Ryckeghem Lars Lotto Soudal U23 + 02:56
86 Detalle Noah Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:58
87 Mercier Ward HOUTLAND WESTKUST/PHILSOR BIKE + 03:01
88 Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 03:06
89 Dopchie Felix Mini Discar Cycling Team + 03:32
90 Verfaillie Arne Asfra Racing Team + 03:32
DNF Expeels Tjorven HOUTLAND WESTKUST/PHILSOR BIKE
DNF Rosseeuw Birger HOUTLAND WESTKUST/PHILSOR BIKE
DNF Schrauwen Max HOUTLAND WESTKUST/PHILSOR BIKE
DNF Ranson Nourdine Asfra Racing Team
DNF Roelandt Jelle Asfra Racing Team
DNF Bleyenberg Jado DCR Cycling Team
DNF Maes Bryan DCR Cycling Team
DNF Smet Jorre DCR Cycling Team
DNF Sterck Joppe DCR Cycling Team
DNF De Jaeger Luca Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen
DNF Farazijn Maxime Decock-Van Eyck-Van Mossel Devos-Capoen
DNF Timmermans Sven Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Van Jaarsveld Joost Dutch Food Valley Cycling Team
DNF Adam Benjamin E.C.Wallonie
DNF De Maglie Maxime E.C.Wallonie
DNF Fernandez Clement E.C.Wallonie
DNF Matthews Robert E.C.Wallonie
DNF Navez Tristan E.C.Wallonie
DNF Reynaers Lucas E.C.Wallonie
DNF Szlapa Pierre E.C.Wallonie
DNF Dutombois Matheo ESEG Douai
DNF Bode Hermen GRC Jan Van Arckel
DNF Van der Woude Casper GRC Jan Van Arckel
DNF Desimpelaere Robbe KDM-Pack Cycling Team
DNF Omachi Kento KDM-Pack Cycling Team
DNF Rice Matthew Lotto Soudal U23
DNF Hamelryckx Tom Mini Discar Cycling Team
DNF Koops Thijs Regioteam Zuid-Nederland
DNF Mesu Jurgen Regioteam Zuid-Nederland
DNF Vos Casper Regioteam Zuid-Nederland
DNF Huyghe Gust Stageco Cycling Team
DNF De Poorter Maxime Tarteletto-Isorex
DNF Govaert Arne Team Atom 6 Bikestore
DNF Lambrecht Martijn Team Atom 6 Bikestore
DNF Baeten Wiebe Urbano-Vulsteke CT
DNF Kelly Adam Urbano-Vulsteke CT
DNF Verheyen Nils Urbano-Vulsteke CT
DNF Nikkels Eelke UWTC De Volharding
DNF van Esterik Mart UWTC De Volharding
DNF Van Weele Jannes UWTC De Volharding
DNF Boels Senne VP Consulting-Prorace CT
DNF Fuchs Thimo VP Consulting-Prorace CT
DNF Vanhie Erben VZW WP de Molenspurters Meulebeke

Information