Circuit Boussaquin - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Chassagne Thomas GSC Blagnac Velo Sport 31 03:18:30
02 Martinez Yannick Guidon Chalettois + 00
03 Le Cam Brendan Bourg Ain Cyclisme + 00
04 Joly Thomas VC Villefranche Beaujolais + 00
05 O'Connor Calum CC Périgueux-Dordogne + 01:02
06 Racault Ronan Guidon Chalettois + 01:30
07 Avadanian Lucas VC Villefranche Beaujolais + 01:30
08 Menut David Cross Team Legendre + 01:30
09 Pauchard Eliot Corbas Lyon Métropole + 01:30
10 Bonhomme Arthur EC Saint-Etienne Loire + 01:30
11 Hardouin Louis Orleans Loiret Cyclisme + 01:30
12 Gautherat Pierre SCO Dijon-Team Material-velo.com + 01:30
13 Fiefvez Rudy Océane Top 16 + 01:30
14 Chatelus Axel Charvieu-Chavagneux IC + 01:30
15 Girard Damien CC Nogent-sur-Oise + 01:30
16 Millon Simon Guidon Chalettois + 01:30
17 Marin Julien CR4C Roanne + 01:30
18 Ferreira Louis GSC Blagnac Velo Sport 31 + 01:30
19 Bolot Simon AC Bisontine + 01:30
20 Bellicaud Jérémy Océane Top 16 + 01:30
21 Luinaud Romain Entente Corrèze Espoirs + 01:30
22 Daudin Guenegou Franck Bretagne Sud Cyclisme + 01:30
23 Lajaunias Valerian Océane Top 16 + 01:30
24 Azile Lozach Julien Océane Top 16 + 01:30
25 Gerbaud Guillaume UV Limoges - Team U 87 + 01:30
26 Madsstuen Asbjørn Corbas Lyon Métropole + 01:30
27 Pol Gaëtan Guidon Chalettois + 01:30
28 Lebreton Jacques Bourg Ain Cyclisme + 01:30
29 Jolibert Clément GSC Blagnac Velo Sport 31 + 01:30
30 Pendery Léo GSC Blagnac Velo Sport 31 + 01:30
31 Boileau Léo EC Saint-Etienne Loire + 01:30
32 Hamon Nicolas CC Nogent-sur-Oise + 01:30
33 Avril Thomas UV Limoges - Team U 87 + 01:30
34 Combes Simon AC Bisontine + 01:30
35 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire + 01:30
36 Margueritat Titouan CC Périgueux-Dordogne + 06:04
37 Capron Rémi EC Saint-Etienne Loire + 06:04
38 Souton Julien SCO Dijon-Team Material-velo.com + 06:04
39 Poulard Baptiste SCO Dijon-Team Material-velo.com + 06:30
40 Rigollot Mathieu SCO Dijon-Team Material-velo.com + 06:30
41 Rambault Axel SCO Dijon-Team Material-velo.com + 06:30
42 Pijourlet Louis AC Bisontine + 08:00
43 Lavidalie Lucas GSC Blagnac Velo Sport 31 + 09:28
44 Bertrand Corentin GSC Blagnac Velo Sport 31 + 09:36
45 Loisy Tanguy EC Saint-Etienne Loire + 09:36
46 Bourdiaux Julien EC Bourbonnien + 09:36
47 Remondet Valentin AC Bisontine + 09:36
48 O'Donnell Bailey CR4C Roanne + 09:36
49 Lamy Julien CC Périgueux-Dordogne + 09:36
50 Feillu Romain CC Périgueux-Dordogne + 09:36
51 Pauchard Arthur Corbas Lyon Métropole + 09:36
52 Drevet Quentin Orleans Loiret Cyclisme + 09:36
53 Buisson Julien UV Limoges - Team U 87 + 09:36
54 Barthoulot Romain AC Bisontine + 12:20
55 Buyle Christian Edelsteen - + 13:00
56 Campioni Matéo AC Bisontine + 16:50
57 Kraemer Léo SCO Dijon-Team Material-velo.com + 16:50
58 Beneteau Lucas SCO Dijon-Team Material-velo.com + 16:50
59 Pierre Eliott AC Bisontine + 19:10
60 Bathiard Rémy SCO Dijon-Team Material-velo.com + 19:10
61 Devroute Corentin SCO Dijon-Team Material-velo.com + 19:10

Information