Giro di Romagna - 2021

GC Youth Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Ayuso Juan Team Colpack Ballan 12:45:10
02 Double Paul MG.K vis VPM + 21
03 Romano Francesco Velo Racing Palazzago + 31
04 Hellemose Asbjørn V.C.Mendrisio + 01:08
05 Corradini Michele Viris Vigevano + 01:15
06 Verre Alessandro Team Colpack Ballan + 01:25
07 Pietrobon Andrea Cycling Team Friuli ASD + 01:28
08 Ciuccarelli Riccardo Biesse Arvedi + 01:31
09 Garavaglia Giacomo Work Service-Marchiol-Dynatek + 01:35
10 Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:39
11 Garofoli Gianmarco Italy + 01:41
12 Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior + 02:11
13 Quinn Sean USA + 02:28
14 Malaver Brayan Esteban Aran Cucine Vejus + 02:33
15 Galimberti Lorenzo Viris Vigevano + 02:43
16 Lucca Riccardo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 02:47
17 Botta Davide V.C.Mendrisio + 02:48
18 Porta Gabriele Gallina-Ekotek-Colosio + 02:58
19 Germani Lorenzo Italy + 02:59
20 De Carlo Giovanni G.C.Sissio Team + 03:04
21 Masotto Leandro Iseo - Rime - Carnovali + 03:22
22 Molini Federico G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 03:27
23 Pietrini Luigi Team Malmantile + 03:46
24 Piganzoli Davide Italy + 04:16
25 Galimberti Francesco Viris Vigevano + 04:51
26 Parisini Nicolo Beltrami TSA Tre Colli + 05:07
27 Busatto Francesco U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 05:07
28 Masi Davide Gragnano Sporting Club Caselli + 06:02
29 Parravano Francesco Aran Cucine Vejus + 06:30
30 Murgano Marco Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 06:33
31 Martinelli Alessio Team Colpack Ballan + 07:38
32 Cibrario Luca Overall Cycling Team + 07:55
33 Trevisol Marco Northwave - Siatec-Olmo + 08:00
34 Carboni Matteo Biesse Arvedi + 08:03
35 Marabini Nicolo In Emilia Romagna + 08:12
36 Shchypak Oleksandr Velo Racing Palazzago + 08:31
37 El Gouzi Omar Iseo - Rime - Carnovali + 09:07
38 Ansaloni Emanuele In Emilia Romagna + 09:55
39 Baldaccini Davide Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 10:20
40 Coser Davide Trentino CT U-23 + 10:59
41 Motti Alessandro V.C.Mendrisio + 11:11
42 Petrelli Gabriele Cycling Team Friuli ASD + 11:54
43 Domenicali Matteo Hicari Cablotech Biotranning Team + 14:55
44 Benedetti Mattia Futura Team -Rosini + 15:38
45 Colombo Raul Work Service-Marchiol-Dynatek + 15:49
46 Agrotis Alexandros Holdsworth Zappi RT + 16:48
47 Baroncini Filippo Team Colpack Ballan + 16:48
48 Garrison Michael USA + 16:52
49 Lolli Marco Aran Cucine Vejus + 17:30
50 Barison Emanuele Northwave - Siatec-Olmo + 19:07
51 Sandri Edoardo Cycling Team Friuli ASD + 19:42
52 Belleri Michael Biesse Arvedi + 19:48
53 Calzoni Walter Gallina-Ekotek-Colosio + 20:11
54 Cretti Luca Beltrami TSA Tre Colli + 20:27
55 Milesi Lorenzo Beltrami TSA Tre Colli + 22:09
56 Buratti Nicolo Cycling Team Friuli ASD + 22:21
57 Gardi Mattia Hicari Cablotech Biotranning Team + 22:49
58 Gandin Stefano Zalf Euromobil Désirée Fior + 22:53
59 Spinelli Nicholas G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 23:20
60 Verza Riccardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 23:40
61 Masotto Giulio Zalf Euromobil Désirée Fior + 23:44
62 Montoli Andrea Italy + 23:54
63 Tarozzi Manuele In Emilia Romagna + 24:47
64 Cervellera Andrea Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 24:47
65 Staune-Mittet Andreas Viris Vigevano + 24:52
66 Piccolo Simone Viris Vigevano + 25:15
67 Abenante Pasquale Velo Racing Palazzago + 25:48
68 Colnaghi Andrea U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 25:48
69 Burchio Federico Work Service-Marchiol-Dynatek + 25:52
70 Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 26:03
71 Bauce Davide Gallina-Ekotek-Colosio + 26:20
72 Genuin Nicola Trentino CT U-23 + 26:24
73 Leoni Alberto Gallina-Ekotek-Colosio + 27:28
74 Raimondi Alex Iseo - Rime - Carnovali + 27:40
75 Baldi Francesco Overall Cycling Team + 28:58
76 Dapporto Davide In Emilia Romagna + 29:01
77 Roberti Luca D'Amico UM Tools + 29:07
78 Spadini Enrico Pedale Scaligero + 29:21
79 Gilbertson Theo Holdsworth Zappi RT + 29:55
80 Di Felice Francesco MG.K vis VPM + 30:01
81 Colnaghi Luca U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 30:15
82 Mori Filippo Gragnano Sporting Club Caselli + 30:24
83 Gallo Andrea In Emilia Romagna + 30:52
84 Kajamini Sebastian G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 30:56
