Circuit Vallee du Bedat - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Jacques Lebreton EC Saint-Etienne Loire 3:05:15
02 Alexandre Jamet Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 03
03 Sandy Dujardin Vendée U + 03
04 Romain Feillu C.C.Périgueux-Dordogne + 03
05 Axel Zingle C.C.Etupes + 03
06 Paul Lapeira AG2R Citroën U23 Team + 03
07 Stefan Bennett Team Pro Immo Nicolas Roux + 03
08 Logan Gros Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 03
09 Maxime Jolly V.C.Pays de Loudéac + 03
10 Maxime Pasturel V.C.Pays de Loudéac + 03
11 Matthieu Demeautis Océane Top 16 + 03
12 Noah Knecht Charvieu-Chavagneux IC + 03
13 Killian Larpe Océane Top 16 + 03
14 Giacomo Ballabio Charvieu-Chavagneux IC + 03
15 Arnaud Pfrimmer Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 03
16 Gabin Finé Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 03
17 Romain Guillot Team Pro Immo Nicolas Roux + 03
18 Arnold Reifler V.C.Villefranche Beaujolais + 03
19 Clément Jolibert Team Pro Immo Nicolas Roux + 03
20 Luc Dury EC Saint-Etienne Loire + 03
21 Loris Coss Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 03
22 Arthur Bonhomme Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 03
23 Charles Paige Team U Cube 17 + 03
24 Lucas Avadanian V.C.Villefranche Beaujolais + 03
25 Rudy Fiefvez Océane Top 16 + 03
26 Baptiste Huyet SCO Dijon-Team Material-velo.com + 03
27 Lucas Beneteau SCO Dijon-Team Material-velo.com + 03
28 Gwen Leclainche C.C.Etupes + 03
29 Vincent Reyboz Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 03
30 Léo Boileau EC Saint-Etienne Loire + 03
31 Anthony Baudis - + 03
32 Baptiste Constantin Team UC Nantes - Atlantique + 03
33 Asbjørn Madsstuen Corbas Isatis CT + 03
34 Adam Viez Corbas Isatis CT + 03
35 Jean-Denis Thibault Team U Cube 17 + 03
36 Lucas Serrieres - + 03
37 Thibaut Gagnaire EC Saint-Etienne Loire + 03
38 Paul-Victor Esteves EC Saint-Etienne Loire + 03
39 Florentin Belanger CR4C Roanne + 03
40 Axel Chatelus V.C.Villefranche Beaujolais + 03
41 Matthew Teggart V.C.Villefranche Beaujolais + 03
42 Mael Pichon Team UC Nantes - Atlantique + 03
43 Boris Orlhac Team Pro Immo Nicolas Roux + 03
44 Yordan Andreev Martigues SC-Payden & Rygel + 03
45 Jocelyn Guillot Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 15
46 Alan Jousseaume Vendée U + 15
47 Maxime Limousin - + 15
48 Thomas Acosta Team Pro Immo Nicolas Roux + 15
49 Nathan Martin CR4C Roanne + 15
50 Vincent Arnaud Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 15
51 Maxime Jarnet V.C.Villefranche Beaujolais + 15
52 Karl Patrick Lauk Team Pro Immo Nicolas Roux + 15
53 Valentin Retailleau AG2R Citroën U23 Team + 15
54 Louis Rouland V.C.Pays de Loudéac + 15
55 Maxime Richard C.C.Etupes + 15
56 Victor Bosoni SCO Dijon-Team Material-velo.com + 15
57 Nicolas Debeaumarché SCO Dijon-Team Material-velo.com + 15
58 Alexandre Desroches V.C.Villefranche Beaujolais + 29
59 Antoine Bravard Charvieu-Chavagneux IC + 39
60 Valentin Paret-Peintre AG2R Citroën U23 Team + 53
61 Fabio Do Rego Team UC Nantes - Atlantique + 53
62 Siim Kiskonen EC Saint-Etienne Loire + 58
63 Mattéo Vercher - + 1:02
64 Clement Didier Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 1:05
65 Loris Trastour AG2R Citroën U23 Team + 1:05
66 Thomas Delphis AG2R Citroën U23 Team + 1:05
67 Florent Castellarnau Team Pro Immo Nicolas Roux + 1:05
68 Thomas Joly V.C.Villefranche Beaujolais + 1:07
69 Antoine Devanne Vendée U + 1:22
70 Axel Mariault Team UC Nantes - Atlantique + 1:22
71 Alex Baudin AG2R Citroën U23 Team + 1:36
72 Gauthier Navarro SCO Dijon-Team Material-velo.com + 3:43
73 Antoine Grand Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 3:43
74 Théo Degache Team Material Velo-VC Vaulx-en-Velin + 3:43
75 Sten Van Gucht V.C.Villefranche Beaujolais + 5:00
76 Maximillien Provost Team UC Nantes - Atlantique + 5:00
77 Corentin Lesage EC Saint-Etienne Loire + 5:00
78 Antoine Prunet Océane Top 16 + 5:17
79 Bérenger Brossel Issoire Cyclisme Compétition + 5:19
80 Aurélien Doleatto Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 5:19
81 Clément Javouhey SCO Dijon-Team Material-velo.com + 5:19
82 Arthur Meyer Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 5:19
83 Florent Teghillo Corbas Isatis CT + 5:19
