2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Vuelta Ciclista a la Montaña Central - 2022

GC Points Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy 06:04:59
02 Martinez Alonso Rafael MMR Cycling Academy + 31
03 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 32
04 Garcia Alex EOLO-KOMETA U19 + 36
05 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 38
06 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 47
07 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 48
08 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 48
09 Perez Calzada Carlos EntrenamientoCiclismoTeam + 48
10 Diaz Joel EOLO-KOMETA U19 + 54
11 Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19 + 54
12 Navas Alvaro Matrix - Salchi Juniors + 01:08
13 Aguilar Hugo EntrenamientoCiclismoTeam + 01:14
14 Gracia Berroa Isaac Bathco Cycling Team + 01:22
15 Garcia Nunez Jorge EntrenamientoCiclismoTeam + 01:23
16 Anguela Mario Matrix - Salchi Juniors + 01:36
17 Ortega Sanz Pablo EntrenamientoCiclismoTeam + 01:52
18 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 01:58
19 Franquesa Adria UCV Bikesports + 02:15
20 Gimeno Nil MMR Cycling Academy + 02:26
21 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 02:42
21 Cepa Daniel InfinObras - Zafiro + 02:43
22 Geudens Robbe Acrog-Tormans BC U19 + 02:45
23 Garcia Luis MMR Cycling Academy + 02:51
24 Artero Daniel UCV Bikesports + 02:52
25 Cano Gerard UCV Bikesports + 02:53
26 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 03:34
27 Gutierrez Mercader Iban Bathco Cycling Team + 04:05
28 Bauwens Senne Acrog-Tormans BC U19 + 04:38
29 Perez Martinez Jose Solutec - Las Mestas Gijon + 04:54
30 Galindo Nicolas Matrix - Salchi Juniors + 04:55
31 Aparicio Diego Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 05:00
32 Feldhoffer Bálint EOLO-KOMETA U19 + 05:09
33 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 05:10
34 Pollner Balázs EOLO-KOMETA U19 + 05:13
35 Martin Alvar Recambios Callejo + 05:20
36 Dominguez Martin Miguel Bathco Cycling Team + 05:30
37 Garbajosa Pasan Adrian Matrix - Salchi Juniors + 05:46
38 Sanahuja Daniel Seleccion de Aragon + 06:24
39 Postigo Iker Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 06:25
40 Rodriguez Lopez Ismael Corbatas Pindal + 06:32
41 Bernat Lilian Bathco Cycling Team + 06:33
42 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 07:15
43 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 07:36
44 Hermosa Juan Recambios Callejo + 08:16
45 Aguero Alex Isidoro San Justo + 08:40
46 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 08:44
47 Lloveras Marc Tot Net-Terrassa Ciclisme + 08:53
48 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 08:57
49 Garcia Iglesias Carlos Solutec - Las Mestas Gijon + 09:14
50 Ortiz Arroyo Jesus Disgarsa + 09:20
51 Aguilera Pena Ivan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 09:25
52 Aguilera Cano Izan UCV Bikesports + 09:32
53 Gonzalez Mesa Adrian Disgarsa + 09:34
54 Vigil Sergio De La Uz + 09:44
55 Garcia Ruiz Izan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 09:45
56 Jaray Pablo Seleccion de Aragon + 09:46
57 Martinez Mario Isidoro San Justo + 09:48
58 Baviera Alejandro InfinObras - Zafiro + 09:54
59 Merenciano Aaron InfinObras - Zafiro + 10:53
60 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 11:09
61 Merenciano Lopez Alejandro InfinObras - Zafiro + 11:10
62 Lopez Aroca Carlos De La Uz + 11:13
63 Torregrosa Raul Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 11:19
64 Martinez Unai Matrix - Salchi Juniors + 11:22
65 Diaz Fernandez Jorge Patria Hispana Seguros + 11:54
66 Lopez Menendez Miguel Patria Hispana Seguros + 12:04
67 Gutierrez Raul Patria Hispana Seguros + 12:04
