Jurassic Routes Włodowice Juniors - 2021

Stage

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Frank Aron Ragilo Cannibal Team 02:13:30
02 Madis Mihkels Estonia + 00
03 Vlad van Mechelen Cannibal Team + 00
04 Pawel Wieczkowski KTK Kalisz + 00
05 Lukasz Juszczak UKS Kozminianka + 00
06 Mikolaj Szulik UKS Avatar + 00
07 Szymon Korniak Copernicus CCC Team + 00
08 Mateusz Gajdulewicz Warszawski Klub Kolarski + 00
09 Szymon Maciejewski Mayday Team + 00
10 Kacper Gieryk KTK Kalisz + 00
11 Benjamin Boos Stevens Junior Team Thüringen + 00
12 Igor Sek Copernicus CCC Team + 00
13 Kacper Maciejuk KS Pogon Mostostal + 00
14 Volodymyr Tkachenko Boras Lewas Lubartow + 00
15 Robert Kendzia UKS Moto Jelcz Laskowice + 00
16 Bartosz Oleksiak MGLKS Blekitni + 00
17 Karol Kusy KS Deichman + 00
18 Lukas Vanderlinden Cannibal Team + 00
19 Michal Pomorski Warszawski Klub Kolarski + 00
20 Michal Borowski KS Deichman + 00
21 Pawel Wroblewski Stajnia Rowerora Intercars + 00
22 Piotr Maslak KTK Kalisz + 00
23 Michal Zelazkowski KTK Kalisz + 00
24 Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen + 00
25 Mateusz Cywinski Mayday Team + 00
26 Tomasz Andrzejczak Kolarski Klub Sportowy Gostyn + 00
27 Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen + 00
28 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 00
29 Kacper Hoppa Copernicus CCC Team + 00
30 Egert Johanson Estonia + 00
31 Kacper Szabunia LKS Pom Strzelce + 00
32 Bartosz Skwarek Stajnia Rowerora Intercars + 00
33 Tadeusz Kazmierczak Warszawski Klub Kolarski + 00
34 Michal Waloszek Grupa Kolarska Gliwice + 00
35 Hubert Grygowski Copernicus CCC Team + 00
36 Lauri Tamm Cannibal Team + 00
37 Lukasz Skoczylas Kolarski Klub Sportowy Gostyn + 00
38 Henry Grünberg Estonia + 00
39 Ignacy Chmielewski Wilks Krakus bbc Czaja + 00
40 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 00
41 Julian Kot KS Spolem Lodz + 00
42 Yurii Shcherban MKS Lewart AGS Lubartow + 00
43 Adam Syrko ACK Stara + 00
44 Konrad Waliniak KLTC Konin + 00
45 Kacper Chojnacki UKS Kurpinski Suszec + 00
46 Filip Szalek LKS Pom Strzelce + 00
47 Karl Elia Seidel Stevens Junior Team Thüringen + 13
48 Grzegorz Kitkowski UKS Moto Jelcz Laskowice + 16
49 Karol Bochenek KS Deichman + 21
50 Kevin Genzmer Stevens Junior Team Thüringen + 23
51 Lukasz Rykowski Copernicus CCC Team + 23
52 Antoni Swiderski GKK Opty-Mazowsze + 28
53 Illia Hots MKS Lewart AGS Lubartow + 28
54 Aaron Aus Estonia + 28
55 Tobiasz Musialik MGLKS Blekitni + 31
56 Marek Filapek UKS Avatar + 36
57 Karol Wawrzyczek UKS Sokol Kety + 44
58 Matiss Kalverss Cannibal Team + 01:17
59 Maksymilian Radosz KS Spolem Lodz + 01:27
60 Mateusz Sawicki Copernicus CCC Team + 01:49
61 Olaf Kobus Copernicus CCC Team + 01:53
62 Damian Blotnicki Copernicus CCC Team + 01:53
63 Romet Pajur Estonia + 03:17
