Classica Ribeiro da Silva - 2022

GC Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor 06:36:35
02 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 08
03 Silva Rafael Efapel Cycling + 09
04 Carvalho Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 27
05 Vilela Ricardo W52/FC Porto + 28
06 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 36
07 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 48
08 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 52
09 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 55
10 Silva Joaquim Efapel Cycling + 55
11 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 55
12 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 58
13 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 58
14 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 01:09
15 Antunes Tiago Efapel Cycling + 01:17
16 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:18
17 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 01:25
18 Hernaiz Vicente Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:26
19 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 01:29
20 Blanco Samuel Atum General/Tavira + 01:29
21 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:32
22 Vinhas Rui W52/FC Porto + 01:32
23 Matias Joao Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:33
24 Neves Jose W52/FC Porto + 01:38
25 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 01:47
26 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:47
27 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 01:47
28 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:47
29 Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 02:02
30 Livramento David Atum General/Tavira + 02:16
31 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:23
32 Oliveira Fabio ABTF Betão-FEIRENSE + 02:48
33 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 02:49
34 Jooste Jacobus JV Perfis Windmob + 03:20
35 Martingil Cesar Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:27
36 Eulalio Afonso Glassdrive/Q8/Anicolor + 03:46
37 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 05:08
38 Carvalho Antonio Glassdrive/Q8/Anicolor + 05:16
39 Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 05:29
40 Gomes Luís Kelly-Simoldes-UDO + 06:19
41 Freitas Daniel Radio Popular-Paredes-Boavista + 08:04
42 Benta João Efapel Cycling + 08:15
43 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 09:16
44 Silva Rui Porminho Team U23 + 10:20
45 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 10:26
46 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 10:29
47 Macedo João L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 10:40
48 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 10:43
49 Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes + 11:36
50 Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob + 11:53
51 Carvalho Miguel ABTF Betão-FEIRENSE + 18:35
52 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 20:50
53 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 21:03
54 Rocha Joao Porminho Team U23 + 22:41
55 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 22:44
56 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 22:53
57 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 28:37
58 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 33:04
59 Crispim Pedro Fortunna-Maia + 33:04
60 Jimenez Retana John Aluminios Cortizo + 33:04
DNF Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE
DNF Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE
DNF Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE
DNF Lobo da Costa Marcos ACDC Trofa
DNF Marques Marco ACDC Trofa
DNF Moreira Alexandre ACDC Trofa
DNF Quadri Renan ACDC Trofa
DNF Saleiro Diogo ACDC Trofa
DNF Saleiro Sergio ACDC Trofa
DNF Valverde Guilherme ACDC Trofa
DNF Cruz André Almodovar-Delta Cafes
DNF Gil Ricardo Almodovar-Delta Cafes
DNF Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes
DNF Silva Andre Almodovar-Delta Cafes
DNF Calderon Sebastian Aluminios Cortizo
DNF Echavarria Bustamante Alonso Aluminios Cortizo
DNF Martinez Huerta Jorge Aluminios Cortizo
DNF Saborido Valiño Ivan Aluminios Cortizo
DNF Grigoriev Aleksandr Atum General/Tavira
DNF Lourenço Rafael Atum General/Tavira
DNF Pereira Valter Atum General/Tavira
DNF Salgueiro Miguel Atum General/Tavira
DNF Evangelista Andre Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Rodrigues Rui Emanuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Campos Francisco Efapel Cycling
DNF Goncalves Gaspar Efapel Cycling
DNF Cardoso Roberto Fortunna-Maia
DNF Costa Diogo Fortunna-Maia
DNF Pereira Guilherme Fortunna-Maia
DNF Silva Ruben Fortunna-Maia
DNF Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor
DNF Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor
DNF David Tiago JV Perfis Windmob
DNF Maia Emanuel JV Perfis Windmob
DNF Silva Mickael JV Perfis Windmob
DNF Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob
DNF Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car
DNF Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car
DNF Almeida Diogo Porminho Team U23
DNF Pinto Diogo Porminho Team U23
DNF Silva Henrique Porminho Team U23
DNF Cunha Antonio Santa Maria da Feira
DNF De Almeida Thiago Santa Maria da Feira
DNF Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira
DNF Lopes Leonardo Santa Maria da Feira
DNF Magalhaes Sérgio Santa Maria da Feira
DNF Pires Samuel Santa Maria da Feira
DNF Rodrigues André Santa Maria da Feira
DNF Morais Francisco Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados
DNF Magalhaes Jorge W52/FC Porto
DNF Mestre Daniel W52/FC Porto
DNF Mestre Ricardo W52/FC Porto
DNF Rodrigues Joao W52/FC Porto

Information