Trophée Sebaco Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Gillet Baptiste V.C.Pays de Loudéac U19 08:27
02 Laurensot Edgar Ille-et-Vilaine + 10
03 Hue Antoine V.C.Pays de Loudéac U19 + 10
04 Dattin Victor Ille-et-Vilaine + 12
05 Breant Romain Creuse Oxygène Guéret Juniors + 13
06 Sanchez Clement Maine-et-Loire + 14
07 Gueguen Maël VS Quimper + 22
08 Boulahoite Rayan Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 22
09 Corlay Le Baron Mathis Bretagne Sud Cyclisme + 23
10 Garcon Gabriel Team UC Nantes - Atlantique U19 + 23
11 Pavis Evan Calvados + 26
12 Rullier Hans V.S.Valletais U19 + 29
13 Basset Pierre-Henry V.C.Pays de Loudéac U19 + 30
14 Barguil Brayann A.C.Lanester 56 Junior + 30
15 Balcon Evann Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 31
16 Le Bars Bresson Marius OC Locminé + 31
17 Premel Ewen Entente Juniors du Moulin Neuf + 35
18 Croisé Gabriel Vendee + 36
19 Tremble Paul Calvados + 36
20 Gouessant Gabriel V.C.Pays de Loudéac U19 + 37
21 Charteau Diego Vendee + 37
22 Touze Bastien Loire-Atlantique + 38
23 Rebillard Malo C.C.Plancoët Junior + 39
24 Trotel Malo U.C.Briochine U19 + 40
25 Le Croller Stan OC Locminé + 41
26 Coron Justin Calvados + 41
27 Perennes Kilian VS Quimper + 44
28 Momblano Matthieu VS Trégueux Junior + 45
29 Barras Romain A.C.Lanester 56 Junior + 45
30 Nativel Quentin Team Mayenne Junior + 46
31 Amice Tom Côtes d'Armor + 46
32 Le Floch Ethyme Côtes d'Armor + 46
33 Biteau Gautier Vendee + 46
34 Tardif Axel Loire-Atlantique + 47
35 Marais Martin Ille-et-Vilaine + 47
36 Gombaud Alessio Veloce Vannetais U19 + 47
37 Hingant Melvyn VS Trégueux Junior + 47
38 Rondel Lucas Team Sarthe Juniors + 48
39 Noel Mathis C.C.Plancoët Junior + 49
40 Goncalves Fernandes Hugo Calvados + 49
41 Hector Raphaël Calvados + 49
42 Mahier Robin Team Sarthe Juniors + 50
43 Brouard Leo U.C.Briochine U19 + 51
44 Dagorne Malo C.C.Plancoët Junior + 52
45 Hamonic Maximilien Ille-et-Vilaine + 52
46 Lafosse Dorian A.C.Lanester 56 Junior + 52
47 Renaud Alexis V.S.Valletais U19 + 53
48 Alix Alan Côtes d'Armor + 54
49 Froger Pierre V.S.Valletais U19 + 55
50 Gouzouguen Enzo U.C.Briochine U19 + 55
51 Le Claire Noa Loire-Atlantique + 55
52 Coet Thomas Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 55
53 Huby Thomas Equipe Mixte Centre Armor + 56
54 Mazevet Rohann U.C.Briochine U19 + 57
55 Halleguen Ewen Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 58
56 Taillez Simon Brest Pays d'Iroise + 58
57 Le Gourrierec Julien A.C.Lanester 56 Junior + 58
58 Laot Kelvin CC Bourg-Blanc + 58
59 Houivet Baptiste Calvados + 01:00
60 Paillard Axel Ille-et-Vilaine + 01:00
61 Le Callonec Hugo OC Locminé + 01:00
62 Minier Mathias Ille-et-Vilaine + 01:00
63 De Graeve Killian Veloce Vannetais U19 + 01:01
64 David Leo Maine-et-Loire + 01:02
65 Conanec Martin Bretagne Sud Cyclisme + 01:04
66 Nicolas Kenzo Côtes d'Armor + 01:06
67 Bossard Emile Maine-et-Loire + 01:06
68 Leylavergne Dario Creuse Oxygène Guéret Juniors + 01:06
69 Klewais Tristan OC Locminé + 01:06
70 Meynard Maxime Creuse Oxygène Guéret Juniors + 01:06
71 Rousselot Baptiste Vendee + 01:07
72 Bremond Sacha Loire-Atlantique + 01:07
73 Siche Thibaut CC Bourg-Blanc + 01:08
