2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Circuit Vallee du Bedat - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Juillard Maximilien V.C.Villefranche Beaujolais
02 Van Gucht Sten Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
03 Vercher Mattéo Vendée U
04 Capron Rémi EC Saint-Etienne Loire
05 Gilbert Aurélien Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
06 Chaussinand Joris AG2R Citroën U23 Team
07 Leclainche Gwen C.C.Etupes
08 Charrin Aloïs Tudor Pro Cycling Team
09 Baudin Alex Tudor Pro Cycling Team
10 Degache Théo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
11 Bonjean Maxence VC Vaulx-en-Velin
12 Delphis Thomas AG2R Citroën U23 Team
13 Devaux Thomas Charvieu-Chavagneux IC
14 Marin Julien CR4C Roanne
15 Ansons Kristers EC Saint-Etienne Loire
16 Chatelus Axel Charvieu-Chavagneux IC
17 Tronchon Bastien AG2R Citroën U23 Team
18 Desroches Alexandre V.C.Villefranche Beaujolais
19 Guillot Jocelyn Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
20 Bowden Scott Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
21 Arnaud Vincent Grenoble Metropole Cyclisme 38
22 Lebreton Jacques Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
23 Roussel Antoine VC Vaulx-en-Velin
24 Allard Matéo AG2R Citroën U23 Team
25 Allard Basile VC Vaulx-en-Velin
26 Berthier Mayeul V.C.Tournus
27 Léonien Alexandre VC Vaulx-en-Velin
28 Retailleau Valentin AG2R Citroën U23 Team
29 Guillonnet Adrien Corbas Lyon Métropole
30 Margueritat Titouan C.C.Périgueux-Dordogne
31 Paige Charlie Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
32 Labrosse Jordan AG2R Citroën U23 Team
33 Vadic Baptiste Vendée U
34 Sparfel Louis Team Macadam's Cowboys
35 Buffin Loïs VC Vaulx-en-Velin
36 Buchetet Benjamin Grenoble Metropole Cyclisme 38
37 Rousset-Favier Nicolas Vendée U
38 Lesage Corentin EC Saint-Etienne Loire
39 Richard Maxime C.C.Etupes
40 Grand Antoine Corbas Lyon Métropole
41 Joly Thomas V.C.Villefranche Beaujolais
42 Meyer Arthur Grenoble Metropole Cyclisme 38
43 Raynaud Baptiste Issoire Cyclisme Compétition
44 Cailliau Taino EC Saint-Etienne Loire
45 Blanc Arthur Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
46 Pauchard Eliot Corbas Lyon Métropole
47 Buttner Simon Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
48 Buchetet Loïc -
49 Debons Antoine Charvieu-Chavagneux IC
50 Andersen Sander Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
51 Lamy Julien C.C.Périgueux-Dordogne
52 Salvatori Thomas EC Saint-Etienne Loire
53 Vernie Pierre VC Vaulx-en-Velin
54 Benchehida Djilali Issoire Cyclisme Compétition
55 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire
56 Leroy Olivier Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
57 Aumeunier Lucas C.C.Périgueux-Dordogne
58 Habert Axel Isatis Cycling Team
59 Gardella Florent V.C.Villefranche Beaujolais
60 Nissas Joris Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
61 Lacroix Baptiste AG2R Citroën U23 Team
62 Chevallereau Florian Grenoble Metropole Cyclisme 38
63 Vialade Thibault Grenoble Metropole Cyclisme 38
64 Faure Xavier Issoire Cyclisme Compétition
65 Madsstuen Asbjørn Corbas Lyon Métropole
66 Fernier Gwénaël -
67 Chemier Lilian CR4C Roanne
68 Azile Lozach Julien Océane Top 16
69 Loisy Tanguy EC Saint-Etienne Loire
70 Thomassin Maxime Corbas Lyon Métropole
71 Trescarte Vincent CR4C Roanne
72 Tissot Victor E.C.Clermont Ferrand
73 Brunet Dunand Jules V.C.Villefranche Beaujolais
