SAZKA Tour - 2018

GC Youth Points Mountain

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Zoidl Riccardo Team Felbermayr - Simplon Wels 13:25:40125
02 Schillinger Andreas Bora - Hansgrohe + 01:0185
03 Saramotins Aleksejs Bora - Hansgrohe + 01:0370
04 Plucinski Leszek CCC Sprandi Polkowice + 01:2560
05 Schönberger Sebastian Wilier Triestina + 01:5650
06 Sleen Torjus Uno-X Norwegian DT + 01:5640
07 Zardini Edoardo Wilier Triestina + 01:5635
08 Sbaragli Kristian Israel Cycling Academy + 01:5730
09 Van Winden Dennis Israel Cycling Academy + 02:0425
10 Turek Daniel Israel Cycling Academy + 02:0420
11 Kukrle Michael Elkov - Author + 02:0615
12 Gaffurini Nicola Sangemini - MG.Kvis - Vega + 02:0810
13 Gmelich Meijling Jarno Metec - TKH p/b Mantel + 02:085
14 Rapp Jonas Hrinkow Advarics CT + 02:185
15 Bosman Patrick Hrinkow Advarics CT + 02:245
16 Stosz Patryk CCC Sprandi Polkowice + 02:503
17 Træen Torstein Uno-X Norwegian DT + 03:013
18 Tonelli Alessandro Bardiani - CSF + 03:163
19 Barbin Enrico Bardiani - CSF + 03:233
20 Kuzmin Anton Astana City + 03:313
21 Skaarseth Anders Cofidis + 03:383
22 Gazzara Michele Sangemini - MG.Kvis - Vega + 03:503
23 Otruba Jakub Elkov - Author + 03:553
24 Rumac Josip Adria Mobil + 04:023
25 Warchol Bartosz Wibatech Merx 7R + 04:053
26 Kuen Maximilian My Bike - Stevens + 04:11
27 Nikitin Matvey Astana City + 04:16
28 Amezawa Takeaki Utsunomiya Blitzen + 04:18
29 Schinnagel Johannes Bora - Hansgrohe + 04:27
30 Abrahamsen Jonas Uno-X Norwegian DT + 04:53
31 Konwa Piotr Elkov - Author + 05:04
32 Sykala Wojciech Wibatech Merx 7R + 05:08
33 Velasco Simone Wilier Triestina + 05:14
34 Malecki Kamil CCC Sprandi Polkowice + 05:31
35 Rabottini Matteo Meridiana - Kamen Team + 06:06
36 Toto Paolo Sangemini - MG.Kvis - Vega + 06:11
37 Polnicky Jiri Elkov - Author + 06:15
38 Piaskowy Emanuel Team Hurom + 06:23
39 Katrasnik Gasper Adria Mobil + 06:27
40 Maestri Mirco Bardiani - CSF + 08:01
41 Bernas Pawel CCC Sprandi Polkowice + 08:08
42 Van Den Berg Lars Metec - TKH p/b Mantel + 08:17
43 Taciak Mateusz CCC Sprandi Polkowice + 09:20
44 Rajchart Jan Elkov - Author + 10:41
45 Buts Vitaliy Team Hurom + 10:46
46 Jarc Aljaz Adria Mobil + 10:54
47 Salvietti Niccolo Sangemini - MG.Kvis - Vega + 11:25
48 Puccioni Dario Sangemini - MG.Kvis - Vega + 11:25
49 Hvideberg Jonas Iversby Uno-X Norwegian DT + 11:27
50 Frankovic Mateo Meridiana - Kamen Team + 11:37
51 Marycz Jaroslaw Wibatech Merx 7R + 11:40
52 Bajc Andi My Bike - Stevens + 11:49
53 Iribe Shotaro Shimano Racing Team + 11:56
54 Ishigami Masahiro A.V.C. Aix-en-Provence + 12:03
55 Skaarseth Iver Uno-X Norwegian DT + 12:44
56 Shtein Grigoriy Astana City + 12:52
57 Bouwmans Dylan Metec - TKH p/b Mantel + 12:56
58 Buchacek Thomas Elkov - Author + 13:06
59 Kistowski Kacper Wibatech Merx 7R + 13:08
60 Gazvoda Gregor Adria Mobil + 13:08
61 Groselj Ziga Adria Mobil + 13:15
62 Krul Stef Metec - TKH p/b Mantel + 13:27
