Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

CN EST/LAT/LTU RR - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Lasinis Venantas Kaunas Cycling Team 3:38:20100
02 Räim Mihkel Burgos-BH + 00100
03 Kiskonen Siim EC Saint-Etienne Loire + 0075
04 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 0075
05 Konovalovas Ignatas Groupama-FDJ + 0060
06 Liepins Emils Trek-Segafredo + 08100
07 Joeaar Gert - + 1360
08 Flaksis Andzs DTG-Mysport + 5475
09 Kivistik Gert Team Crédit Mutuel-Garage Premier-F + 2:1750
10 Matuzevicius Zygimantas Philippe Wagner Cycling + 3:5950
11 Rubenis Pauls Team Ampler-Tartu2024 + 4:5460
12 Laas Martin BORA-hansgrohe + 6:2040
13 Siskevicius Evaldas GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 6:2040
14 Kovaliovas Edgaras Voltas Cycling Team + 6:2030
15 Vahtra Norman GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 8:3330
16 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 8:3320
17 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 8:3950
18 Skujins Toms Trek-Segafredo + 8:3940
19 Pluto Martins À Bloc CT + 9:2030
20 Januskevicius Mantas Kaunas Cycling Team + 10:3220
21 Dzervus Darijus Voltas Cycling Team + 10:3210
22 Kmieliauskas Rokas Team Metalced + 10:345
23 Bogdanovics Maris MEIYO CCN Pro Cycling + 10:4020
24 Nisu Oskar - + 10:4010
25 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 10:425
26 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire + 11:0810
27 Karpenko Gleb Vigo-Rias Baixas 3
28 Klismets Karlis Dobeles dzirnavnieks-FeelFree 5
29 Lauk Karl Patrick Bingoal Pauwels Sauces WB 3
30 Jakin Alo Peloton 1
31 Tarassov Kirill - 1
32 Taaramäe Rein Intermarché-Wanty-Gobert 1
33 Oolo Kristjan Peloton 1
34 Pajur Markus Team Arkéa-Samsic
35 Raugala Gustas Kaunas Cycling Team 3
36 Zdanevicius Jokubas Voltas Cycling Team 3
37 Belohvosciks Kristians U.C.Monaco 3
38 Vindecs Agris Dobeles dzirnavnieks-FeelFree 3
39 Dankbars Oskars Dobeles dzirnavnieks-FeelFree 1
40 Staliunas Mantas Voltas Cycling Team 1
41 Post Ken Peloton
42 Mesi Joosep Hoomu Seguros
43 Uulimaa Ats Team Crédit Mutuel-Garage Premier-F
44 Bauer Mikk CR4C Roanne
45 Kelmelis Aristidas Kaunas Cycling Team 1
46 Vosekalns Andris Evelo Team 1
47 Neilands Krists Israel-Premier Tech 1
48 Kazakevicius Arturas Kaunas Cycling Team 1
49 Milistver Mairon Parnu Kalevi Spordikool
50 Gudiskis Eimantas - 1
51 Bernatonis Marius -
52 Ivanovas Olegas -
53 Leidt Markus Peloton
54 Kalverss Matiss Astana Qazaqstan Development 1
55 Köster Artjom Team Ampler-Tartu2024
56 Koiv Kevin Kardo -
57 Balciunas Mantas Kaunas Cycling Team
58 Matt Jörgen -
59 Siskevicius Paulius Voltas Cycling Team
60 Navardauskas Ramunas Voltas Cycling Team
61 Valiauga Arnoldas -
62 Petaks Rodzers ZZK Team
63 Roos Andre Team Ampler-Tartu2024
64 Stals Renats Goldingen cycling club
65 Laanemäe Erki Team Ampler-Tartu2024
66 Ilsjans Kaspars Goldingen cycling club
67 Leibmanis Aivis Dobeles dzirnavnieks-FeelFree
68 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024
69 Petkevicius Emilis -
DNF Andersons Roberts RRS-Alfa

Information