74 Rongere Quentin CR4C Roanne
75 Carlet Pierre Pau Vélo 64
76 O'Connor Calum C.C.Périgueux-Dordogne
77 Lassara Justin V.C.Villefranche Beaujolais
78 Ouellet Edward Team Macadam's Cowboys
79 Brossel Bérenger Issoire Cyclisme Compétition
80 Malbreil Romain Corbas Lyon Métropole
81 Cherion Baptiste Issoire Cyclisme Compétition
82 Piron Mathias Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
83 Varago Louis CR4C Roanne
84 Pacouret Amaury Charvieu-Chavagneux IC
85 Chauvin Scott E.S.Torigni
86 Valvasori Larry V.C.Villefranche Beaujolais
87 Betelli Pierre Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
88 Feillu Romain C.C.Périgueux-Dordogne
89 Join Alexandre Issoire Cyclisme Compétition
90 Dupras Theo V.C.Tournus
91 Bruno Antoine V.C.Tournus
92 Coss Loris VC Vaulx-en-Velin
93 Jamet Alexandre EC Saint-Etienne Loire
94 Duverger Pierre Baptiste V.C.Villefranche Beaujolais
95 Doleatto Aurélien Philippe Wagner Cycling
96 Faure-Prost Louison V.C.Tournus
97 Pereira Florent Issoire Cyclisme Compétition
98 Viez Adam Corbas Lyon Métropole
99 Colvray Amandin -
100 Durand Pierre-Louis EC Saint-Etienne Loire
101 Maynadie Brice Issoire Cyclisme Compétition
102 Barbezat Martial CR4C Roanne
103 Garcia Louis C.C.Périgueux-Dordogne
104 Coquemont Remi Grenoble Metropole Cyclisme 38
105 Chaillan Emanuel EC Saint-Etienne Loire
106 Martin Louison Charvieu-Chavagneux IC
107 Langlais Alexandre V.C.Tournus
108 Dulac Tanguy CR4C Roanne
109 Salvy Jules Issoire Cyclisme Compétition
110 Reina Nathan Charvieu-Chavagneux IC
111 Dureuil Gael V.C.Tournus
112 Serrieres Lucas VC Vaulx-en-Velin
113 Knecht Noah Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
114 Wais Ahmad Badreddin Corbas Lyon Métropole
115 Molteni Florian CR4C Roanne
116 Fayolle Mehdi CR4C Roanne
117 Deschatres Martin Team Macadam's Cowboys
118 Ballabio Giacomo V.C.Villefranche Beaujolais
119 Esteves Paul-Victor V.C.Tournus
120 Micolon Remi Philippe Wagner Cycling
121 Marci Enzo -
122 Vasnier Dylan -
123 Stempel Cedric Issoire Cyclisme Compétition
124 Le Brun Alexis Grenoble Metropole Cyclisme 38
125 Lambert Mathieu Sablé Sarthe Cyclisme
126 Castells Sylvain CR4C Roanne
127 Laymond Maxime CR4C Roanne
128 Surieux Alexandre Corbas Lyon Métropole
129 Soler Victor Charvieu-Chavagneux IC
130 Boileau Léo EC Saint-Etienne Loire
131 Husni Thomas Charvieu-Chavagneux IC
132 Dance Quentin Issoire Cyclisme Compétition
133 Pasquet Aurélien C.C.Périgueux-Dordogne
134 Morichon Mathieu C.C.Périgueux-Dordogne
135 Gros Logan V.C.Villefranche Beaujolais
136 Cardoso Louis V.C.Villefranche Beaujolais
137 Charvoz Timothe Grenoble Metropole Cyclisme 38
138 Lahaye Hugo V.C.Villefranche Beaujolais
139 Chardon Baptiste V.C.Tournus
140 Teghillo Florent Corbas Lyon Métropole
DNF Mestre Benjamin BAI Sicasal Petro de Luanda
DNF Girard Damien C.C.Nogent-sur-Oise
DNF Delage Fabien C.C.Périgueux-Dordogne
DNF Bauer Mikk CR4C Roanne
DNF Gricourt Clément E.C.Clermont Ferrand
DNF Bonhomme Arthur EC Saint-Etienne Loire
DNF Blin Leopold Issoire Cyclisme Compétition
DNF Gay Aurélien Issoire Cyclisme Compétition
DNF Jumeaux Louis Team Macadam's Cowboys
DNF Nehr Julien Team Macadam's Cowboys
DNF Aulas Nicolas V.C.Villefranche Beaujolais
DNF Avadanian Lucas V.C.Villefranche Beaujolais
DNF Robin Simon V.C.Villefranche Beaujolais
DNF Tassaro Tom V.C.Villefranche Beaujolais
DNF Galoche Thomas VC Vaulx-en-Velin

Information