Jurassic Routes Wlodowice Juniors - 2022

Stage GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Juszczak Lukasz - 02:37:34
02 Muryj Antoni - + 00
03 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 00
04 Kaczorowski Franciszek Copernicus CCC Team + 00
05 Lenzius Martti - + 00
06 Andrzejczak Tomasz - + 00
07 Kocur Franciszek - + 00
08 Hoppa Kacper Copernicus CCC Team + 00
09 Dudek Jakub - + 55
10 Yakovlev Daniil - + 01:12
11 Zelazowski Michal SMS Swidnica + 01:12
12 Szulik Mikolaj - + 01:12
13 Wieczkowski Pawel SMS Swidnica + 01:12
14 Mikutis Kristupas - + 01:12
15 Tkachenko Volodymyr - + 01:44
16 Wasowicz Kajetan - + 01:53
17 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 01:53
18 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 01:53
19 Kurits Karl Rein Taaramäe Rattaklubi + 01:56
20 Kida Antoni Cannibal Team + 01:56
21 Küüt Oskar - + 01:56
22 Venckus Jomantas - + 01:56
23 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 01:59
24 Ciecior Lukasz - + 01:59
25 Saul Evar - + 01:59
26 Latkowski Dawid Copernicus CCC Team + 01:59
27 Mitt Virgo Avia-Rudyco Cycling Team + 02:17
28 Rydzynski Igor - + 02:19
29 Waliniak Konrad - + 02:19
30 Marut Bartosz - + 02:19
31 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 02:22
32 Kudlinski Kamil - + 02:28
33 Wirtek Tobiasz - + 02:28
34 Wisniewski Szymon Copernicus CCC Team + 02:28
35 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 02:28
36 Borowski Michal - + 02:28
37 Venckus Justinas - + 02:28
38 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 02:28
39 Dyk Mateusz - + 02:28
40 Wroblewski Pawel - + 02:28
41 Zekas Edgaras - + 02:28
42 Wawrzyczek Karol - + 02:28
43 Ushakov Matvey - + 02:28
44 Skorupinski Mikolaj - + 02:28
45 Deren Mateusz SMS Swidnica + 02:46
46 Perlovskyi Oleksandr - + 02:51
47 Krupa Kacper - + 04:22
48 Husicka Radim - + 04:22
49 Glowacki Jan - + 04:22
50 Ciszyk Mateusz - + 04:22
51 Seeler Malte Landesverband Brandenburg + 04:22
52 Bacieczko Bartlomiej - + 05:09
53 Ratajczak Dominik Copernicus CCC Team + 05:09
54 Ptak Szymon - + 05:09
55 Kazokas Vytautas - + 05:09
56 Voronskyi Vasyl - + 05:13
57 Jankowski Jakub - + 05:13
58 Kajtek Krzysztof - + 05:13
59 Kus Piotr - + 05:18
60 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 06:17
61 Kasparow Jakub Copernicus CCC Team + 07:22
62 Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen + 07:51
63 Praxmajer Tadeusz - + 07:51
64 Ceglewski Michal - + 08:22
65 Lukow Jan - + 08:34
66 Szulski Tomasz - + 15:14
67 Hinz Kacper Alks Stal Grudziadz + 16:02
68 Haupt Connor Stevens Junior Team Thüringen + 16:04
69 Gerdauskas Aironas - + 17:53
70 Staszczak Rafal - + 18:27
DNF Katarzynski Maximilian Stevens Junior Team Thüringen
DNF Blazejewski Tomasz Copernicus CCC Team
DNF Pawlowski Adam Alks Stal Grudziadz
DNF Filapek Marek -
DNF Knapinski Ludwik -
DNF Marciniak Adam -
DNF Oleksiak Bartosz -
DNF Biernacki Jakub -
DNF Dudkowiak Jakub -
