Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Villalon de Campos
Amateur, 20th June 2021, Spain
Race info
Results
History
Results
Embed Results
Nations
Argentina
Brazil
Chile
Great Britain
Ireland
Peru
Portugal
Spain
Uruguay
Venezuela
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Martin Infante
Noel
1989
Vigo-Rias Baixas
01:10:02
02
Silva
Thomas
2001
Previley-Coforma
+ 05
03
Gomiz
Alejandro
1997
Netllar Telecom-Ale
+ 11
04
Ramirez
Cristobal
2001
Previley-Coforma
+ 11
05
Cascallana de la Iglesia
Alfredo
1990
C.C.Vigues
+ 14
06
Navarro
Royner
1992
Ciclismo Extremo Peruano
+ 47
07
Mansilla Menendez
Luis Adriano
1989
C.C.Vigues
+ 54
08
Flauzino
Luis Henrique
1999
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 54
09
Ochando Escudero
Gabriel
2000
Globalia Salamanca ECS
+ 54
10
Alonso Vega
Abel
1989
Ciudad de Oviedo
+ 54
11
Prunera Macias
Jofre
1986
Ciclos Oleka
+ 54
12
Pinna Toral
Alejandro
1995
C.Real Sitio de Aranjuez
+ 01:20
13
Fernandez Rodriguez
Javier
2001
Previley-Coforma
+ 01:27
14
Baz De La Fuente
David
2001
Globalia Salamanca ECS
+ 01:27
15
Muñoz Moreno
Javier
2002
ULB Sports-Safir Fruits
+ 01:27
16
Rodriguez Gomez
Alejandro
1999
Globalia Salamanca ECS
+ 01:27
17
Mulet Acosta
Pol
2002
Team MP Group
+ 01:27
18
Salas Pelayo
Carlos Javier
1992
CDE Termino Team
+ 01:27
19
Aurrecoechea Martin
Hector
2002
Hoomu Seguros
+ 01:57
20
Costa
Jose Pedro Soares
1991
Lasal Cocinas-Louriña
+ 01:57
21
Shortt
Devin
1999
Previley-Coforma
+ 03:04
22
Llacer Gabarron
Joan
2001
GSport - Grupo Tormo Innova
+ 03:04
23
Williamson
Max
1998
Vigo-Rias Baixas
+ 03:04
24
Domenech Callau
Pau
2002
Ciclos Oleka
+ 03:04
25
Vélez Sanchez
Sergio
1999
Triporter – Danaus
+ 03:04
26
De Pablos Plaza
David
1994
Triporter – Danaus
+ 03:04
27
Muñoz Sanchez
Diego Javier
-
-
+ 03:04
28
Molina
Igor
1999
Previley-Coforma
+ 03:04
29
Martinez Avelino
Alfredo
2000
Bicicletas Meta
+ 03:30
30
Puig Ventura
Roger
1994
Ciclos Oleka
+ 04:34
31
Gordillo
Javier Segundo
2001
Diputación de León- ULB
+ 04:34
32
Gonzalez Gamez
Jorge
1995
Avimosa-Chozas Team
+ 04:34
33
Gonzalez Rodriguez
Justo
1984
A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
+ 04:34
34
Granero
Mario
2002
GSport - Grupo Tormo Innova
+ 04:34
35
Guardeño Aveledo
Fernando Manuel
2002
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 04:34
36
Avendaño Campos
Manuel
1989
Lasal Cocinas-Louriña
+ 04:34
37
Dias Fernandez
Ivan
2000
Lasal Cocinas-Louriña
+ 04:34
38
Martinez Bayan
Alejandro
1999
Globalia Salamanca ECS
+ 04:34
39
Garcia Castillo
Alfonso
1983
Ciclos Oleka
+ 04:34
40
Garcia Aragoneses
Marcos
2002
Escribano Sport Team
+ 04:34
41
Pineda Lara
Samuel
1999
Avimosa-Chozas Team
+ 04:34
42
López Sacristán
Mario
