Course de côte Herbeumont - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Liam Slock Lotto Soudal U23 2:32:51
02 Vincent Van Hemelen Urbano CT + 1:09
03 Arnaud De Lie Lotto Soudal U23 + 1:15
04 Jarno Bellens Acrog - Tormans + 1:15
05 Sébastien Van Poppel Bingoal-WB DT + 1:15
06 Matthew Van Schoor Home Solution-Soenens + 1:15
07 Jarno Jordens Stageco CT + 1:15
08 Sander De Vet Crabbe-C.C.Chevigny + 1:15
09 Jelle Vermoote Acrog - Tormans + 1:15
10 Jasper Kaesemans Urbano CT + 1:15
11 Toon Stippelmans Davo-United CT + 1:15
12 Dylan Vandenstorme Home Solution-Soenens + 1:15
13 Witse Meeusen Pauwels Sauzen - Bingoal + 1:15
14 Arne Baers Acrog - Tormans + 1:15
15 Mauro Verwilt Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:15
16 Dayan Van Rillaert Bingoal-WB DT + 1:15
17 Arno Claeys Home Solution-Soenens + 1:15
18 Jens Delahaye Van Eyck Sport-Josan + 1:15
19 Lars Craps Urbano CT + 1:15
20 Brent Van Der Eycken Hubo-Titan Cargo CT + 1:15
21 Enrico Dhaeye Home Solution-Soenens + 1:15
22 Tomas De Neve VDM -Trawobo CT + 1:15
23 Noah De Graef Carbonbike Cycling Academy + 1:15
24 Théo Bonnet Crabbe-C.C.Chevigny + 1:15
25 Joren Thys Davo-United CT + 1:15
26 Rik Karier Velo Woolz + 1:15
27 Johan Meens Bingoal-WB DT + 1:15
28 Julian Siemons Van den Plas-Hepa Cycling + 1:15
29 Jorre Debaele Anarto SVK + 1:15
30 Emiel Verstrynge Acrog - Tormans + 1:15
31 Maarten Van Asbroeck Carbonbike Cycling Academy + 1:15
32 Joran Wyseure Acrog - Tormans + 1:15
33 Elias Van Landeghem Davo-United CT + 1:15
34 Branko Huys Acrog - Tormans + 1:15
35 Lorenz Van De Wynkele Home Solution-Soenens + 1:15
36 Liam Vagenende Team Thielemans-De Hauwere + 1:15
37 Lars Put Stageco CT + 1:15
38 Nicolas De Smet Dovy Keukens- FCC + 1:15
39 Gerben Kuypers Proximus-Alphamotorhomes-Doltcini + 1:15
40 Ivan De Ville De Goyet Bingoal-WB DT + 1:15
41 Thomas De Milde Jonge Rakkers Vollezele + 1:15
42 Lars Droogmans Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:15
43 Aiden Vanderbeke Gaverzicht-BE Okay + 1:15
44 Xander Geysels Wielerclub Steeds Vooraan Kontich + 1:15
45 Gil Gelders Bingoal-WB DT + 1:46
46 Arnoud Dhont VZW WP de Molenspurters Meulebeke + 2:03
47 Joachim Van Looveren Proximus-Alphamotorhomes-Doltcini + 2:03
48 Aaron Stockx Indulek-Doltcini-Derito CT + 2:14
49 Elias Vanheel Davo-United CT + 2:31
50 Kenneth Caethoven EFC - L&R - Vulsteke + 2:38
51 Obie Vidts Home Solution-Soenens + 2:42
52 Benoit Claus Indulek-Doltcini-Derito CT + 2:56
53 Robbe De Weert Urbano CT + 2:57
54 Ward Van Dyck Hubo-Titan Cargo CT + 2:57
55 Lander Scheers Davo-United CT + 2:57
56 Arthur Eeckhout VDM -Trawobo CT + 2:57
57 Wout Vervoort Van den Plas-Hepa Cycling + 3:02
58 Giovanni Laurent Hubo-Titan Cargo CT + 3:10
59 David Beernaert VDM -Trawobo CT + 3:10
60 Tijl De Decker Acrog - Tormans + 3:16
61 Arthur De Jaeger Home Solution-Soenens + 3:30
62 Ronan Van Den Put Stageco CT + 3:39