64 Dominik Ratajczak Copernicus CCC Team + 03:54
65 Toms Ustups Cannibal Team + 04:47
66 Marek Kapela Swit/Nosir Mazowsze + 05:16
67 Adrian Dobrowolski Warszawski Klub Kolarski + 05:16
68 Patryk Wawrzyniak KLTC Konin + 05:18
69 Wiktor Frajer Grupa Kolarska Gliwice + 05:18
70 Lukasz Ciecior LKS Ziemia Opolska + 05:20
71 Mikk Bauer Estonia + 05:24
72 Bartlomiej Bacieczko LKS Pom Strzelce + 05:24
73 Adrian Kowalczyk GKK Opty-Mazowsze + 05:24
74 Bartosz Dlugosz KS Spolem Lodz + 05:28
75 Marek Majdanicz ACK Stara + 05:28
76 Jakub Lewandowski KS Spolem Lodz + 05:41
77 Marcin Zak GKK Opty-Mazowsze + 06:36
78 Kamil Dolak KTK Kalisz + 06:36
79 Karol Matysiak KTK Kalisz + 06:36
80 Jakub Kasparow Copernicus CCC Team + 06:36
81 Jakub Banaszkiewicz Kolarski Klub Sportowy Gostyn + 06:36
82 Martin Kruseman Cannibal Team + 06:36
83 Rauno Notton Estonia + 06:42
84 Jakub Kaminski Luks Trojka Piaseczno + 08:08
85 Arkadiusz Kusiak Luks Trojka Piaseczno + 08:11
86 Kamil Kudlinski KLTC Konin + 08:15
87 Lukasz Szymanski GKK Opty-Mazowsze + 08:37
88 Kamil Motyka Wilks Krakus bbc Czaja + 08:46
89 Morice Ostermann Stevens Junior Team Thüringen + 08:48
90 Lukasz Mroz MKS Lewart AGS Lubartow + 09:01
91 Jacek Kozica KTK Kalisz + 11:35
92 Ludwik Knapinski CZKKS Kolejarz Jura Czestochow + 11:35
93 Jan Glowacki Wilks Krakus bbc Czaja + 11:35
94 Adam Marciniak CZKKS Kolejarz Jura Czestochow + 11:35
95 Mateusz Deren LKKS Gornik Walbrzych + 11:35
96 Michal Zochowski Swit/Nosir Mazowsze + 11:35
97 Szymon Ptak MLKS Wielun + 11:35
98 Kacper Krupa MGLKS Olimpijczyk + 11:39
99 Bartosz Kasperek Wilks Krakus bbc Czaja + 11:46
100 Jacek Latosi MGLKS Blekitni + 11:55
101 Wiktor Stalka CZKKS Kolejarz Jura Czestochow + 12:24
102 Stanislaw Ogiejko AMG Cybinka Team + 12:30
103 Bartosz Golec UKS Mroz TFP + 12:42
DNF Lauri Verliin -
DNF Stefan Johanson -
DNF Kevin Kardo Koiv Estonia
DNF Maurycy Kot Klub Kolarski Zory
DNF Wojciech Weglorz Klub Kolarski Zory
DNF Kamil Mazur KS Deichman
DNF Dawid Zygielo KS Pogon Mostostal
DNF Mateusz Olejnik KTK Kalisz
DNF Lukas Gisa LKS Ziemia Opolska
DNF Kacper Bakan LKS Ziemia Opolska
DNF Tomasz Pelica Mayday Team
DNF Mateusz Rozpedowski Mayday Team
DNF Rafal Staszczak MKS Lewart AGS Lubartow
DNF Tobiasz Wirtek Stajnia Rowerora Intercars
DNF Kacper Wierzchowski Swit/Nosir Mazowsze
DNF Radim Husicka TJ Sigma Hranice
DNF Dawid Sekta UKS Avatar
DNF Stanislaw Goliwas UKS Kurpinski Suszec
DNF Tomasz Szulski UKS Stobrawa
DNF Jakub Czabok Warszawski Klub Kolarski
DNF Oliwier Zawistowski Warszawski Klub Kolarski
DNF Roland Sobczak Warszawski Klub Kolarski
DNF Dariusz Niewiadomy Wilks Krakus bbc Czaja
DNF Franciszek Kaczorowski Copernicus CCC Team
Information
Nation Poland
Date 15th May
Where Rudniki -> Włodowice
What 2nd stage
Distance 92.8 km
Other
Embed Results