Gippinger Radsporttage Juniors

Junior, 6th June 2021, Switzerland

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 02:14:26
02 Lührs Luis-Joe Team Auto Eder + 02:37
03 Hajek Alexander Team Auto Eder + 02:37
04 Schrettl Marco Team Auto Eder + 02:37
05 Heinemann Leon LV Baden + 02:37
06 Schmid Miro - + 02:37
07 Schrag Daniel Team Auto Eder + 02:37
08 Gross Matteo Team Auto Eder + 02:37
09 Marchand Luc - + 02:37
10 Wünstel Fabian Team Wipotec RLP + 02:37
11 Märkl Max Team Wipotec RLP + 02:37
12 Christen Jan - + 02:37
13 Schleuniger Nicola - + 02:37
14 Decker Enzo Team Wipotec RLP + 02:37
15 Rinklef Jan LV Baden + 02:37
16 Weidert Fabian Team Wipotec RLP + 02:37
17 Kuchinke Gabriel Landesverband Brandenburg + 02:37
18 Ruhe Robin LV Berlin + 02:37
19 Wallenborn Arno - + 02:37
20 Spitzer Oliver Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:37
21 Michotte Niels - + 02:37
22 Jochum Ben Rose Team NRW + 02:37
23 Abt Cedric LV Baden + 02:37
24 Schröder Jasper LV Niedersachsen + 02:37
25 Uhrig Leon LV Baden + 02:37
26 Kess Alexandre - + 02:37
27 Donze Robin - + 02:37
28 Gebhardt Philipp Stevens Junior Team Thüringen + 02:37
29 Appelbaum Henri Rose Team NRW + 02:37
30 Grozev Gabriel - + 02:37
31 Wüthrich Emanuel - + 02:37
32 Rey Tim - + 02:37
33 Latocha Adrian Landesverband Brandenburg + 02:37
34 Tinner Joël - + 02:37
35 Markwalder Yanis-Eric - + 02:37
36 Kockelmann Mathieu - + 02:37
37 Reichart Laurin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 02:37
38 Koech Silas Rose Team NRW + 02:37
39 Puschmann Nils M. Brenner LVB + 02:37
40 Müller Tobias Rose Team NRW + 02:50
41 Wawro Bela Landesverband Brandenburg + 02:54
42 Aebersold Nils - + 03:02
43 Bangert Nick WRSV-Holczer-Radsport-Team + 03:15
44 Unterberger Phillip Landesverband Brandenburg + 03:15
45 Fleischmann Felix LV Berlin + 03:21
46 Schmidt Torge Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 03:21
47 Morang Mil - + 03:53
48 Vortkamp Clemens Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 04:19
49 Schmid Melvin - + 04:30
50 Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team + 05:27
51 Constant Matteo - + 05:31
52 Eckerstorfer Benjamin Team Auto Eder + 05:31
53 Heeb Neil - + 05:31
54 Reißmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 06:59
55 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 07:39
56 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 08:23
57 Tappeiner Pascal - + 10:00
58 Boos Benjamin Stevens Junior Team Thüringen + 10:43
59 Genzmer Kevin KED Stevens Radteam Berlin + 10:43
60 Geisbrecht Ole LV Niedersachsen + 11:08
61 Gabelica Laurin - + 11:08
62 Gloning Thomas M. Brenner LVB + 12:02
63 Schmitz Mateo Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 12:02
64 Aimi Samuel - + 12:19
65 Nulli O'Rinalducci Mattia - + 12:21
66 Strasser Philip Team Wipotec RLP + 12:28
67 Maschke Malte Landesverband Brandenburg + 12:28
68 Püschel Adrian Landesverband Brandenburg + 12:30
69 Müller Jonas - + 12:30
70 Hoffmann Mika Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 12:30
71 Kasnya Luca Team Wipotec RLP + 12:30
72 Grixa Jarno Stevens Junior Team Thüringen + 12:30
73 Knaus Flavio - + 12:30
74 Vouilloz Mathis - + 12:30
