Circuit Vallee du Bedat - 2023

Results

Embed
DoB?
Pos Rider Team Time
01 Knight Oliver AVC Aix-en-Provence 03:15:47
02 Capron Rémi VC Villefranche Beaujolais + 00
03 Juillard Maximilien Van Rysel-Roubaix Lille Métropole + 00
04 Chaussinand Joris AG2R Citroën U23 Team + 00
05 Jean Victor AG2R Citroën U23 Team + 00
06 Léonien Alexandre VC Vaulx-en-Velin + 00
07 Jarnet Maxime Van Rysel-Roubaix Lille Métropole + 00
08 Morichon Thomas AC Bisontine + 00
09 Aebi Antoine Charvieu-Chavagneux IC + 01:34
10 Labrosse Jordan AG2R Citroën U23 Team + 01:34
11 Konijn Alexander AVC Aix-en-Provence + 02:57
12 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire + 03:12
13 Saint-Guilhem Thibaud AVC Aix-en-Provence + 03:12
14 Sutton Louis AVC Aix-en-Provence + 03:12
15 Lebreton Jacques Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 03:15
16 Roussel Antoine VC Vaulx-en-Velin + 03:20
17 Avadanian Lucas VC Villefranche Beaujolais + 03:32
18 Breant Romain SCO Dijon-Team Material-velo.com + 03:32
19 Moisan Emmanuel VC Vaulx-en-Velin + 03:36
20 Leclainche Gwen Philippe Wagner Cycling + 04:16
21 Tissieres Arnaud Elite Fondations Cycling Team + 04:16
22 Margueritat Titouan C.C.Périgueux-Dordogne + 05:02
23 Gery Lorris EC Saint-Etienne Loire + 05:15
24 Van Gucht Sten Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 05:15
25 Troja Baptiste VC Villefranche Beaujolais + 05:34
26 Arnaud Vincent EC Saint-Etienne Loire + 05:52
27 Salvatori Thomas CR4C Roanne + 05:54
28 Huyet Baptiste Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 05:54
29 Richard Maxime VC Villefranche Beaujolais + 06:08
30 Marin Julien Hexagone-Corbas Lyon Métropole + 06:08
31 Bonjean Maxence EC Saint-Etienne Loire + 06:08
32 Meyer Arthur Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 06:08
33 Belchi Leo UC Montmeyran Valence + 07:24
34 Raus Jerome AVC Aix-en-Provence + 07:24
35 Cohen Alexis Elite Fondations Cycling Team + 07:24
36 Ouellet Edward Team Macadam's Cowboys + 07:24
37 Baudis Anthony Charvieu-Chavagneux IC + 07:24
38 Ponchon Eliote VC Villefranche Beaujolais + 07:24
39 Lennartsson Hugo AVC Aix-en-Provence + 07:24
40 Arcangeli Romain AVC Aix-en-Provence + 07:24
41 Betelli Pierre Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 07:30
42 Buchetet Benjamin Isatis Cycling Team + 07:38
43 Reyboz Vincent Grenoble Métropole Cyclisme 38 + 08:08
44 Lac Amaury Isatis Cycling Team + 09:07
45 Bottin Timo Isatis Cycling Team + 09:09
46 Reynaud Jeremy Grenoble Métropole Cyclisme 38 + 09:09
47 O'Connor Calum C.C.Périgueux-Dordogne + 09:09
48 Vidal Adrien GSC Blagnac Velo Sport 31 + 09:11
49 Tourde Victor VC Vaulx-en-Velin + 09:14
50 Coss Loris Charvieu-Chavagneux IC + 09:25
51 Delcros Clément AVC Aix-en-Provence + 09:25
52 Liardet Arthur Team Macadam's Cowboys + 09:47
