Right now: Transfers 2022 > 2023

Trophée Sebaco Juniors - 2022

GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Gillet Baptiste V.C.Pays de Loudéac U19 02:40:20
02 Hue Antoine V.C.Pays de Loudéac U19 + 05
03 Sanchez Clement Maine-et-Loire + 14
04 Laurensot Edgar Ille-et-Vilaine + 21
05 Garcon Gabriel Team UC Nantes - Atlantique U19 + 23
06 Rullier Hans V.S.Valletais U19 + 29
07 Premel Ewen Entente Juniors du Moulin Neuf + 35
08 Breant Romain Creuse Oxygène Guéret Juniors + 39
09 Gouessant Gabriel V.C.Pays de Loudéac U19 + 45
10 Mahier Robin Team Sarthe Juniors + 50
11 Brouard Leo U.C.Briochine U19 + 51
12 Le Croller Stan OC Locminé + 52
13 Pavis Evan Calvados + 53
14 Corlay Le Baron Mathis Bretagne Sud Cyclisme + 55
15 Laot Kelvin CC Bourg-Blanc + 58
16 Amice Tom Côtes d'Armor + 01:01
17 Balcon Evann Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 01:03
18 Le Bars Bresson Marius OC Locminé + 01
19 Croisé Gabriel Vendee + 01:08
20 Tardif Axel Loire-Atlantique + 01:11
21 Marais Martin Ille-et-Vilaine + 01:13
22 Coron Justin Calvados + 01:13
23 Perennes Kilian VS Quimper + 01:16
24 Momblano Matthieu VS Trégueux Junior + 01:17
25 Biteau Gautier Vendee + 01:18
26 Touze Bastien Loire-Atlantique + 01:20
27 Huet Theo Team Sarthe Juniors + 01:20
28 Lemperiere Jules Vendee + 01:20
29 Froger Pierre V.S.Valletais U19 + 01:25
30 Coet Thomas Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 01:27
31 Halleguen Ewen Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 01:30
32 Klewais Tristan OC Locminé + 01:36
33 Huby Thomas Equipe Mixte Centre Armor + 01:41
34 Henrio Madec Enzo UC Alréenne Junior + 01:42
35 Le Morvan Gabin Côtes d'Armor + 01:45
36 Samson Valentin Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle + 01:45
37 Huysschaert Paul UC Alréenne Junior + 01:46
38 Goncalvez Hugo Calvados + 01:49
39 Therin Alexis Equipe Mixte Centre Armor + 01:50
40 Guerillon Enzo US LA Gacilly Junior + 01:53
41 Loulergue Victor Creuse Oxygène Guéret Juniors + 02:05
42 David Mathieu Team Sarthe Juniors + 02:16
43 Boulahoite Rayan Argenteuil Val de Seine Cyclisme 95 U19 + 04:04
44 Dattin Victor Ille-et-Vilaine + 04:22
45 Barguil Brayann A.C.Lanester 56 Junior + 04:28
46 Hector Raphaël Calvados + 04:38
47 Tremble Paul Calvados + 04:39
48 Barras Romain A.C.Lanester 56 Junior + 04:43
49 Hingant Melvyn VS Trégueux Junior + 04:45
50 Rebillard Malo C.C.Plancoëtin Junior + 04:49
51 Charteau Diego Vendee + 04:49
52 Leylavergne Dario Creuse Oxygène Guéret Juniors + 04:55
53 Houivet Baptiste Calvados + 04:58
54 Le Callonec Hugo OC Locminé + 04:58
55 Basset Pierre-Henry V.C.Pays de Loudéac U19 + 05:00
56 Hamonic Maximilien Ille-et-Vilaine + 05:02
57 Meynard Maxime Creuse Oxygène Guéret Juniors + 05:02
58 Nicolas Kenzo Côtes d'Armor + 05:04
59 Nativel Quentin Team Mayenne Junior + 05:06
60 Chantepie-Chantrel Jules Team Mayenne Junior + 05:08
61 Conanec Martin Bretagne Sud Cyclisme + 05:09
62 Menke Paul Brest Pays d'Iroise + 05:12
63 Josso Meddy Bretagne Sud Cyclisme + 05:13
64 Le Borgne Alban CC Bourg-Blanc + 05:16
65 Rousselot Baptiste Vendee + 05:19
66 Le Nadan Kenan Bretagne Sud Cyclisme + 05:27
67 Le Normand Lucas Septime VS Trégueux Junior + 05:27
68 Jeannot-Goudoux Thomas Creuse Oxygène Guéret Juniors + 05:30
69 Engracio Armindo CC Bourg-Blanc + 05:32
70 Barre Mathieu Bretagne Sud Cyclisme + 05:36
71 Orjebin Jose Luis UC Alréenne Junior + 05:39
72 Gesteau Julien Team Mayenne Junior + 05:41
73 Aubry Tom Team Mayenne Junior + 05:49
74 Berder Quentin CC Bourg-Blanc + 06:05
75 Gueguen Maël VS Quimper + 07:23
76 Garnier Matteo V.C.Pays de Loudéac U19 + 07:43
77 Paillard Axel Ille-et-Vilaine + 07:48
78 Le Henaff Axel U.C.Briochine U19 + 11:42
79 Bremond Sacha Loire-Atlantique + 12:02
80 Trotel Malo U.C.Briochine U19 + 12:37
81 Lavenant Alan C.C.Plancoëtin Junior + 13:38
DNF Laurent Mathieu Bretagne Sud Cyclisme
DNF Robert Axel CC Ergué Gabéric Junior
DNF Le Floch Ethyme Côtes d'Armor
DNF Bramoulle Yanis Entente Juniors du Moulin Neuf
DNF Lemee Benjamin Entente Juniors du Moulin Neuf
DNF Premel Robin Entente Juniors du Moulin Neuf
DNF Tel Benjamin Entente Juniors du Moulin Neuf
DNF Le Gall Daran Equipe Mixte Centre Armor
DNF Mahe Hugo Equipe Mixte Centre Armor
DNF Nagelin Armand Equipe Mixte Centre Armor
DNF Minier Mathias Ille-et-Vilaine
DNF Charbonnier Gildas VS Quimper
DNF Quintin Alexis VS Quimper
DNF Heriquet Nohan A.C.Lanester 56 Junior
DNF Lafosse Dorian A.C.Lanester 56 Junior
DNF Le Gourrierec Julien A.C.Lanester 56 Junior
DNF Cayre Youenn C.C.Plancoëtin Junior
DNF Delalande Basile OC Locminé
DNF Maignan Maxence Team Mayenne Junior
DNF Hallier Maxime Team Sarthe Juniors
DNF Ryo Swann Team Sportbreizh-Harmonie Mutuelle
DNF Gouzouguen Enzo U.C.Briochine U19
DNF Le Mons Enzo U.C.Briochine U19
DNF Mazevet Rohann U.C.Briochine U19
DNF Clavreul Corentin UC Alréenne Junior
DNF Bouchet Baptiste V.S.Valletais U19
DNF Bourget Florian V.S.Valletais U19
DNF Branchereau Ewen V.S.Valletais U19
DNF Renaud Alexis V.S.Valletais U19
DNF Gombaud Alessio Veloce Vannetais
DNF Le Bot Jean Veloce Vannetais
DNF Burel Louy VS Trégueux Junior

Information