84 Louis Richard EC Saint-Etienne Loire + 5:19
85 Julien Souton SCO Dijon-Team Material-velo.com + 5:19
86 Loïc Forestier - + 5:19
87 Amaury Pacouret Charvieu-Chavagneux IC + 7:52
88 Guillaume Gachet Cogeas -Sogecoma-Akros + 9:33
89 Julian Roche Creuse Oxygène Guéret + 9:35
90 Antoine Chevrieux Corbas Isatis CT + 9:35
91 Baptiste Tailhades Martigues SC-Payden & Rygel + 9:37
92 Damien Fortis - + 9:37
93 Jonathan Guisolan Cogeas -Sogecoma-Akros + 9:37
94 Pierre Carlet Pau Vélo 64 + 9:40
95 Jordan Jegat Team UC Nantes - Atlantique + 9:42
96 Malo Stevant V.C.Pays de Loudéac + 9:42
97 Etienne Audidier U.V.Limoges-Team U 87 + 9:42
98 Pierre Benech V.C.Pays de Loudéac + 9:42
99 Baptiste Chauvet U.V.Limoges-Team U 87 + 9:42
100 Mathéo Gaillard UCC Vivonne + 9:42
101 Rémi Capron Cogeas -Sogecoma-Akros + 9:42
102 Alexandre Caudoux U.V.Limoges-Team U 87 + 9:48
103 Julien Buisson U.V.Limoges-Team U 87 + 9:48
104 Noah Bögli Cogeas -Sogecoma-Akros + 9:48
105 Lois Dufaux Cogeas -Sogecoma-Akros + 10:24
106 Anthony Mendes Issoire Cyclisme Compétition + 12:31
107 Thomas Metge Martigues SC-Payden & Rygel + 15:59
108 Guillaume Cotreau U.V.Limoges-Team U 87 + 16:01
109 Gabriel Bolgiani V.C.Pays de Loudéac + 16:24
110 Matthew Warhurst Creuse Oxygène Guéret + 19:30
111 Louis Pijourlet Team Pro Immo Nicolas Roux + 19:30
112 Nicolas Thomasson - + 19:30
113 Quentin Dance Issoire Cyclisme Compétition + 19:30
114 Baptiste Raynaud Issoire Cyclisme Compétition + 19:30
115 Benjamin Labbe Team UC Nantes - Atlantique + 19:30
116 Alexandre Surieux - + 19:30
117 Benoît Batondor Grenoble Metropole Cyclisme 38 + 19:30
118 Mathieu Morichon C.C.Périgueux-Dordogne + 19:30
119 Morgan Bown Corbas Isatis CT + 19:34
120 Julien Lamy C.C.Périgueux-Dordogne + 19:36
121 Ludovic Nadon - + 19:36
122 Aurélien Pasquet C.C.Périgueux-Dordogne + 19:36
123 Gabriel Peyencet Team U Cube 17
124 Thomas Bonnet Vendée U
125 Vincent Arhie Team U Cube 17
126 Tony Lemler -
127 Lilian Chemier CR4C Roanne
128 Mathieu Guiziou CR4C Roanne
129 Andrew Vollmer -
130 Romain Luinaud -
131 Theo Lauseille Team U Cube 17
132 Kieran Savage Corbas Isatis CT
133 Titouan Margueritat C.C.Périgueux-Dordogne
134 Lucas Boniface Vendée U
135 Alexis Diligeart Océane Top 16
136 Julien Hagen C.C.Périgueux-Dordogne
137 Louis Lapierre Océane Top 16
138 Baptiste Vadic Vendée U
139 Julien Pierrat Paris Cycliste Olympique
140 Xeno Young Creuse Oxygène Guéret
141 Damien Bonetto CR4C Roanne
DNF Costin Gauthiot -
DNF Thibault Rossier -
DNF Maxan Tanguy -
DNF Damien Lapouges C.C.Périgueux-Dordogne
DNF Willy Perrocheau C.C.Périgueux-Dordogne
DNF Pierre Almeida Charvieu-Chavagneux IC
DNF Benjamin Rivet Charvieu-Chavagneux IC
DNF Romain Rosier Charvieu-Chavagneux IC
DNF Laurin Bachmann Cogeas -Sogecoma-Akros
DNF Loïc Goasdoue Corbas Isatis CT
DNF Lois Buffin CR4C Roanne
DNF Antoine Roussel CR4C Roanne
DNF Maxime Vekeman CR4C Roanne
DNF Jamy Fralin Creuse Oxygène Guéret
DNF Benjamin Buchetet Grenoble Metropole Cyclisme 38
DNF Hugo Rouland Grenoble Metropole Cyclisme 38
DNF Djilali Benchehida Issoire Cyclisme Compétition
DNF Axel Bruget Issoire Cyclisme Compétition
DNF Alexandre Join Issoire Cyclisme Compétition
DNF Franck Laffaire Issoire Cyclisme Compétition
DNF Lachezar Angelov Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Alexandre Leonien Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Benjamin Mestre Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Maxime Gressier Paris Cycliste Olympique
DNF Thibaut Madorre Paris Cycliste Olympique
DNF Dany Maffeis Paris Cycliste Olympique
DNF Remi Marcoux Paris Cycliste Olympique
DNF Estéban Miomandre Paris Cycliste Olympique
DNF Lucas Perigois Paris Cycliste Olympique
DNF Jérémy Roma Paris Cycliste Olympique
DNF Mickaël Guichard Team Pro Immo Nicolas Roux
DNF Benjamin Angot Team U Cube 17
DNF Charlie Botterill Team U Cube 17
DNF Benoit Ladeiro Team U Cube 17
DNF Bryan Alaphilippe Team UC Nantes - Atlantique
DNF Alexandre Le Roux U.V.Limoges-Team U 87
DNF Jeremy Mariano U.V.Limoges-Team U 87
DNF Romain Biraud UCC Vivonne
DNF Matis Carl UCC Vivonne
DNF Nathan Hervé UCC Vivonne
DNF Antoine Drotz Union Cosnoise Sportive
DNF Lucas Grolier Vendée U
Information
Nation France
Date 28th February
Distance 131.2 km
CAT 1.12.1
Other
Embed Results