LIVE CENTRE: Volta Comunitat Valenciana

Prix Andre Gislard - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Racault Ronan Guidon Chalettois
02 Le Cunff Kévin Dunkerque Littoral Cyclisme
03 Théot Killian CC Nogent-sur-Oise
04 Le Cam Brendan Bourg Ain Cyclisme
05 Do Rego Fabio Paris Cycliste Olympique
06 Boutville David Laval Cyclisme 53
07 Tjøtta Martin Ringerike SK
08 Huens Axel Dunkerque Littoral Cyclisme
09 Jouanjan Lilian Sojasun Espoir-ACNC
10 Houcke Killyan CC Nogent-sur-Oise
11 Larsen Sebastian Kirkedam Ringerike SK
12 Garel Adrien Sojasun Espoir-ACNC
13 Renault Baptiste Dinan Sport Cycling
14 Valognes Thibault VC Rouen 76
15 Roma Jérémy Paris Cycliste Olympique
16 Meal Théo Team Bricquebec Cotentin
17 Chan Tsin Romain USSA Pavilly Barentin
18 Macé Marius Paris Cycliste Olympique
19 Cueff Romain VC Avranches
20 Baron Adrien VS Valletais
21 Madorre Thibaut Paris Cycliste Olympique
22 Bodard Damien Sojasun Espoir-ACNC
23 Knecht Noah Bourg Ain Cyclisme
24 Millet Hugo Sojasun Espoir-ACNC
25 Jot Hugo CC Nogent-sur-Oise
26 Sagnier Théo Paris Cycliste Olympique
27 Lavenant Thibault Sojasun Espoir-ACNC
28 Sørbø Magnus Ringerike SK
29 Bero Sean Dunkerque Littoral Cyclisme
30 Delaplace Cédric Team Bricquebec Cotentin
31 Petit Clement VC Rouen 76
32 Gilles Cyprien ES Torigni
33 Carreau Lukas Dinan Sport Cycling
34 Bourgneuf-Monclair Lilian Team Bricquebec Cotentin
35 Renault Maxime Team Bricquebec Cotentin
36 Carlot Matéo VC Rouen 76
37 Martinez Yannick Guidon Chalettois
38 Huck Léandre ESEG Douai
39 Bideau Ludovic C´Chartres Cyclisme
40 Ridel Damien Laval Cyclisme 53
41 Bridron Thibaud Guidon Chalettois
42 Pierre Alexis VC Rouen 76
43 Boulais Jules Sojasun Espoir-ACNC
44 Ananie Ugo -
45 Dervily Tanguy Dinan Sport Cycling
46 Goupil Bertrand VC Lucéen
47 Senicourt Kylian CC Nogent-sur-Oise
48 Gazut Damien Orleans Loiret Cyclisme
49 Cornu Benjamin Team Bricquebec Cotentin
50 Simon Yohann USSA Pavilly Barentin
51 Mora Luis OC Val d'Oise
52 Lecoq Bertrand ES Torigni
53 Millon Simon Guidon Chalettois
54 Terada Yoshiki USSA Pavilly Barentin
55 Shpakovski Yahor Team Bricquebec Cotentin
56 Fillion Erwann Moyon Percy Manche Normandie
57 Morichon Clément Orleans Loiret Cyclisme
58 Brismontier Nicolas VC Lucéen
59 Songstad Jørgen Ringerike SK
60 Urbain Mathieu VC Lucéen
61 Tharrut Killian -
62 Guéret Théo Moyon Percy Manche Normandie
63 Tricot Corentin Guidon Chalettois
64 Le Monnier De Gouville Guy VCA du Bourget
65 Le Bourligu Stevan ES Torigni
66 Beaune Romain USSA Pavilly Barentin
67 Chauvin Tom Team Bricquebec Cotentin
68 Grella Benjamin Dinan Sport Cycling
69 Couvigny Pierre Moyon Percy Manche Normandie
70 Deman Baptiste ESEG Douai
71 Durel Mathys Moyon Percy Manche Normandie
72 Boulaire Angus CC Nogent-sur-Oise
73 Berry Maxime VCA du Bourget
74 Lesellier Arnaud ES Torigni
75 Wæhre Magnus Ringerike SK
76 Jousse Dimitri C´Chartres Cyclisme
77 Poletto Antoine Guidon Chalettois
78 Hardouin Louis Orleans Loiret Cyclisme
79 Gesnouin Killian Laval Cyclisme 53
80 De Doncker Léo ESEG Douai
81 Clouaire Raphaël Team Bricquebec Cotentin
82 Lamaille Christopher Laval Cyclisme 53
83 Olgun Serkan VCA du Bourget
84 Daviot Romain GSC Blagnac Velo Sport 31
85 Quéré Pierre-Yves VCA du Bourget
86 Dudek Louis CC Nogent-sur-Oise
87 Jouannin Thomas Orleans Loiret Cyclisme
88 Lebatard Paul Team Bricquebec Cotentin
89 Bellaize Grégoire ES Torigni
90 Francois Jonas Dunkerque Littoral Cyclisme
91 Terry Kevin ES Torigni
92 Drevet Quentin Orleans Loiret Cyclisme
93 Josset Hugo -
94 Delarue Max VC Rouen 76
95 Plessis Alexandre C´Chartres Cyclisme
96 Oosthuizen Jason VC Rouen 76
97 Vasseur Aubin ESEG Douai
98 Pichon Bastien ESEG Douai
99 Matthys Louka Dunkerque Littoral Cyclisme
100 Quillet Téo Guidon Chalettois
101 Clère Émilien VC Lucéen
102 Saillenfest Léo Dinan Sport Cycling
103 Demanet Thomas OC Val d'Oise
104 Bautrait Corentin VC Rouen 76
105 Degot Damien ESEG Douai
106 Havot Sébastien VC Rouen 76
107 Desmortreux Martin Moyon Percy Manche Normandie
108 Bernard Baptiste ESEG Douai
109 Tuil Marvin VCA du Bourget
110 Bunodière Guillaume VC Avranches
111 Philippe Thomas VCA du Bourget
112 Enguehard Cédric VC Avranches
113 Beaune Mavric USSA Pavilly Barentin
114 Piry Christopher C´Chartres Cyclisme
115 Leyman Célestin Dunkerque Littoral Cyclisme
116 Chopier Loïc USSA Pavilly Barentin
117 Villemin Alan Guidon Chalettois
118 Patoux Cyrille VS Valletais
119 Malle Nicolas Team Bricquebec Cotentin
120 Batista Camille Guidon Chalettois
121 Chauvin Scott ES Torigni
122 Vignet Pierre ES Torigni
123 Adam Guillaume Team Bricquebec Cotentin
124 Becot Johan OC Val d'Oise

Information