SAZKA Tour - 2019

GC Youth Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Impey Daryl Mitchelton - Scott 13:22:59125
02 Hamilton Lucas Mitchelton - Scott + 0985
03 Kukrle Michael Elkov - Author + 3370
04 Großschartner Felix Bora - Hansgrohe + 4360
05 Haig Jack Mitchelton - Scott + 01:0550
06 Barta Jan Elkov - Author + 01:1940
07 Otruba Jakub Elkov - Author + 01:2135
08 Hnik Karel Elkov - Author + 01:4730
09 Brozyna Piotr CCC Development Team + 01:5225
10 Van Den Berg Marijn Metec - TKH + 01:5620
11 Thalmann Roland Team Vorarlberg Santic + 01:5615
12 Arslanov Ildar Gazprom - RusVelo + 02:0310
13 Maas Jan Leopard Pro Cycling + 02:065
14 Rekita Szymon Leopard Pro Cycling + 02:065
15 Stüssi Colin Team Vorarlberg Santic + 02:095
16 Gabburo Davide Neri Sottoli - Selle Italia + 02:123
17 Visconti Giovanni Neri Sottoli - Selle Italia + 02:123
18 Schelling Patrick Team Vorarlberg Santic + 02:223
19 Van Den Dool Jens Metec - TKH + 02:253
20 Rabitsch Stephan Team Felbermayr - Simplon Wels + 02:523
21 Træen Torstein Uno-X Norwegian DT + 02:583
22 Neuman Dominik Elkov - Author + 03:003
23 Malecki Kamil CCC Development Team + 03:313
24 Krul Stef Team Jumbo-Visma + 03:383
25 Abrahamsen Jonas Uno-X Norwegian DT + 04:113
26 Budiak Anatolii Wibatech Merx 7R + 04:25
27 Schillinger Andreas Bora - Hansgrohe + 04:52
28 Rogina Radoslav Adria Mobil + 04:52
29 Pfingsten Christoph Bora - Hansgrohe + 04:54
30 De Jonge Maarten Monkey Town - À Bloc CT + 05:21
31 Juul-Jensen Christopher Mitchelton - Scott + 05:39
32 Bax Sjoerd Metec - TKH + 05:46
33 Shilov Sergey Gazprom - RusVelo + 05:50
34 Nakane Hideto Nippo - Vini Fantini - Faizanè + 06:14
35 Ito Masakazu Nippo - Vini Fantini - Faizanè + 06:17
36 Tracz Szymon CCC Development Team + 06:23
37 Paluta Michal CCC Development Team + 06:26
38 Janssen Adriaan Monkey Town - À Bloc CT + 06:37
39 Stachowiak Adam Voster ATS Team + 06:56
40 Hill Ben Ljubljana Gusto Xaurum + 07:18
41 Bouwmans Dylan Metec - TKH + 07:52
42 Skaarseth Anders Uno-X Norwegian DT + 08:36
43 Acosta Ruben Nippo - Vini Fantini - Faizanè + 09:02
44 Kulikov Vladislav Gazprom - RusVelo + 11:13
45 Cieslik Pawel Wibatech Merx 7R + 11:35
46 Stosz Patryk CCC Development Team + 11:37
47 Paterski Maciej Wibatech Merx 7R + 11:37
48 Burke Jack Leopard Pro Cycling + 11:46
49 Holter Ådne Uno-X Norwegian DT + 12:15
50 Steimle Jannik Deceuninck-Quick Step + 12:27
51 Oka Atsushi Utsunomiya Blitzen + 12:29
52 Pluimers Rick Monkey Town - À Bloc CT + 12:29
53 Kuen Maximilian Team Vorarlberg Santic + 12:39
54 Archbold Shane Bora - Hansgrohe + 12:47
55 Groselj Ziga Adria Mobil + 12:48
56 Santoro Antonio Monkey Town - À Bloc CT + 12:51
57 Diaz Jose Manuel Team Vorarlberg Santic + 12:53
58 Rosa Massimo Neri Sottoli - Selle Italia + 13:09
59 Rikunov Petr Gazprom - RusVelo + 13:36
60 Verboom Minne SEG Racing Academy + 15:27
61 Boev Igor Gazprom - RusVelo + 15:45
62 Prah Aljaz Ljubljana Gusto Xaurum + 15:56
63 Orrico Davide Team Vorarlberg Santic + 16:09