53 Loulergue Victor AG2R Citroën U23 Team + 09:47
54 Bauer Mikk CR4C Roanne + 09:47
55 Fofonov Artem EC Clermont-Ferrand + 09:47
56 Giraud Adrien C.C.Périgueux-Dordogne + 09:49
57 Muller Anton UC Pélussin + 10:02
58 Boudignon Jeremy Issoire Cyclisme Compétition + 10:08
59 Goisnard Téo Isatis Cycling Team + 10:08
60 Chatelus Axel Charvieu-Chavagneux IC + 10:08
61 Chevallereau Florian Grenoble Métropole Cyclisme 38 + 10:08
62 Durand Pierre-Louis EC Saint-Etienne Loire + 10:08
63 Javouhey Clément Philippe Wagner Cycling + 10:08
64 Tonneau Mathis Horizon Montluçon + 10:08
65 Rossier Thibault Elite Fondations Cycling Team + 10:08
66 Senicourt Kylian Philippe Wagner Cycling + 10:08
67 Bögli Noah Elite Fondations Cycling Team + 10:08
68 Rouland Louis Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 10:08
69 Albaret Damien Issoire Cyclisme Compétition + 10:08
70 Buisson Julien Team U LH + 10:08
71 Grand Antoine Hexagone-Corbas Lyon Métropole + 10:08
72 Debons Antoine Philippe Wagner Cycling + 10:08
73 Stopa Guillaume Team Macadam's Cowboys + 11:28
74 Cardoso Louis VC Villefranche Beaujolais + 11:28
75 Chemier Lilian CR4C Roanne + 11:28
76 Duffaud Marco Grenoble Métropole Cyclisme 38 + 11:28
77 Bögli Jonathan AC Bisontine + 11:31
78 Guedon Antoine Grenoble Métropole Cyclisme 38 + 11:35
79 Bruno Antoine VC Dolois + 11:35
80 Chedaleux Mateo AG2R Citroën U23 Team + 13:10
81 Micolon Remi Philippe Wagner Cycling + 13:10
82 Martinez Miguel Team Atria-VS Gerzatois + 13:10
83 Barrallon Dimitri UC Pélussin + 13:10
84 Salvadori Axel VC Villefranche Beaujolais + 13:10
85 Martinez Yannick Team Atria-VS Gerzatois + 13:10
86 Cler Gabin Philippe Wagner Cycling + 13:10
87 Davoine Achille EC Saint-Etienne Loire + 13:10
88 Freton Clement VC Vaulx-en-Velin + 13:10
89 Rey Valentin Isatis Cycling Team + 13:10
90 Pacouret Amaury Charvieu-Chavagneux IC + 13:10
91 Mathieu Anthony A.C.Cusset + 13:10
92 Almeida Pierre Team Atria-VS Gerzatois + 13:10
93 Cherion Baptiste Issoire Cyclisme Compétition + 13:10
94 Rongère Quentin CR4C Roanne + 13:10
95 Nehr Julien Team Macadam's Cowboys + 13:10
96 Sanchez Pablo AVC Aix-en-Provence + 13:10
97 Limone Maxime UC Pélussin + 13:10
98 Bathiard Rémy CR4C Roanne + 13:10
99 Lavigne Arnaud Issoire Cyclisme Compétition + 13:10
100 Bonetto Damien Team Atria-VS Gerzatois + 13:10
101 Varago Louis Team Atria-VS Gerzatois + 13:10
102 Brossel Bérenger Issoire Cyclisme Compétition + 13:10
103 Barbezat Martial UC Pélussin + 13:10
104 Rouire Dimitri CR4C Roanne + 13:10
105 Chaillan Emanuel EC Saint-Etienne Loire + 13:10
106 Duverger Pierre Baptiste EC Saint-Etienne Loire + 13:10
107 Trescarte Vincent CR4C Roanne + 13:10
108 Husni Thomas Charvieu-Chavagneux IC + 13:10
109 Auclerc Lucas VC Dolois + 13:10
110 Moreno Lopez Maxence VC Dolois + 13:10
111 Delaunay Estevan VC Villefranche Beaujolais + 13:10