63 Simion Paolo Bardiani - CSF + 13:33
64 Kiserlovski Emanuel Meridiana - Kamen Team + 15:02
65 Sisr Frantisek CCC Sprandi Polkowice + 15:41
66 Kurek Adrian CCC Sprandi Polkowice + 16:23
67 Hrinkow Dominik Hrinkow Advarics CT + 16:28
68 Baldauf Sebastien WSA Pushbikers + 17:15
69 Koishi Yuma Team Ukyo + 17:18
70 Pelikan Janos My Bike - Stevens + 17:32
71 Carisey Clément Israel Cycling Academy + 17:43
72 Albanese Vincenzo Bardiani - CSF + 17:48
73 Boguslawski Marceli Wibatech Merx 7R + 17:53
74 Tsoy Vladimir Astana City + 17:59
75 Foss Tobias Uno-X Norwegian DT + 18:17
76 Van der Tuuk Danny Metec - TKH p/b Mantel + 18:36
77 Akhmetov Galym Astana City + 18:47
78 Salzmann Jodok WSA Pushbikers + 18:50
79 Poll Stefan WSA Pushbikers + 18:54
80 Schlemmer Lukas Team Felbermayr - Simplon Wels + 19:04
81 Marinozzi Alessandro Sangemini - MG.Kvis - Vega + 19:04
82 Loderer Timon Hrinkow Advarics CT + 19:59
83 Eibegger Markus Team Felbermayr - Simplon Wels + 20:36
84 Hofer Andreas Hrinkow Advarics CT + 21:46
85 Bresciani Michael Bardiani - CSF + 22:03
86 de Lange Thijs Metec - TKH p/b Mantel + 22:04
87 Bertazzo Liam Wilier Triestina + 22:49
88 Honkisz Adrian Wibatech Merx 7R + 22:50
89 Vasylyuk Andriy Team Hurom + 23:13
90 Yamamoto Masaki Kinan Cycling Team + 23:53
91 Lehner Daniel Team Felbermayr - Simplon Wels + 24:07
92 Pacioni Luca Wilier Triestina + 24:17
93 Fortin Filippo Team Felbermayr - Simplon Wels + 24:56
94 Koshevoy Ilia Wilier Triestina + 25:02
95 Chzhan Igor Astana City + 25:17
96 Kopfauf Markus WSA Pushbikers + 28:40
97 Ritzinger Felix WSA Pushbikers + 30:25
98 Pozzato Filippo Wilier Triestina + 30:33
99 Yamamoto Genki Kinan Cycling Team + 31:17
100 Fidler Gerd My Bike - Stevens + 31:56
101 Mangertseder Matthias Team Felbermayr - Simplon Wels + 32:03
102 Zahalka Matej Elkov - Author + 32:50
103 Guardini Andrea Bardiani - CSF + 33:46
104 Kolb Stefan WSA Pushbikers + 34:20
105 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom + 34:34
106 Einhorn Itamar Israel Cycling Academy + 40:17
107 Jabuka David Meridiana - Kamen Team + 41:53
108 Mastaller Stefan My Bike - Stevens + 43:01
109 Hamelink Jasper Metec - TKH p/b Mantel + 45:30
DNF Bozic Jon Adria Mobil
DNF Rajovic Dusan Adria Mobil
DNF Zaitsev Ivan Astana City
DNF Baska Erik Bora - Hansgrohe
DNF Bodnar Maciej Bora - Hansgrohe
DNF Pelucchi Matteo Bora - Hansgrohe
DNF Pfingsten Christoph Bora - Hansgrohe
DNF Matsuda Shoi EQADS
DNF Freiberger Markus Hrinkow Advarics CT
DNF Graf Andreas Hrinkow Advarics CT
DNF Dempster Zakkari Israel Cycling Academy
DNF Budimir Kristijan Meridiana - Kamen Team
DNF Marenzi Lorenzo Meridiana - Kamen Team
DNF Kusztor Peter My Bike - Stevens
DNF Umhaller Thomas My Bike - Stevens
DNF Colnaghi Luca Sangemini - MG.Kvis - Vega
DNF Konieczny Mikolaj Team Hurom
DNF Laton Eryk Team Hurom
DNF Manowski Mateusz Team Hurom
DNF Auer Daniel WSA Pushbikers

Information