Vuelta a La Rioja - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Angel Vicioso Andalucía - Cajasur 5:35:10
02 Aitor Perez Arrieta Footon-Servetto + 00
03 Marcos Garcia Xacobeo-Galicia + 17
04 Jérôme Coppel Saur - Sojasun + 17
05 David Arroyo Caisse d'Epargne + 31
06 Constantino Zaballa Centro Ciclismo de Loule - Louletan + 37
07 Alberto Losada Caisse d'Epargne + 37
08 Fabio Duarte Café de Colombia - Colombia es Pasi + 55
09 Romain Sicard Euskaltel-Euskadi + 1:36
10 Andrey Amador Caisse d'Epargne + 1:36
11 Guillaume Levarlet Saur - Sojasun + 1:36
12 Arnold Jeannesson Caisse d'Epargne + 1:36
13 Iban Mayoz Footon-Servetto + 1:36
14 Guillermo Lana Baquedano Caja Rural + 1:36
15 Santiago Pérez Centro Ciclismo de Loule - Louletan + 1:36
16 Hector Gonzalez Baeza Heraklion Kastro - Murcia + 1:36
17 David Rodriguez - + 2:50
18 Michal Kwiatkowski Caja Rural + 4:04
19 Aristide Ratti Carmiooro NGC + 4:04
20 David García Dapena Xacobeo-Galicia + 4:04
21 Pedro Soeiro Centro Ciclismo de Loule - Louletan + 4:04
22 Julien Simon Saur - Sojasun + 4:04
23 Enrique Mata Cabello Footon-Servetto + 4:04
24 Arturo Mora Ortiz Caja Rural + 4:04
25 Alex Cano Café de Colombia - Colombia es Pasi + 4:04
26 Marco Corti Footon-Servetto + 4:04
27 Gregory Brenes Burgos 2016 - Castilla y Leon + 4:04
28 Luis Felipe Laverde Café de Colombia - Colombia es Pasi + 4:04
29 Jhon Edilberto Martinez Café de Colombia - Colombia es Pasi + 4:04
30 Javier Chacon Quesada Heraklion Kastro - Murcia + 4:04
31 José Luis Roldán Andalucía - Cajasur + 4:04
32 Jean-Marc Marino Saur - Sojasun + 4:04
33 David De La Cruz Caja Rural + 4:04
34 David Blanco Palmeiras Resort - Prio + 4:10
35 Nelson Vitorino Palmeiras Resort - Prio + 4:10
36 Mathieu Perget Caisse d'Epargne + 7:22
37 Sébastien Fournet-Fayard Carmiooro NGC + 7:22
38 Juan José Cobo Caisse d'Epargne + 7:22
39 Javier Aramendia Euskaltel-Euskadi + 7:22
40 David Livramento Palmeiras Resort - Prio + 7:22
41 Benat Urain Epelde Orbea + 8:39
42 Fabricio Ferrari Caja Rural + 10:26
43 Ruben Reig Conejero Caja Rural + 10:26
44 Oleg Chuzhda Caja Rural + 10:26
45 Oscar Grau Jorda Burgos 2016 - Castilla y Leon + 10:26
46 Antonio Cabello Baena Andalucía - Cajasur + 10:26
47 Ivan Martinez Jimenez Heraklion Kastro - Murcia + 10:26
48 Francesco Tizza Carmiooro NGC + 10:26
49 José Gomez Andalucía - Cajasur + 10:26
50 Pablo Lechuga Rodriguez Andalucía - Cajasur + 10:26
51 Rafael Serrano Fernandez Heraklion Kastro - Murcia + 10:26
52 Oscar Garcia-Casarrubios Heraklion Kastro - Murcia + 10:26
53 Dalivier Ospina Café de Colombia - Colombia es Pasi + 10:26
54 Carlos Andres Ibanez Gonzalez Café de Colombia - Colombia es Pasi + 10:26