DNF Struczak Patryk -
DNF Skwarek Bartosz -
DNF Sobol Mikolaj -
DNF Motyka Kamil -
DNF Halicki Igor -
DNF Uryga Mateusz -
DNF Ogiejko Stanislaw -
DNF Lachowicz Szymon -
DNF Vaiciunas Lukas -
DNF Schwar Endric Landesverband Brandenburg
Pos Rider Team Time
1 8 Juszczak Lukasz - 05:12:41
2 3 Kaczorowski Franciszek Copernicus CCC Team + 01
3 14 Muryj Antoni - + 16
4 15 Andrzejczak Tomasz - + 22
5 19 Lenzius Martti - + 28
6 16 Hoppa Kacper Copernicus CCC Team + 28
7 5 Yakovlev Daniil - + 42
8 28 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 51
9 5 Szulik Mikolaj - + 01:05
10 4 Zelazowski Michal SMS Swidnica + 01:13
11 16 Dudek Jakub - + 01:28
12 2 Wieczkowski Pawel SMS Swidnica + 01:30
13 15 Mikutis Kristupas - + 01:46
14 6 Wasowicz Kajetan - + 02:01
15 12 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 02:08
16 4 Küüt Oskar - + 02:10
17 7 Latkowski Dawid Copernicus CCC Team + 02:11
18 3 Kurits Karl Rein Taaramäe Rattaklubi + 02:17
19 1 Venckus Jomantas - + 02:20
20 1 Wlodarczyk Igor Alks Stal Grudziadz + 02:21
21 5 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 02:22
22 7 Tkachenko Volodymyr - + 02:22
23 5 Saul Evar - + 02:22
24 1 Kida Antoni Cannibal Team + 02:24
25 12 Waliniak Konrad - + 02:37
26 15 Wisniewski Szymon Copernicus CCC Team + 02:40
27 5 Zielinski Kamil Alks Stal Grudziadz + 02:47
28 21 Perlovskyi Oleksandr - + 02:57
29 1 Wroblewski Pawel - + 03:07
30 4 Rydzynski Igor - + 03:12
31 15 Ciecior Lukasz - + 03:15
32 5 Marut Bartosz - + 03:17
33 7 Kudlinski Kamil - + 03:35
34 7 Wawrzyczek Karol - + 03:39
35 8 Zekas Edgaras - + 03:42
36 8 Venckus Justinas - + 03:43
37 8 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 03:44
38 9 Borowski Michal - + 03:49
39 12 Mitt Virgo Avia-Rudyco Cycling Team + 03:50
40 10 Skorupinski Mikolaj - + 03:58
41 14 Wirtek Tobiasz - + 04:15
42 18 Dyk Mateusz - + 04:19
43 16 Deren Mateusz SMS Swidnica + 04:35
44 43 Ratajczak Dominik Copernicus CCC Team + 04:39
45 29 Kurek Wiktor Alks Stal Grudziadz + 05:01
46 7 Glowacki Jan - + 05:26
47 5 Krupa Kacper - + 05:34
48 17 Voronskyi Vasyl - + 05:59
49 4 Ciszyk Mateusz - + 06:06
50 14 Seeler Malte Landesverband Brandenburg + 06:32
51 29 Ushakov Matvey - + 06:36
52 3 Jankowski Jakub - + 06:42
53 28 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 06:46
54 15 Husicka Radim - + 06:47
55 1 Bacieczko Bartlomiej - + 06:55
56 6 Kus Piotr - + 07:19
57 16 Ptak Szymon - + 07:42
58 17 Kazokas Vytautas - + 08:00
59 19 Kajtek Krzysztof - + 08:11
60 8 Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen + 09:29
61 4 Ceglewski Michal - + 10:10
62 17 Kasparow Jakub Copernicus CCC Team + 10:21
63 21 Kocur Franciszek - + 10:45
64 12 Praxmajer Tadeusz - + 10:45
65 18 Lukow Jan - + 15:03
66 28 Szulski Tomasz - + 16:18
67 32 Hinz Kacper Alks Stal Grudziadz + 16:57
68 7 Haupt Connor Stevens Junior Team Thüringen + 17:58
69 36 Gerdauskas Aironas - + 18:45
70 4 Staszczak Rafal - + 20:47

Information