Germenica Grand Prix Road Race - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Cristofer Jurado Panamá es Cultura y Valores 3:45:3640
02 Jambaljamats Sainbayar Terengganu Cycling Team + 0030
03 Yauheni Sobal Minsk CC + 0425
04 Mykhaylo Kononenko Salcano-Sakarya + 1:4020
05 Oleksandr Golovash Ukraine + 1:4615
06 Kent Main ProTouch + 2:0410
07 Branislau Samoilau Minsk CC + 2:105
08 Anatolii Budiak Spor Toto + 2:133
09 Metkel Eyob Terengganu Cycling Team + 2:203
10 Anass Ait El Abdia Morocco + 2:303
11 Saeid Safarzadeh Bike Center Iran + 2:31
12 Mustafa Sayar Salcano-Sakarya + 4:25
13 Raman Tsishkou BelAZ Team + 8:50
14 Vasili Bialiauski Minsk CC + 8:56
15 Maksym Bilyi Ukraine + 9:12
16 Alex Strah Mendez Panamá es Cultura y Valores + 9:47
17 Dzianis Marchuk Minsk CC + 9:50
18 Mohammad Ganjkhanlou Bike Center Iran + 9:50
19 Dinmukhammed Ulysbayev Almaty Cycling Team + 9:50
20 Daniil Fominykh Almaty Cycling Team + 9:56
21 Artem Ovechkin Terengganu Cycling Team + 9:59
22 Vitaliy Buts Salcano-Sakarya + 10:02
23 Vasili Strokau Minsk CC + 10:08
24 Lars Quaedvlieg Global Cycling Team + 10:14
25 Morteza Rezvani Bike Center Iran + 10:16
26 Jarri Stravers Global Cycling Team + 10:42
27 Bolivar Espinosa Panamá es Cultura y Valores + 10:42
28 Maxim Popugayev Almaty Cycling Team + 10:46
29 Andries Nigrini ProTouch + 10:49
30 Oguzhan Tiryaki Spor Toto + 10:50
31 Sergey Luchshenko Almaty Cycling Team + 10:56
32 Jeroen Meijers Terengganu Cycling Team + 11:06
33 Aleksey Fomovskiy Uzbekistan + 11:53
34 Achraf Ed-Doghmy Morocco + 12:39
35 El Houcaine Sebbahi Morocco + 12:39
36 Elchin Asadov Salcano-Sakarya + 12:39
37 Kiryl Kavaliou BelAZ Team + 12:39
38 Dogukan Arikan Turkey + 14:29
39 Batuhan Özgür Salcano-Sakarya + 15:07
40 Denys Khotulov Ukraine + 15:07
41 Antonie Van Noppen Global Cycling Team + 15:08
42 Serkan Balkan Trek Trakya Cycling Team + 15:09
43 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 15:10
44 Burak Abay Salcano-Sakarya + 15:12
45 Shahin Eyvazov Azerbaijan + 15:13
46 Mehmet Kanat Trek Trakya Cycling Team + 15:14
47 Adil El Arbaoui Morocco + 15:15
48 Halis Avan Trek Trakya Cycling Team + 15:15
49 Randish Abdul Lorenzo Panamá es Cultura y Valores + 15:18
50 Erkan Gungor Mersin Gençlik ve Spor Kulübü + 15:21
51 Danil Evdokimov Uzbekistan + 15:21
52 Andrii Kulyk Ukraine + 15:23
53 Siarhei Shauchenka Minsk CC + 15:26
54 Floris-Jan Van den Berge Global Cycling Team + 15:36
55 Muhammed Erkan Trek Trakya Cycling Team + 15:37
56 Onur Balkan Salcano-Sakarya + 15:37
57 Abdulkadir Kelleci Turkey + 15:48
58 Gustav Basson ProTouch + 16:13
59 Dzianis Mazur BelAZ Team + 16:41
60 Kaan Ozkalbim Turkey + 16:42
61 Meysam Rezaei Laieh Bike Center Iran + 16:44
62 Abdulhadi Alajmi Kuwait + 16:47
63 Konstantin Elli Uzbekistan + 16:47
64 Tsikhan Shchamialiou BelAZ Team + 16:47
65 Mohd Shahrul Mat Amin Terengganu Cycling Team + 16:47
66 Calvin Beneke ProTouch + 16:52
67 Maxim Gridchin Almaty Cycling Team + 16:52
68 Akramjon Sunnatov Uzbekistan + 16:54
69 Sandy Guerra Panamá es Cultura y Valores + 16:55
70 Franklin Archibold Castillo Panamá es Cultura y Valores + 16:55
71 Jorge Amadid Castelblanco Panamá es Cultura y Valores + 16:55
72 Yunus Yilmaz Spor Toto + 16:58
73 Nur Aiman Mohd Zariff Terengganu Cycling Team + 17:04
74 Mohcine El Kouraji Morocco + 17:05
75 Samir Jabrayilov Azerbaijan + 17:10
76 Hossein Mohammadiha Bike Center Iran + 17:13
77 Nikita Stenkovoy Uzbekistan + 17:13
78 Aliaksei Shmantsar BelAZ Team + 17:16
DNS Sait Ercin Mersin Gençlik ve Spor Kulübü
DNF Ibad Abbasov Azerbaijan
DNF Amral Abdulazizli Azerbaijan
DNF Nadjaf Baghirov Azerbaijan
DNF Ali Gurbianov Azerbaijan
DNF Suleiman Al-Badr Kuwait
DNF Abdulrahman Al-Mansour Kuwait
DNF Ahmad Al-Mutairi Kuwait
DNF Saied Jafer Alali Kuwait
DNF Salman Alsaffar Kuwait
DNF Mansoor Alsubaiei Kuwait
DNF Mohamed Sadki Morocco
DNF Ahmet Akpinar Turkey
DNF Melih Cetin Turkey
DNF Ali Gok Turkey
DNF Ahmet Örken Turkey
DNF Dmytro Bondarchuk Ukraine
DNF Maksym Malinnikov Ukraine
DNF Edem Eminov Uzbekistan
DNF Botirjon Ismatov Uzbekistan
DNF Stepan Astafyev Almaty Cycling Team
DNF Kiryl Prymakou BelAZ Team
DNF Raman Ramanau BelAZ Team
DNF Sjors Handgraaf Global Cycling Team
DNF Luuk Schuurmans Global Cycling Team
DNF Stanislav Danilov Mersin Gençlik ve Spor Kulübü
DNF Aslan Eren Mersin Gençlik ve Spor Kulübü
DNF Turgut Kafes Mersin Gençlik ve Spor Kulübü
DNF Huseyin Mert Topal Mersin Gençlik ve Spor Kulübü
DNF Ali Furkan Yalcin Mersin Gençlik ve Spor Kulübü
DNF Stanislav Bazhkou Minsk CC
DNF Tiano Da Silva ProTouch
DNF Mitchell Eliot ProTouch
DNF Callum Ormiston ProTouch
DNF Halil Dogan Spor Toto
DNF Gabriel Reguero Spor Toto
DNF Feritcan Samli Spor Toto
DNF Mamyr Stash Spor Toto
DNF Afiq Othman Terengganu Cycling Team
DNF Oguzhan Taskan Trek Trakya Cycling Team
DNF Muhammet Yildirim Trek Trakya Cycling Team
DNF Nurullah Yurteri Trek Trakya Cycling Team
Information
Nation Turkey
Date 3rd July
Distance 153.8 km
CAT 1.2
Other
Embed Results