64 Van der Tuuk Danny Metec - TKH + 16:20
65 Cima Damiano Nippo - Vini Fantini - Faizanè + 16:28
66 Pacioni Luca Neri Sottoli - Selle Italia + 16:56
67 Plucinski Leszek Voster ATS Team + 17:33
68 Skaarseth Iver Uno-X Norwegian DT + 17:44
69 Krieger Alexander Leopard Pro Cycling + 17:54
70 Korosec Rok Ljubljana Gusto Xaurum + 18:02
71 Gonzalez Roberto Neri Sottoli - Selle Italia + 19:08
72 Van Dalen Jason Metec - TKH + 19:40
73 Ishibashi Manabu Team Bridgestone Cycling + 20:41
74 Rajovic Dusan Adria Mobil + 21:03
75 Krizek Matthias Team Felbermayr - Simplon Wels + 21:13
76 Per David Adria Mobil + 21:23
77 Sagan Juraj Bora - Hansgrohe + 21:53
78 Taciak Mateusz Voster ATS Team + 22:07
79 Lehner Daniel Team Felbermayr - Simplon Wels + 22:11
80 Groselj Matic Ljubljana Gusto Xaurum + 24:25
81 Dainese Alberto SEG Racing Academy + 25:02
82 Pelikan Janos Pannon Cycling Team + 25:13
83 Warchol Bartosz Wibatech Merx 7R + 25:50
84 Van Empel Etienne Neri Sottoli - Selle Italia + 27:32
85 Vorobyev Anton Gazprom - RusVelo + 28:50
86 Zahalka Matej Elkov - Author + 32:49
87 Katrasnik Gasper Adria Mobil + 33:56
88 Krul Wessel SEG Racing Academy + 37:32
89 Leyder Misch Leopard Pro Cycling + 42:45
90 Koller Jan Team Felbermayr - Simplon Wels + 56:51
DNF Kump Marko Adria Mobil
DNF Omrzel Aljaz Adria Mobil
DNF Baska Erik Bora - Hansgrohe
DNF Schwarzmann Michael Bora - Hansgrohe
DNF Aniolkowski Stanislaw CCC Development Team
DNF Papierski Damian CCC Development Team
DNF Sisr Frantisek Elkov - Author
DNF Matsuda Shoi EQADS
DNF Porsev Alexander Gazprom - RusVelo
DNF Maciejuk Filip Leopard Pro Cycling
DNF Pons Gaetan Leopard Pro Cycling
DNF Potocki Viktor Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Rucigaj Ziga Ljubljana Gusto Xaurum
DNF Bookwalter Brent Mitchelton - Scott
DNF Durbridge Luke Mitchelton - Scott
DNF Hepburn Michael Mitchelton - Scott
DNF Gaffurini Nicola Monkey Town - À Bloc CT
DNF Molenaar Alex Monkey Town - À Bloc CT
DNF Oostra Folkert Monkey Town - À Bloc CT
DNF Fonzi Giuseppe Neri Sottoli - Selle Italia
DNF Kusaba Keigo Nippo - Vini Fantini - Faizanè
DNF Yoshida Hayato Nippo - Vini Fantini - Faizanè
DNF Filutas Viktor Pannon Cycling Team
DNF Moricz Daniel Pannon Cycling Team
DNF Orosz Gergely Pannon Cycling Team
DNF Szabo Miklos Pannon Cycling Team
DNF Antunes Tiago SEG Racing Academy
DNF Burger Sven SEG Racing Academy
DNF Hartley Adam SEG Racing Academy
DNF Stavrakakis Georgios SEG Racing Academy
DNF Iribe Shotaro Shimano Racing Team
DNF Peng Yuan Tang Taiwan National Team
DNF Bajc Andi Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Kierner Florian Team Felbermayr - Simplon Wels
DNF Koishi Yuma Team Ukyo
DNF Kulset Sindre Uno-X Norwegian DT
DNF Masuda Nariyuki Utsunomiya Blitzen
DNF Franczak Pawel Voster ATS Team
DNF Grabis Mateusz Voster ATS Team
DNF Janiszewski Sylwester Voster ATS Team
DNF Krawczyk Szymon Voster ATS Team
DNF Konwa Piotr Wibatech Merx 7R
DNF Rutkiewicz Marek Wibatech Merx 7R
DNF Stepniak Grzegorz Wibatech Merx 7R

Information