74 Le Mons Enzo U.C.Briochine U19 + 01:08
75 Berder Quentin CC Bourg-Blanc + 01:09
76 Laurent Mathieu Bretagne Sud Cyclisme + 01:09
77 Chantepie-Chantrel Jules Team Mayenne Junior + 01:10
78 Costiou Gurvan Entente Juniors du Moulin Neuf + 01:10
79 Behr Pierre Adrien C.C.Plancoët Junior + 01:10
80 Henrio Madec Enzo UC Alréenne Junior + 01:10
81 Garnier Matteo V.C.Pays de Loudéac U19 + 01:11
82 Burel Louy VS Trégueux Junior + 01:12
83 Lemperiere Jules Vendee + 01:12
84 Ryo Swann Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 01:12
85 Le Morvan Gabin Côtes d'Armor + 01:13
86 Samson Valentin Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 01:13
87 Guittet Arthur Team Sarthe Juniors + 01:14
88 Huysschaert Paul UC Alréenne Junior + 01:14
89 Menke Paul Brest Pays d'Iroise + 01:14
90 Premel Robin Entente Juniors du Moulin Neuf + 01:14
91 Josso Meddy Bretagne Sud Cyclisme + 01:15
92 Le Nadan Kenan Bretagne Sud Cyclisme + 01:17
93 Engracio Armindo CC Bourg-Blanc + 01:17
94 Cayre Youenn C.C.Plancoët Junior + 01:17
95 Bramoulle Yanis Entente Juniors du Moulin Neuf + 01:18
96 Mareau Baptiste Team Mayenne Junior + 01:18
97 Huet Theo Team Sarthe Juniors + 01:20
98 Jeannot-Goudoux Thomas Creuse Oxygène Guéret Juniors + 01:20
99 Therin Alexis Equipe Mixte Centre Armor + 01:20
100 Le Borgne Alban CC Bourg-Blanc + 01:20
101 Le Normand Lucas Septime VS Trégueux Junior + 01:22
102 Ouvrard Tom Vendee + 01:22
103 Jourdren Tristan Loire-Atlantique + 01:22
104 Lemee Benjamin Entente Juniors du Moulin Neuf + 01:25
105 Bourget Florian V.S.Valletais U19 + 01:26
106 Guerillon Enzo US LA Gacilly Junior + 01:26
107 Robert Axel CC Ergué Gabéric Junior + 01:26
108 Barre Mathieu Bretagne Sud Cyclisme + 01:28
109 Tel Benjamin Entente Juniors du Moulin Neuf + 01:29
110 Hallier Maxime Team Sarthe Juniors + 01:29
111 Benoist Tristan UC Alréenne Junior + 01:30
112 Le Gall Daran Equipe Mixte Centre Armor + 01:30
113 Loulergue Victor Creuse Oxygène Guéret Juniors + 01:33
114 David Antoine Creuse Oxygène Guéret Juniors + 01:34
115 Mahe Hugo Equipe Mixte Centre Armor + 01:34
116 Boisseau Quentin Maine-et-Loire + 01:35
117 Delalande Basile OC Locminé + 01:36
118 Thomas Dorian VS Trégueux Junior + 01:37
119 Aubry Tom Team Mayenne Junior + 01:39
120 Marrec Alan VS Quimper + 01:39
121 Quintin Alexis VS Quimper + 01:39
122 Nagelin Armand Equipe Mixte Centre Armor + 01:40
123 Clavreul Corentin UC Alréenne Junior + 01:40
124 Haquin Simon Côtes d'Armor + 01:41
125 Lavenant Alan C.C.Plancoët Junior + 01:41
126 Le Henaff Axel U.C.Briochine U19 + 01:42
127 Le Bot Jean Veloce Vannetais U19 + 01:43
128 Orjebin Jose Luis UC Alréenne Junior + 01:43
129 Gesteau Julien Team Mayenne Junior + 01:43
130 David Mathieu Team Sarthe Juniors + 01:44
131 Lenouvel Nathan Loire-Atlantique + 01:54
132 Brechault Simon Maine-et-Loire + 02:02
133 Morvan Mael UC Alréenne Junior + 02:02
134 Heriquet Nohan A.C.Lanester 56 Junior + 02:03
135 Branchereau Ewen V.S.Valletais U19 + 02:10
136 Bouchet Baptiste V.S.Valletais U19 + 02:13
137 Creach Glenn CC Bourg-Blanc + 02:24
138 Charbonnier Gildas VS Quimper + 02:44
DNF Maignan Maxence Team Mayenne Junior

Information