Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Euro's
Races & results
Teams
Ranking
Wuustwezel - GP Jef Leonard
Junior, 4th September 2022, Belgium
Race info
Results
History
2024
2022
2021
Results
Embed Results
Nations
Belgium
Germany
Netherlands
Norway
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Meulemans
Niel
2005
Acrog-Tormans BC U19
02:27:33
02
Baart
Thomas
2004
Van Moer Logistics Cycling Team
+ 00
03
Bertels
Jasper
2004
Van Moer Logistics Cycling Team
+ 02
04
Provost
Quinten
2004
Van Moer Logistics Cycling Team
+ 02
05
Dekien
Jasper
2004
FlandersColor-Galloo Team
+ 02
06
Vandenhende
Kobe
2004
Isorex Cycling Team
+ 02
07
Ceulemans
Jarne
2004
WAC Team
+ 02
08
Depetter
Dylan
2004
Debondt Verandas CT U19
+ 02
09
Anzempamber
Jarne
2005
Isorex Cycling Team
+ 02
10
Timmermans
Troy
2004
C.T.Houtland-Westkust U19
+ 02
11
Vuerinckx
Thomas
2005
Acrog-Tormans BC U19
+ 02
12
Bollengier
Andreas
2004
Alfasun-Alfacool CT U19
+ 02
13
Verhaegen
Xander
2004
Acrog-Tormans BC U19
+ 02
14
Grosemans
Dries
2004
Acrog-Tormans BC U19
+ 02
15
Vander Elst
Daan
2005
Brain² Olympia Tienen
+ 02
16
Coppens
Bert
2005
Debondt Verandas CT U19
+ 02
17
Nulens
Yarne
2004
Brain² Olympia Tienen
+ 02
18
Otte
Gus
2004
Merida Adelaar Development Team
+ 02
19
Swart
Hidde
2005
Jegg-DJR Academy U19
+ 02
20
Meeusen
Stan
2005
Brain² Olympia Tienen
+ 02
21
Van Gelder
Rube
2004
WAC Team
+ 02
22
Sluyts
Ward
2004
Van Mossel Heist CT U19
+ 02
23
Pollen
Sebastian
2004
Stavanger SK Junior
+ 02
24
de Geus
Giel
2005
-
+ 05
25
Verhaegen
Ruben
2004
WAC Team
+ 05
26
Van Nieuwenhove
Lars
2005
Isorex Cycling Team
+ 05
27
Casier
Zyon
2005
Isorex Cycling Team
+ 05
28
Boonen
Luca
2005
FlandersColor-Galloo Team
+ 08
29
Maerevoet
Nils
2004
Van Moer Logistics Cycling Team
+ 12
30
Berton
Storm
2005
Van Moer Logistics Cycling Team
+ 16
31
Baert
Basiel
2005
Brain² Olympia Tienen
+ 01:17
32
De Maeseneer
Milan
2004
Debondt Verandas CT U19
+ 01:36
33
De Boel
Jona
2005
WCL Bergklimmers U19
+ 01:36
34
De Valck
Asger
2004
Van Moer Logistics Cycling Team
+ 01:45
35
Mulder
Martijn
2005
Merida Adelaar Development Team
+ 02:12
36
Slegers
Lukas
2005
-
+ 02:14
37
Van Gogh
Xander
2004
WAC Team
+ 02:14
38
Van Renterghem
Tijl
2005
Isorex Cycling Team
+ 02:14
39
Van Pamel
Dimi
2005
Isorex Cycling Team
+ 02:14
40
Reyns
Elias
2004
Debondt Verandas CT U19
+ 02:14
41
Jaecques
Arnaud
2005
C.T.Houtland-Westkust U19
+ 02:14
42
Schuybroek
Senne
2004
Van Mossel Heist CT U19
+ 02:14
43
Hoppenbrouwers
Sem
2004
-
+ 02:14
44
Latin
Michael
2005
Brain² Olympia Tienen
+ 02:14
45
Duts
Cisse
2005
Van Mossel Heist CT U19
+ 02:14
46
Rutten
Rooney
2004
Acrog-Tormans BC U19
+ 02:14
47
Clerx
Ferre
2005
Van Mossel Heist CT U19
+ 02:14
48
Briesen
Milan
2005
Brain² Olympia Tienen
+ 02:14
49
Rennen
Thibo
2005
WAC Team
+ 02:14
50
Kortes
Thijs
2004
Van Mossel Heist CT U19
+ 02:14
51
Deckers
Fons
2005
Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
+ 02:14
52
Mertens
Arthur
2005
Team Kempen
+ 02:14
53
Noël
Louca
2004
Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
+ 02:14
54
Van Hamme
Rhune
2005
Alfasun-Alfacool CT U19
+ 02:14
55
Moorthamer
Jasper
2005
Team Kempen
+ 02:14
56
Honcoop
Stijn
2005
-
+ 02:14
57
Van Loon
Tibo
2004
Team Kempen
+ 02:14
58
van Der Gracht
Wout
2004
Alfasun-Alfacool CT U19
+ 02:14
59
Engels
Warre
2005
Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
+ 02:14
60
Teugels
Jef
2004
Brain² Olympia Tienen
+ 02:14
61
Christiaens
Niels
2005
Alfasun-Alfacool CT U19
+ 02:14
62
van der Zalm
Tim
2005
-
+ 02:14
63
Rokven
Noel
2004
-
+ 02:14
64
De Clerq
Artuur
2005
-
+ 02:14
65
Ruysseveldt
Jan
2005
Alfasun-Alfacool CT U19
+ 02:31
66
Clauw
Arthur
2005
Acrog-Tormans BC U19
+ 03:08
67
De Baat
Bodhi
2005
WV Breda
+ 09:00
68
De Backer
Arthur
2004
Alfasun-Alfacool CT U19
+ 09:00
69
Herzeel
Zion
2005
FlandersColor-Galloo Team
+ 09:54
DNF
van de Sande
Ramon
2004
-
DNF
De Page
Milan
2005
Debondt Verandas CT U19
DNF
Magherman
Dries
2005
FlandersColor-Galloo Team
DNF
Bartelet
David
2004
Jegg-DJR Academy U19
DNF
Buyck
Jarre
2004
Litubel Parket - Chauffage Vanbrabant
DNF
Dekker
Sem
2004
Merida Adelaar Development Team
DNF
Hezeman
Stijn
2004
Merida Adelaar Development Team
DNF
Van Den Kinschot
Simon
2005
Team Kempen
DNF
De Haan
Dennis
2004
Van Mossel Heist CT U19
DNF
Baeten
Rube
2004
WAC Team
DNF
Deroo
Simon
2004
Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF
Guettari
Sofiane
2004
Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF
Huion
Thibo
2005
Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
Information
Wuustwezel - GP Jef Leonard
Belgium
4th September 2022
Jr | 104.5 km