75 van Schaik Leander - + 12:30
76 Beck Jonas LV Baden + 12:30
77 Futterer David - + 12:30
78 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 12:30
79 Brutschi Tim - + 12:30
80 Smekal Nico Rose Team NRW + 12:30
81 Teuscher Remo - + 12:30
82 Schöpplein Mika - + 12:30
83 Jablonski Ole Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 12:30
84 Schaaf Manuel - + 12:30
85 Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team + 12:30
86 Tilgen Tarin Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 12:30
87 Breser Pol - + 12:30
88 Russenberger Wanja - + 12:30
89 Sternsdorff Lennard - + 12:30
90 Pradella Zenith - + 12:30
91 Pfeiffer Jonas - + 12:30
92 Lange Maximilian LV Niedersachsen + 12:30
93 Furrer Nils - + 12:30
94 Brenner Mauro M. Brenner LVB + 12:40
95 Roth Max M. Brenner LVB + 12:40
96 Otte Gus - + 12:40
97 Bechteler Elias M. Brenner LVB + 12:40
98 Huter Nico - + 12:40
99 Ruge Tim WRSV-Holczer-Radsport-Team + 12:44
100 Sengstock Robin Rose Team NRW + 12:44
101 Kerksiek Adrian - + 12:44
102 Stein Cedric Team AGS + 12:44
103 Steppe Jonas - + 12:51
104 Rottmann Jonathan Malte Rose Team NRW + 13:35
105 Stäuble Jonas - + 13:35
106 Balgenorth Noah LV Niedersachsen + 13:55
107 Kleinhans Mika M. Brenner LVB + 15:07
108 Guérin Morgan - + 15:07
109 Zinser Konrad Junioren Schwalbe Team Sachsen + 15:14
110 Thalmann Armin -
111 Riepl Lukas -
112 Harig Tim -
113 Küfner Lucas -
114 Lanfermann Elias Balthasar LV Niedersachsen
DNS Kroonen Sem -
DNS Kurmann Andre -
DNS Willemin Bastien -
DNS Carswell Jack Fruzio ILABB Devo
DNS Klötzing Odin Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNS Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS de Vos Youp Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS Hordijk Bart Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS Klaver Jente Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS Sivok Tomas Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Banka Vincent -
DNF Bauer Jan -
DNF Boto Alessandro -
DNF Dietz Florian -
DNF Fahrni Nino -
DNF Graf Noan -
DNF Grawe Ole -
DNF Haedenkamp Paul -
DNF Heider Luca -
DNF Hummel Lukas -
DNF Hähle Franz -
DNF Jost Thorben -
DNF Julmy Lorain -
DNF Kaminski Paul-Robert -
DNF Kropf Colin -
DNF Kuhl Jonas -
DNF Kärsten Moritz -
DNF L'Homme Maxime -
DNF Liedtke Lars -
DNF Loos Derrick -
DNF Marhöfer Jasper -
DNF Mezzetti Matteo -
DNF Obrist Noah -
DNF Pludra Paul -
DNF Plüss Micha -
DNF Quabs Paul -
DNF Reineke Henry -
DNF Reis Daniel -
DNF Runkel Samuel -
DNF Schmitz Jo -
DNF Schrauwen Max -
DNF Siebert Jadon David -
DNF Tänzler Tim -
DNF Ury Noe -
DNF Wiedau Moritz -
DNF Wiedemann Arne -
DNF Wille Darius -
DNF Willemin Bastien -
DNF Lutter Pascal Junioren Schwalbe Team Sachsen
DNF Oppitz Jacob Tilmann Landesverband Brandenburg
DNF Buth Jerome LV Berlin
DNF Köbernik Tom LV Niedersachsen
DNF Potrykus Anton M. Brenner LVB
DNF Stadler Anton M. Brenner LVB
DNF Kommnick Janis Rose Team NRW
DNF Schubert Benedikt Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees
DNF Klatte Philip Team F Trans
DNF Trebes Magnus Team F Trans
DNF Hofer Mika WRSV-Holczer-Radsport-Team
DNF Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team

Information