63 Nathan Van Den Berghe Alfasun-Alfacool CT + 4:47
64 Joerik De Neve VDM -Trawobo CT + 5:03
DNF Tim De Greef -
DNF Seppe Dreezen -
DNF Wouter Engels -
DNF Jente Grootjans -
DNF Jarne Lauwereys -
DNF Jonas Mertens -
DNF Rafael Pereira Marques -
DNF Michael Schots -
DNF Victor Van De Putte -
DNF Glen Van Der Taelen -
DNF Gert-Jan Wolfs -
DNF Gauthier Beeckman Acrog - Tormans
DNF Senne D'Hollander Acrog - Tormans
DNF Daan Grosemans Acrog - Tormans
DNF Jarne Van Grieken Acrog - Tormans
DNF Arne Vrachten Acrog - Tormans
DNF Robbe Van Praet Borgonjon-Dewasport
DNF Antoine Cloux Carbonbike Cycling Academy
DNF Nathan Copus Carbonbike Cycling Academy
DNF Tom Dedry Carbonbike Cycling Academy
DNF Tom Henrion Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Axel De Lie Crabbe-C.C.Chevigny
DNF Mats Omloop Crabbe-C.C.Chevigny
DNF Jelle Swerts Crabbe-C.C.Chevigny
DNF Senne Van De Velde Davo-United CT
DNF Yentl Vandevelde Davo-United CT
DNF Thomas De Pestel DCR Cycling Team
DNF Steffen Duym DCR Cycling Team
DNF Gianni Corijn Dovy Keukens- FCC
DNF Ben Baele EFC - L&R - Vulsteke
DNF Jarne Jacques ESEG Douai-Origine Cycles
DNF Thomas Dewulf Gaverzicht-BE Okay
DNF Kobe Noreilde Gaverzicht-BE Okay
DNF Brian Rigole Gaverzicht-BE Okay
DNF Tieme Herrygers Heist Cycling Team
DNF Wout Janssen Hollebeekhoeve CT
DNF Jenno Berckmoes Home Solution-Soenens
DNF Siebe Deweirdt Home Solution-Soenens
DNF Miguel Ladang Home Solution-Soenens
DNF Lars Collie Indulek-Doltcini-Derito CT
DNF Arthur De Neve Indulek-Doltcini-Derito CT
DNF Nathan Decuypere Indulek-Doltcini-Derito CT
DNF Joren Van Caneyt Indulek-Doltcini-Derito CT
DNF Diemer Van Der Perre Indulek-Doltcini-Derito CT
DNF Justin Laevens Proximus-Alphamotorhomes-Doltcini
DNF Dolf Pemen Proximus-Alphamotorhomes-Doltcini
DNF Gauthier Choffray RC Pesant Club Ligeois
DNF Sven Hassert RC Pesant Club Ligeois
DNF Xavier Scauflaire RC Pesant Club Ligeois
DNF Tom Schyns RC Pesant Club Ligeois
DNF Brent Vanhees RC Pesant Club Ligeois
DNF Bart Theuws Sport en Moedig Genk
DNF Lucas Assy Sprint 2000 Charleroi
DNF Julien Desmarets Stageco CT
DNF Gust Huyghe Stageco CT
DNF Jan Van Laer Stageco CT
DNF Augustin Surahy Team Geo-Therm Carbonbike
DNF Ken Conter Team Snooze-VSD
DNF Jerome Jentgen U.C.Dipach
DNF Tom Paquet U.C.Dipach
DNF Jef Meyvis Urbano CT
DNF Nils Verheyen Urbano CT
DNF Arno Van Den Broeck VDB Cycling Team
DNF Maxim Nonneman VDM -Trawobo CT
DNF Jasper Stalmans VDM -Trawobo CT
DNF Tim Karier Velo Woolz
DNF Jens Clynhens VP Consulting-Prorace CT
DNF Jules Jordens VP Consulting-Prorace CT
DNF Sieben Roggeman Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Jeroom Vermeulen Wielerclub Steeds Vooraan Kontich
DNF Ibo Goyvaerts Young Cycling Talent D & D
DNF Robbe Mellaerts Young Cycling Talent D & D
Information
Nation Belgium
Date 1st July
Distance 100.6 km
CAT 1.12.5
Other
Embed Results