GP Bruno Beghelli - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Dario Cataldo Quick Step 4:07:42
02 Jakob Fuglsang Team Saxo Bank + 00
03 Daniele Pietropolli Lampre-Farnese Vini + 00
04 Paul Martens Rabobank + 00
05 Marco Frapporti Colnago - CSF Inox + 00
06 Alessandro Proni Acqua e Sapone + 00
07 Ludovic Turpin AG2R La Mondiale + 00
08 Luca Mazzanti Team Katusha + 00
09 Patrik Sinkewitz ISD - Neri + 00
10 Jérôme Coppel Saur - Sojasun + 00
11 Alexsandr Dyachenko Astana + 00
12 Enrico Gasparotto Astana + 00
13 Luca Paolini Acqua e Sapone + 00
14 Oscar Gatto ISD - Neri + 00
15 Elia Viviani Liquigas-Doimo + 00
16 Alexander Porsev Itera - Katusha + 00
17 Manuel Belletti Colnago - CSF Inox + 00
18 Andrea Piechele Carmiooro NGC + 00
19 Daniele Callegarin CDC - Cavaliere + 00
20 Michal Golas Vacansoleil + 00
21 Julien Simon Saur - Sojasun + 00
22 Staf Scheirlinckx Omega Pharma-Lotto + 00
23 Davide Appollonio Cervelo TestTeam + 00
24 Fabrice Piemontesi Androni Giocattoli + 00
25 Dennis Van Winden Rabobank + 00
26 Dries Devenyns Quick Step + 00
27 Michel Kreder Garmin-Transitions + 00
28 Alessandro Bertolini Androni Giocattoli + 00
29 Krzysztof Szczawinski Miche Pro Cycling Team + 00
30 Anders Lund Team Saxo Bank + 00
31 André Steensen Team Saxo Bank + 00
32 Manuele Mori Lampre-Farnese Vini + 00
33 Sacha Modolo Colnago - CSF Inox + 00
34 Guillaume Bonnafond AG2R La Mondiale + 00
35 Walt De Winter Omega Pharma-Lotto + 00
36 Nikolai Trusov Team Katusha + 00
37 Cristian Benenati De Rosa - Stac Plastic + 00
38 Jan Bakelants Omega Pharma-Lotto + 00
39 Thomas Peterson Garmin-Transitions + 00
40 Matteo Montaguti De Rosa - Stac Plastic + 00
41 Stefan Schumacher [*] Miche Pro Cycling Team + 00
42 Alexandre Botcharov Team Katusha + 00
43 Reto Hollenstein Vorarlberg - Corratec + 00
44 Gorazd Stangelj Astana + 00
45 Marco Bandiera Team Katusha + 00
46 Dmitriy Fofonov Astana + 00
47 Martin Velits Team HTC - Columbia + 00
48 Josef Benetseder Vorarlberg - Corratec + 00
49 Marcello Pavarin Colnago - CSF Inox + 00
50 Cristiano Fumagalli Ceramica Flaminia + 00
51 Guillaume Levarlet Saur - Sojasun + 00
52 Jurgen Van Goolen Omega Pharma-Lotto + 00
53 Diego Alejandro Tamayo Carmiooro NGC + 00
54 Christophe Brandt Omega Pharma-Lotto + 00
55 Piergiorgio Camussa Vorarlberg - Corratec + 00
56 Pierpaolo De Negri ISD - Neri + 00
57 Assan Bazayev Astana + 00
58 Rob Ruygh Vacansoleil + 00
59 Joost Van Leijen Vacansoleil + 00
60 Laurent Didier Team Saxo Bank + 00
61 Gustav Erik Larsson Team Saxo Bank + 00
62 Peter Stetina Garmin-Transitions + 00
63 Davide Bonuccelli CDC - Cavaliere + 00
64 Oleg Berdos De Rosa - Stac Plastic + 00
65 Clemens Fankhauser Vorarlberg - Corratec + 00
66 Volodymir Gustov Cervelo TestTeam + 00
67 Fredrik Veuchelen Vacansoleil + 00
68 Fabio Felline Footon-Servetto + 00
69 Johnny Hoogerland Vacansoleil + 00
70 Tadej Valjavec AG2R La Mondiale + 00
71 Enrico Magazzini Lampre-Farnese Vini + 00
72 Mirko Selvaggi Astana + 00
73 Anthony Delaplace Saur - Sojasun + 00
74 Marcel Wyss Cervelo TestTeam + 00
75 Wout Poels Vacansoleil + 00
76 José Serpa Androni Giocattoli + 00
77 Damiano Margutti Androni Giocattoli + 00
78 Markus Eibegger Footon-Servetto + 00
79 Paolo Bailetti Ceramica Flaminia + 00
80 Chris Anker Sørensen Team Saxo Bank + 00
81 Maxime Monfort Team HTC - Columbia + 00
82 Mirko Tedeschi Carmiooro NGC + 00
83 Pasquale Muto Miche Pro Cycling Team + 00
84 Przemyslaw Niemiec Miche Pro Cycling Team + 00
85 Jurgen Van den Broeck Omega Pharma-Lotto + 00
86 Charles Wegelius Omega Pharma-Lotto + 00
87 Bauke Mollema Rabobank + 00
88 Marco Cattaneo De Rosa - Stac Plastic + 00
89 Riccardo Riccò Vacansoleil + 00
90 Massimo Codol Acqua e Sapone + 00
91 Domenico Pozzovivo Colnago - CSF Inox + 00
92 Daniel Martin Garmin-Transitions + 00