2000
Previley-Coforma
+ 04:34
43
López Ribeiro
Ginés
1990
A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
+ 04:34
44
Lopez Llorente
Alvaro
2002
Previley-Coforma
+ 04:34
45
Sanz de Santos
Hugo
2002
Previley-Coforma
+ 04:34
46
Gomez Del Teso
Juan Miguel
2002
Previley-Coforma
+ 04:34
47
Hernandez Prieto
Jose
2002
Globalia Salamanca ECS
+ 04:34
48
Colodron Vivanco
Andres
1978
C.Real Sitio de Aranjuez
+ 04:34
49
Folgueras
Mario
2001
Ciudad de Oviedo
+ 04:34
50
Yague Llamas
Jose Carlos
2001
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 04:34
51
Perez Serdio
Julio
2001
Previley-Coforma
+ 04:34
52
Feil
Fabricio Kevin
1997
Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
+ 04:34
53
Llamas Sastre
Javier
2000
Diputación de León- ULB
+ 04:34
54
Verdejo Hernandez
Jorge Javier
1999
C.C.Vigues
+ 04:34
55
Marti Lopez
Aniol
1994
Ciclos Oleka
+ 04:46
56
Torrent Ortiz
Pau
2002
Globalia Salamanca ECS
+ 05:12
57
Linares Tranche
Jesus
1988
-
+ 05:12
58
Blanco Rollón
Carlos
1999
Escribano Sport Team
+ 05:12
59
Pajares Martin
David
2002
Previley-Coforma
+ 05:12
60
Cantillo Muñoz
Miguel
1993
Avimosa-Chozas Team
+ 05:12
61
Rubio
Guillermo
2001
Hostal Latorre-Ederlan
+ 05:12
62
Palacios Navazo
Mateo
2002
Avimosa-Chozas Team
+ 05:12
63
Sampedro Garcia
Manuel
2001
Vigo-Rias Baixas
+ 05:12
64
Pérez González
Santiago
-
-
+ 05:12
65
De Pablos Plaza
Raul
1998
Triporter – Danaus
+ 05:12
66
Serna
Erik
2002
Hoomu Seguros
+ 05:12
67
Rincon
German
1998
Venezuela Pais Futuro
+ 05:12
68
Garcia Ontiyuelo
Mario
2000
A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
+ 05:12
69
Galindo Butenegro
Ismael
-
Avimosa-Chozas Team
+ 05:12
70
Ortega
Pablo
2001
Ciudad de Oviedo
+ 05:12
71
Sanchez Rebollo
Rodrigo
2001
Triporter – Danaus
+ 05:12
72
Hernandez Braceros
Mario Lorenzo
2002
C.C.Vigues
+ 05:12
73
Bárcena San Martin
Adrian
2000
-
+ 05:12
74
Lapido
Cristian
2001
A.R.Ciclismo Oiense-Turonia Maglia
+ 05:12
75
Fernandez Lorenzo
Jorge
2002
Vigo-Rias Baixas U19
+ 05:12
76
Calle Herrero
Ruben
1991
C.C.Vigues
+ 05:48
77
Alvarez Trujillo
Antonio Miguel
1979
Triporter – Danaus
+ 05:48
78
Gimenez Gomez
Cristian David
-
-
+ 05:48
79
Ruano Garcia
Pablo
1999
Hoomu Seguros
+ 05:48
80
Ferrer Cuadrado
Alvaro
2000
ULB Sports-Safir Fruits
+ 05:48
81
Vidales
Ivan
2002
Previley-Coforma
+ 05:48
82
Chapado Ogea
Bradi
1991
Lasal Cocinas-Louriña
+ 05:48
83
Gomez Otero
Daniel
1996
-
+ 05:48
84
Pisón Vitoria
Alejandro
1998
-
+ 05:55
85
Menchero Higuera
Ruben
1985
Avimosa-Chozas Team
+ 06:36
86
Oreja Fuertes
Sergio
1994
-
+ 06:38
87
Sanchez Hernandez
Gonzalo
2001
Retelec-Team Cycling Galicia
+ 06:38
88
Sainz
Daniel
2002
Hoomu Seguros
+ 06:38
Information
Villalon de Campos
Spain
20th June 2021
NE