Course de côte Herbeumont - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS 03:45:00
02 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 13
03 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 13
04 Van Boven Luca Lotto Soudal U23 + 22
05 Verwilt Mauro Team Metalced + 22
06 Thys Joren Basso Team Flanders + 30
07 Van Der Beken Aaron Lotto Soudal U23 + 52
08 Belmans Lennert Alpecin-Deceuninck DT + 01:31
09 Roggeman Sieben RB Zelfbouw UCT + 01:34
10 Van Hautegem Leander Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:46
11 Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team + 02:00
12 Laurent Giovanni Urbano-Vulsteke CT + 02:00
13 Clynhens Toon Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:04
14 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 02:11
15 Vercruysse Gilles VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 02:42
16 Huys Branko Lotto Soudal U23 + 02:45
17 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 02:45
18 Geerinckx Wout Stageco Cycling Team + 02:45
19 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 02:45
20 Schyns Tom Crabbe Toitures - CC Chevigny + 02:45
21 Poelmans Bob Acrog - Tormans + 02:45
22 Roesems Siebe Trinity Racing + 02:45
23 Van Praet Robbe Minerva Cycling Team + 02:45
24 Van Den Borre Dylan EFC - L&R - AGS + 02:45
25 Kino Jan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 05:32
26 Thirotel Hugo VCU Schwenheim + 05:35
27 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 06:28
28 Eeckhout Arthur VDM-Trawobo Cycling Team + 06:28
29 Hassert Sven Hessen - Frankfurt - Opelit + 07:40
30 Baers Arne Acrog - Tormans + 07:40
31 Cloux Antoine Mini Discar Cycling Team + 07:40
32 Leleu Audric Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 07:58
33 Peatfield Isaac VCU Schwenheim + 07:58
34 Vanheel Elias Acrog - Tormans + 07:58
35 Cooman Kjell VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 07:58
36 Van Gils Yannick Basso Team Flanders + 07:58
37 Geeraerts Ferre Young Cycling Talent D & D + 07:58
38 De Vet Sander Basso Team Flanders + 07:58
39 De Graef Noah Mini Discar Cycling Team + 07:58
40 Lanhove Milan Van Eyck Sport-Josan-TLD + 08:16
41 Wolfs Gert-Jan Sport en Steun-Leopoldsburg + 08:16
42 Van Looveren Thijs Mysenlan-PXL Carpets + 08:16
43 Dhooge Thibau Urbano-Vulsteke CT + 08:16
44 Huyghe Stan Stageco Cycling Team + 08:16
45 Bonnet Théo Geofco Doltcini Materiel-Velo.com + 08:20
46 De Milde Thomas Jonge Rakkers Vollezele + 08:49
47 Demeestere Kevin KDM-Pack Cycling Team + 09:00
48 Dewulf Thomas KDM-Pack Cycling Team + 09:40
49 Beeckman Gauthier Acrog - Tormans + 09:53
50 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 09:55
DNF Depoortere Ryan -
DNF Dricot Nicolas -
DNF Keukeleire Louis -
DNF Salomez Ydris -
DNF Claeys Robbe Acrog - Tormans
DNF Dhaenens Jitse Alfasun Alfacool Cycling Team
DNF Brouwers Emile Basso Team Flanders
DNF De Clerck Seppe Basso Team Flanders
DNF Kuypers Milan Basso Team Flanders
DNF Van Asbroeck Maarten Basso Team Flanders
DNF Bijl Kinley BHST Cycling Team
DNF Jacques Lucas Bingoal Pauwels Sauces WB DT
DNF Van Rillaert Dayan Bingoal Pauwels Sauces WB DT
DNF Verleyen Gaëtan Bingoal Pauwels Sauces WB DT
DNF Senicourt Kylian CC Nogent-sur-Oise
DNF Laurent Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Moinet Lucas Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Toussaint Mathieu Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Christiaens Jonas CT Projectbow Borgonjon
DNF Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC
DNF Delongueville Alexy E.C.Wallonie
DNF Matthews Robert E.C.Wallonie
DNF Dewinter Gerben EFC - L&R - AGS
DNF Dewulf Wannes EFC - L&R - AGS
DNF Hashikawa Jo EFC - L&R - AGS
DNF Van Dyck Jan EFC - L&R - AGS
DNF Desmet Timo KDM-Pack Cycling Team
DNF Dildick Axel KDM-Pack Cycling Team
DNF Sandrie Brent KDM-Pack Cycling Team
DNF Slock Liam Lotto Soudal U23
DNF Harvey Matthew Midland Cycle Club
DNF Harvey Timothy Midland Cycle Club
DNF Archambeau Oscar Mini Discar Cycling Team
DNF Copus Nathan Mini Discar Cycling Team
DNF Dedry Tom Mini Discar Cycling Team
DNF Claus Benoit Mysenlan-PXL Carpets
DNF Vercruysse Tjorven Mysenlan-PXL Carpets
DNF Rosseeuw Birger Philsor Bikes Cycling Team
DNF Pemen Dolf Proximus-Alphamotorhomes-Doltcini
DNF De Ryck Robbe RB Zelfbouw UCT
DNF Decottignies Jordy RB Zelfbouw UCT
DNF Van De Velde Senne RB Zelfbouw UCT
DNF Polet Alexandre Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Surahy Augustin Royal Cyslists Pesant Club Liégeois
DNF Swerts Jelle Sport en Moedig Genk
DNF Martocchia Alessandro Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Van Elslander Simon Urbano-Vulsteke CT
DNF Van Poppel Sébastien Urbano-Vulsteke CT
DNF Van Waas Pieter Urbano-Vulsteke CT
DNF Vervoort Wout Van den Plas-Hepa Cycling Team
DNF de Baets Jarno Van Eyck Sport-Josan-TLD
DNF Dejardin Corentin VCU Schwenheim
DNF Gabriel Timothé VCU Schwenheim
DNF De Neve Tomas VDM-Trawobo Cycling Team
DNF Stiers Victor VP Consulting-Prorace CT
DNF Maeyaert Baptiste VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Rigole Xander VZW WP de Molenspurters Meulebeke
DNF Delme Mauro Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W.
DNF Geysels Xander Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W.
DNF Fierens Seppe Young Cycling Talent D & D

Information