68 Sastre Yeray MMR Cycling Academy + 12:06
69 De Mateo Fernando Recambios Callejo + 12:09
70 Tovar Max Disgarsa + 12:18
71 Fernandez Ramos Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 12:33
72 Mainar Ivan Seleccion de Aragon + 12:45
73 Gonzalez Frances Ivan Multihogar Cantabria + 12:48
74 Gonzalez Cadenas Aimar Patria Hispana Seguros + 13:02
75 Rodriguez Jaime Multihogar Cantabria + 13:25
76 Soriano Iker InfinObras - Zafiro + 13:45
77 Garcia Hidalgo Eder Isidoro San Justo + 13:48
78 Vano Sanandres Victor InfinObras - Zafiro + 13:51
79 Aguiar Lucas Aluminios Cortizo Jr + 13:56
80 Crespi Francisco Bathco Cycling Team + 14:39
81 Merino Pelayo De La Uz + 14:45
82 Jimenez Antequera Tomas Matrix - Salchi Juniors + 14:59
83 Pineiro Collazo Lucas Aluminios Cortizo Jr + 15:16
84 Garcia Hidalgo Eder Isidoro San Justo + 15:36
85 Guilanya David Tot Net-Terrassa Ciclisme + 15:42
86 Bra Casanueva Tirso Disgarsa + 16:26
87 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 16:52
88 Pardo Yago Seleccion de Aragon + 16:59
89 Fernandez Real Luis UCV Bikesports + 17:21
90 Rivera Otero Loyd Yuan De La Uz + 17:28
91 Cuadros Gabriel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 17:33
92 Perez-Grueso Garcia Ruben EntrenamientoCiclismoTeam + 17:33
93 Rosendo Adrian Corbatas Pindal + 17:44
94 Grosemans Dries Acrog-Tormans BC U19 + 17:56
95 Romeo Sergio MMR Cycling Academy + 19:22
96 Gonzalez Pelayo Solutec - Las Mestas Gijon + 19:51
97 Aguirre Claramunt Marc UCV Bikesports + 20:29
98 De La Fuente Lopez Mateo Patria Hispana Seguros + 21:10
99 Arnal Garcia Ivan Seleccion de Aragon + 21:48
100 Montoya Osorio Juan David UCV Bikesports + 22:11
101 Gomez Iglesias Javier Corbatas Pindal + 23:16
102 Alvarez Joel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 30:44
DNF Gonzalez Slynko Alex Multihogar Cantabria
DNF Landera Adrian Multihogar Cantabria
DNF Sisniega Alan Multihogar Cantabria
DNF Vaca Andres Seleccion de Aragon
DNF Alfonso Iglesias Diego Aluminios Cortizo Jr
DNF Belmonte Ivan Aluminios Cortizo Jr
DNF Calvo Corzon Hugo Aluminios Cortizo Jr
DNF Gonzalez Pais Ramon Aluminios Cortizo Jr
DNF Iglesias Ivan Aluminios Cortizo Jr
DNF Sanchez Luis Enrique Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Sarango Steven David Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Garcia Garcia Jose Corbatas Pindal
DNF Gutierrez Sanchez Hugo Corbatas Pindal
DNF Hevia Alejandro Corbatas Pindal
DNF Martinez Iker Corbatas Pindal
DNF Ceberino Hugo Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Saez Juan Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
DNF Pacheco Ojero Pablo De La Uz
DNF Aja Garcia Christian Disgarsa
DNF Gutierrez Ricardo Disgarsa
DNF Ruiz Pino Rodrigo EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Tenorio Albo Daniel EntrenamientoCiclismoTeam
DNF Soler Lopez Antonio Luis InfinObras - Zafiro
DNF Cano Llata Manuel Isidoro San Justo
DNF Gonzalez Blanco Ekain Isidoro San Justo
DNF Riva Hector Isidoro San Justo
DNF Diaz Alejandro Matrix - Salchi Juniors
DNF Menendez Marco Patria Hispana Seguros
DNF Tamargo Enol Patria Hispana Seguros
DNF Aguilera Oscar Recambios Callejo
DNF Calvo Aparicio Alvaro Recambios Callejo
DNF Diez Lopez Unai Recambios Callejo
DNF Una Daniel Recambios Callejo
DNF Albin Enol Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Azcano Olivar Mario Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Diaz Rodriguez Mario Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Ramos Cifuentes Angel Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme
DNF Rubirola Marc Tot Net-Terrassa Ciclisme
DNF Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19
DNF Roda Pablo Valverde Team- Ricardo Fuentes U19

Information