112 Avril Thomas Team U LH + 13:10
113 Loisy Tanguy EC Saint-Etienne Loire + 13:10
114 Deschatres Martin AC Bisontine + 13:10
115 Paige Charlie Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:10
116 Andersen Sander Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:10
117 Klahre Jakob Elite Fondations Cycling Team + 13:10
118 Stempel Cedric Issoire Cyclisme Compétition + 13:10
119 Chassaing Baptiste Team U LH + 13:17
120 Piron Mathias Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:17
121 Gerbaud Guillaume Team U LH + 13:17
122 Arhie Vincent Hexagone-Corbas Lyon Métropole + 13:17
123 Carisey Clément Charvieu-Chavagneux IC + 13:17
124 La Grenade Jeremie AVC Aix-en-Provence + 13:17
125 Chatelon Jules Charvieu-Chavagneux IC + 13:17
126 Aulas Nicolas VC Villefranche Beaujolais + 13:17
127 Soave Loriziao Hexagone-Corbas Lyon Métropole + 13:17
128 Roudier Hugo EC Saint-Etienne Loire + 13:17
129 Molteni Florian CR4C Roanne + 13:17
130 Ledeme Pierre A.C.Cusset + 13:17
131 Arhie Kévin Hexagone-Corbas Lyon Métropole + 13:17
132 Serrieres Lucas VC Vaulx-en-Velin + 13:17
133 Buffin Loïs VC Vaulx-en-Velin + 13:17
134 Clement Thibaut Grenoble Métropole Cyclisme 38 + 13:17
135 Lebeau Mathis Charvieu-Chavagneux IC + 13:17
136 Cailliau Taïno VC Vaulx-en-Velin + 13:17
137 Barthoulot Romain AC Bisontine + 13:17
138 Giordanengo Tom VC Vaulx-en-Velin + 13:17
139 Bruno Tanguy VC Dolois + 13:17
140 Leroy Olivier Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 13:17
141 Rochereau Julien Team U LH + 13:17
142 Luinaud Romain Entente Corrèze Espoirs + 13:17
143 Belanger Florentin Grenoble Métropole Cyclisme 38 + 13:17
DNF Savonet Martin AC Bisontine
DNF Neele Maurits AG2R Citroën U23 Team
DNF Denef Florian A.C.Cusset
DNF Lamouline Sam A.C.Cusset
DNF Martin Louison Charvieu-Chavagneux IC
DNF Bernard Nohan CR4C Roanne
DNF Bonnefoy Nicolas CR4C Roanne
DNF Dufaux Lois Elite Fondations Cycling Team
DNF Gachet Guillaume Elite Fondations Cycling Team
DNF Boissou Yannick Entente Corrèze Espoirs
DNF Chambon Theo Entente Corrèze Espoirs
DNF Fralin Jamy Entente Corrèze Espoirs
DNF Roy Loic Entente Corrèze Espoirs
DNF Weingarten Luc Entente Corrèze Espoirs
DNF Forestier Loïc Guidon Chalettois
DNF Laymond Maxime Hexagone-Corbas Lyon Métropole
DNF Paslier Samuel Hexagone-Corbas Lyon Métropole
DNF Lambert Mathieu Sablé Sarthe Cyclisme
DNF Fayolle Mehdi Team Atria-VS Gerzatois
DNF Vaudable Antoine Team Atria-VS Gerzatois
DNF Villeronce Lucas Team Atria-VS Gerzatois
DNF Jumeaux Louis Team Macadam's Cowboys
DNF Savignard Maël Team Macadam's Cowboys
DNF Brun Mickael UC Pélussin
DNF Hue Simon UC Pélussin
DNF Auclerc Nathan VC Dolois
DNF Maupassant Thomas VC Dolois
DNF Amaral Louis VC Maursois
DNF Jeanney Louis VS Mâcon
DNF Pierre Lilian VS Mâcon

Information