55 Diego Gallego Burgos 2016 - Castilla y Leon + 10:26
56 Ivan Melero Coco Burgos 2016 - Castilla y Leon + 10:26
57 Jérémie Galland Saur - Sojasun + 10:26
58 Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi + 10:26
59 Yannick Talabardon Saur - Sojasun + 10:26
60 Angel Madrazo Caisse d'Epargne + 10:26
61 Jose Antonio De Segovia Xacobeo-Galicia + 10:26
62 Jesus Rosendo Prado Andalucía - Cajasur + 14:07
63 Lluis Mas Burgos 2016 - Castilla y Leon + 14:07
64 Jose Carlos Lara Arjonilla Burgos 2016 - Castilla y Leon + 14:07
65 Juan Javier Estrada Andalucía - Cajasur + 14:07
66 Pablo Lastras Caisse d'Epargne + 14:07
67 Mikel Ilundain Tirapu Orbea + 14:07
68 Jon Aberasturi Orbea + 14:07
69 Rodrigo Garcia Rena Xacobeo-Galicia + 14:07
70 Gustavo Rodriguez Iglesias Xacobeo-Galicia + 14:07
71 Salvador Guardiola Heraklion Kastro - Murcia + 14:07
72 Fader Andres Ardila Cano Café de Colombia - Colombia es Pasi + 14:07
73 Luis Silva Palmeiras Resort - Prio + 14:07
74 Ricardo Mestre Palmeiras Resort - Prio + 14:07
75 Tomas Swift Metcalfe Palmeiras Resort - Prio + 14:07
76 Vladimir Isaichev Xacobeo-Galicia + 14:07
77 Bruno Silva Pires Barbot - Siper + 14:07
78 Andoni Blazquez Berasarte Orbea + 14:07
79 Celestino Pinho Centro Ciclismo de Loule - Louletan + 14:07
80 Noel Martin Infante Orbea + 14:07
81 Sergio Carrasco Garcia Andalucía - Cajasur + 14:07
82 Fabio Terrenzio Carmiooro NGC + 14:07
83 Raffaele Ferrara Carmiooro NGC + 14:07
84 Fabrice Jeandesboz Saur - Sojasun + 14:07
DNF Francisco Manuel Anton Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF Andres Avelino Antuna Coro Burgos 2016 - Castilla y Leon
DNF Ruben Garcia Perez Caja Rural
DNF Diego Genovesi Carmiooro NGC
DNF Paride Grillo Carmiooro NGC
DNF Pedro Goncalves Centro Ciclismo de Loule - Louletan
DNF Bruno Saraiva Centro Ciclismo de Loule - Louletan
DNF Tiago Silva Centro Ciclismo de Loule - Louletan
DNF Jorge Azanza Soto Euskaltel-Euskadi
DNF Jonathan Castroviejo Euskaltel-Euskadi
DNF Benat Intxausti Euskaltel-Euskadi
DNF Miguel Minguez Euskaltel-Euskadi
DNF Pablo Urtasun Euskaltel-Euskadi
DNF Thomas Faiers Footon-Servetto
DNF David Gutierrez Palacios Footon-Servetto
DNF Jaume Rovira Pons Heraklion Kastro - Murcia
DNF Aritz Etxebarria Etxebarria Orbea
DNF Joseba Larralde Alzugarai Orbea
DNF Adrian Saez Orbea
DNF Henrique Casimiro Palmeiras Resort - Prio
DNF Daniel Mestre Palmeiras Resort - Prio
DNF Cyril Bessy Saur - Sojasun
DNF Oscar Mauricio Pachon UNE - EPM
DNF Gustavo Dominguez Lemos Xacobeo-Galicia
DNF Francisco Pacheco Torres Xacobeo-Galicia
Information
Nation Spain
Date 25th - 25th April
Distance 199.5 km
CAT 1.1
Other
Embed Results