85 Ruiz Jeferson D'Amico UM Tools + 31:42
86 Rocchetta Cristian General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 32:18
87 Knudsen Oliver V.C.Mendrisio + 32:28
88 Butteroni Gregorio G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 32:52
89 Grendene Marco Beltrami TSA Tre Colli + 32:59
90 Bertone Filippo Iseo - Rime - Carnovali + 33:50
91 Rigatti Tommaso Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 33:51
92 Radice Raffaele MG.K vis VPM + 34:01
93 Conforti Alessio Maltinti- Banca di Cambiano + 34:31
94 Tosin Riccardo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 35:03
95 Boaga Francesco Trentino CT U-23 + 35:15
96 Cristoforetti Stefano Trentino CT U-23 + 35:15
97 Granger Ben Holdsworth Zappi RT + 35:47
98 Acevedo Mayorga Marco Andre Overall Cycling Team + 37:04
99 Orlandi Alberto Futura Team -Rosini + 37:41
100 Ferri Gregorio Casillo- Petroli Firenze -Hopplà + 37:46
101 Biancalani Andrea Gragnano Sporting Club Caselli + 37:48
102 Massaro Aurelio Velo Racing Palazzago + 39:02
103 Gimignani Samuele Maltinti- Banca di Cambiano + 39:23
104 Cortese Jacopo MG.K vis VPM + 39:55
105 Ghirlanda Marco V.C.Mendrisio + 39:58
106 D'Aiuto Filippo Pedale Scaligero + 40:49
107 Sens Connor Holdsworth Zappi RT + 40:51
108 Niccoli Matteo Overall Cycling Team + 41:11
109 Pesci Manuel Team Malmantile + 41:17
110 Di Bernardo Nicolo G.C.Sissio Team + 41:35
111 Asllani Bruno Maltinti- Banca di Cambiano + 42:47
112 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD + 43:33
113 Furlan Matteo Iseo - Rime - Carnovali + 44:49
114 Pirro Francesco Maltinti- Banca di Cambiano + 44:56
115 Pesenti Thomas Beltrami TSA Tre Colli + 44:58
116 Tovazzi Elia G.C.Sissio Team + 44:58
117 Acco Alessio Italy + 45:11
118 Giordani Carloalberto Biesse Arvedi + 45:48
119 Colnaghi Davide U.C. Trevigiani Campana Imballaggi + 46:08
120 Paladin Luca Gallina-Ekotek-Colosio + 49:01
121 Dresti Nicholas Biesse Arvedi + 49:35
122 De Candido Luiz Gustavo Pedale Scaligero + 49:46
123 Andersen Sander G.C.Sissio Team + 50:09
124 Favretto Carlo Pedale Scaligero + 50:29
125 Pierantozzi Lucio Futura Team -Rosini + 50:47
126 Venturini Alessandro G.S.Mastromarco-Sensi-FC Nibali + 51:58
127 Sasso Matteo Overall Cycling Team + 53:23
128 Lucca Simone G.C.Sissio Team + 55:07
129 Calì Francesco Team Colpack Ballan + 55:33
130 Ginestra Lorenzo Aran Cucine Vejus + 55:38
131 Piccinini Alex Hicari Cablotech Biotranning Team + 56:33
132 Marziale Luca Aran Cucine Vejus + 56:51
133 Kingston Matthew Holdsworth Zappi RT + 57:24
134 Zecchin Michael Work Service-Marchiol-Dynatek + 58:14
135 Bertola Alessandro ASD Cattoli Andrea + 59:04
136 Szöllosi Ferenc Northwave - Siatec-Olmo + 59:19
137 Baffi Stefano Velo Racing Palazzago + 01:01:54
138 De Totto Andrea Trentino CT U-23 + 01:02:12
139 Bourgoyne Lucas USA + 01:03:09
140 Russo Enrico Rostese Giant ASD + 01:03:54
141 Kalaba Dusan Northwave - Siatec-Olmo + 01:05:17
142 Dati Tommaso Maltinti- Banca di Cambiano + 01:06:12
143 Janisch Samuel USA + 01:08:38
144 Martinelli Edoardo MG.K vis VPM + 01:11:21
145 Guglielmi Riccardo ASD Cattoli Andrea + 01:11:43
146 Gaido Matteo Rostese Giant ASD + 01:14:41
147 Laino Edoardo Rostese Giant ASD + 01:15:22
148 Malavolta Michele Hicari Cablotech Biotranning Team + 01:17:10
149 Italiani Davide Gragnano Sporting Club Caselli + 01:17:21
150 Visani Lorenzo Hicari Cablotech Biotranning Team + 01:23:44
DNF Lange Colby USA
DNF Dova Dennis ASD Cattoli Andrea
DNF Duric Dorde ASD Cattoli Andrea
DNF Lenti Luca ASD Cattoli Andrea
DNF Islami Besnik D'Amico UM Tools
DNF Nesi Nicolas D'Amico UM Tools
DNF Peric Vojislav D'Amico UM Tools
DNF Carbone Manuel Futura Team -Rosini
DNF Sacchini Francesco Futura Team -Rosini
DNF Baseggio Matteo General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Zahiri Abderrahim General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Conforti Matteo Gragnano Sporting Club Caselli
DNF Palma Alessio Lan Service - Zheroquadro
DNF Rigollet Laurent Lan Service - Zheroquadro
DNF Rizza Stefano Lan Service - Zheroquadro
DNF Rosa Tommaso Lan Service - Zheroquadro
DNF Rubino Samuele Lan Service - Zheroquadro
DNF Rinaldi Nicholas Northwave - Siatec-Olmo
DNF Castagno Gioele Rostese Giant ASD
DNF Chini Balla Samuele Rostese Giant ASD
DNF Galli Emanuele Team Malmantile
DNF Quagliozzi Cristian Team Malmantile
DNF Marchetti Moreno Work Service-Marchiol-Dynatek

Information