93 Matteo Carrara Vacansoleil + 00
94 Aristide Ratti Carmiooro NGC + 00
95 Elia Favilli ISD - Neri + 00
96 Claudio Cucinotta De Rosa - Stac Plastic + 00
97 Alessandro Fantini Acqua e Sapone + 1:11
98 Ran Margaliot Footon-Servetto + 1:11
99 Christian Meier Garmin-Transitions + 1:11
100 Alexander Wetterhall Cervelo TestTeam + 1:11
101 Daniel Teklehaimanot Cervelo TestTeam + 1:11
102 Marco Corti Footon-Servetto + 1:11
103 Dominik Hrinkow Vorarlberg - Corratec + 1:11
104 David Le Lay AG2R La Mondiale + 1:11
105 Fausto Fognini Amore & Vita-Conad + 1:11
106 Matteo Rabottini Lampre-Farnese Vini + 1:11
107 Julien Loubet AG2R La Mondiale + 1:11
108 Rubens Bertogliati Androni Giocattoli + 1:11
109 Luca Solari Androni Giocattoli + 1:18
110 Vladimir Miholjevic Acqua e Sapone + 1:18
111 Alessandro De Marchi Androni Giocattoli + 1:18
112 Ruggero Marzoli Acqua e Sapone + 1:35
113 Grischa Niermann Rabobank + 1:52
114 Jaroslaw Dabrowski Amore & Vita-Conad + 1:53
115 Alexander Mironov Team Katusha + 1:53
116 Thomas Vedel Kvist Quick Step + 1:53
117 Paolo Ciavatta Acqua e Sapone + 1:54
118 Fabrice Jeandesboz Saur - Sojasun + 1:54
DNF Francesco Di Paolo Acqua e Sapone
DNF Rinaldo Nocentini AG2R La Mondiale
DNF Vladislav Borisov Amore & Vita-Conad
DNF Jakub Novak Amore & Vita-Conad
DNF Oleg Opryshko Amore & Vita-Conad
DNF Andrea Zanetti Amore & Vita-Conad
DNF Luis Angel Mate Androni Giocattoli
DNF Andriy Grivko Astana
DNF Luciano Barindelli Carmiooro NGC
DNF Sébastien Fournet-Fayard Carmiooro NGC
DNF Francesco Tizza Carmiooro NGC
DNF Domenico Loria CDC - Cavaliere
DNF Eugenio Loria CDC - Cavaliere
DNF Davide Torosantucci CDC - Cavaliere
DNF Luca Zanasca CDC - Cavaliere
DNF Filippo Baggio Ceramica Flaminia
DNF Massimiliano Gentili Ceramica Flaminia
DNF Leonardo Giordani Ceramica Flaminia
DNF Edoardo Girardi Ceramica Flaminia
DNF Fabrizio Lucciola Ceramica Flaminia
DNF Alessandro Maserati Ceramica Flaminia
DNF Joaquin Novoa Mendez Cervelo TestTeam
DNF Oscar Pujol Cervelo TestTeam
DNF Xavier Tondó Cervelo TestTeam
DNF Federico Canuti Colnago - CSF Inox
DNF Alan Marangoni Colnago - CSF Inox
DNF Filippo Savini Colnago - CSF Inox
DNF Jure Golcer De Rosa - Stac Plastic
DNF Sergio Lagana De Rosa - Stac Plastic
DNF Cristiano Salerno De Rosa - Stac Plastic
DNF Matthias Brändle Footon-Servetto
DNF Eros Capecchi Footon-Servetto
DNF Noe Gianetti Footon-Servetto
DNF Tom Danielson Garmin-Transitions
DNF Maxim Belkov ISD - Neri
DNF Diego Caccia ISD - Neri
DNF Bartosz Huzarski ISD - Neri
DNF Paolo Longo Borghini ISD - Neri
DNF Alfredo Balloni Lampre-Farnese Vini
DNF Marco Marzano Lampre-Farnese Vini
DNF Simone Ponzi Lampre-Farnese Vini
DNF Diego Ulissi Lampre-Farnese Vini
DNF Valerio Agnoli Liquigas-Doimo
DNF Davide Cimolai Liquigas-Doimo
DNF Mauro Finetto Liquigas-Doimo
DNF Juraj Sagan Liquigas-Doimo
DNF Ivan Santaromita Liquigas-Doimo
DNF Sylwester Szmyd Liquigas-Doimo
DNF Oliver Zaugg Liquigas-Doimo
DNF Leonardo Pinizzotto Miche Pro Cycling Team
DNF Volodymyr Zagorodny Miche Pro Cycling Team
DNF Tom Stubbe Omega Pharma-Lotto
DNF Addy Engels Quick Step
DNF Francesco Reda Quick Step
DNF Branislau Samoilau Quick Step
DNF Kevin Seeldraeyers Quick Step
DNF Marco Velo Quick Step
DNF Mauricio Ardila Cano Rabobank
DNF Robert Gesink Rabobank
DNF Dmitriy Kozontchuk Rabobank
DNF Cyril Bessy Saur - Sojasun
DNF Sébastien Joly Saur - Sojasun
DNF Jean-Marc Marino Saur - Sojasun
DNF Marco Pinotti Team HTC - Columbia
DNF Kanstantsin Sivtsov Team HTC - Columbia
DNF Peter Velits Team HTC - Columbia
DNF Alexandr Kolobnev Team Katusha
DNF Egor Silin Team Katusha
DNF Richie Porte Team Saxo Bank
DNF Andy Schleck Team Saxo Bank
DNF René Weissinger Vorarlberg - Corratec
Information
Nation Italy
Date 10th October
Distance 191.5 km
CAT 1.1
Other
Embed Results