Flanders Tomorrow Tour - 2022

Stage GC Points Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon 5 03:33:18
2 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus 1 + 00
3 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 00
4 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 00
5 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 00
6 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
7 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 00
8 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
9 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 00
10 Van Dijke Tim Jumbo-Visma Development Team + 00
11 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 04
12 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 04
13 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 16
14 Kogut Oded Israel Cycling Academy + 16
15 Van De Paar Jarne Lotto Soudal U23 + 16
16 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 16
17 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 16
18 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 16
19 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 16
20 Roelen Jaap Metec-Solarwatt p/b Mantel + 16
21 Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution-Soenens + 16
22 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 16
23 Malmberg Matias Team Coloquick + 16
24 Artz Huub Metec-Solarwatt p/b Mantel + 16
25 Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè + 16
26 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 16
27 De Maere Alessio Dovy Keukens- FCC + 16
28 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 16
29 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 16
30 Dhooge Thibau Urbano-Vulsteke + 19
31 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 19
32 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 19
33 Dreßler Luca Team Lotto-Kern Haus + 19
34 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 19
35 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 19
36 Roberts Owain Wales Racing Academy + 19
37 Schrag Daniel Team Lotto-Kern Haus + 19
38 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 19
39 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 19
40 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 19
41 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 19
42 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 19
43 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 19
44 Benz Pirmin Rad-Net Rose Team + 19
45 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 19
46 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 19
47 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 19
48 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 19
49 Bak Simon Team Coloquick + 19
50 Van Hautegem Leander Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 19
51 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
52 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
53 Clynhens Toon Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
54 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 19
55 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 19
56 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 19
57 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 19
58 Lootens Gust Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
59 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 27
60 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 32
61 Santy Arne Dovy Keukens- FCC + 04:50
62 Kretschy Moritz Rad-Net Rose Team + 04:50
63 Kelly Adam Urbano-Vulsteke + 04:50
64 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 04:50
65 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 04:50
66 Leijnse Enzo Development Team DSM + 04:50
67 Van Praet Robbe Minerva Cycling Team + 04:50
68 Bernard Thibaut Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 04:54
69 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 19
70 McDonald Brody Aevolo + 07:03
71 Pithie Laurence Groupama-FDJ Conti + 07:03
72 Morgan Edward Wales Racing Academy + 07:03
73 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 07:03
74 Kärsten Moritz Development Team DSM + 07:03
75 Verbeeck Dag Urbano-Vulsteke + 07:03
76 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 07:03
77 Brinkman Joost Development Team DSM + 07:03
78 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 07:03
79 Van Den Heede Niels Dovy Keukens- FCC + 07:03
80 Kessler Cole Israel Cycling Academy + 07:03
81 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 07:03
82 Davidzon Lahav Israel Cycling Academy + 07:03
83 Czasa Moritz Rad-Net Rose Team + 07:03
84 Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè + 07:03
85 Gullickson Leo Aevolo + 07:03
86 Huys Branko Lotto Soudal U23 + 07:03
87 Rushby Max Acrog - Tormans + 07:03
88 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 07:03
89 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 07:03
90 Weinberg Roy Israel Cycling Academy + 07:03
91 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 07:03
92 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 07:03
93 Gudnitz Joshua Team Coloquick + 07:03
94 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 07:03
95 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution-Soenens + 07:03
96 Corijn Gianni Dovy Keukens- FCC + 07:03
97 Tene Rotem Israel Cycling Academy + 07:09
98 Jussaume Tristan Aevolo + 10:03
99 Van Elslander Simon Urbano-Vulsteke + 10:03
100 Habets Jordan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 10:03
101 Rice Matthew Lotto Soudal U23 + 10:03
102 Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 10:03
103 Sørensen Frederik Bjørn Team Coloquick + 10:46
104 Andersen Mads Team Coloquick + 10:46
105 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 12:04
106 Wienke Brooks Aevolo + 12:04
107 De Rijk Sim VP Consulting-Prorace CT + 18:00
108 Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT + 18:00
109 Guydish Sean Aevolo + 18:00
110 Ursella Lorenzo Development Team DSM + 20:00
111 Redmann Sven Rad-Net Rose Team + 20:00
112 Boels Senne VP Consulting-Prorace CT + 20:00
113 Søndergaard Oliver Team Coloquick + 20:00
114 Depuydt Daan VP Consulting-Prorace CT + 20:00
115 Jacobs Owen VP Consulting-Prorace CT + 20:00
116 Roos Andre Team Ampler-Tartu2024 + 20:00
117 Dewinter Gerben EFC - L&R - AGS + 20:00
118 Källberg Axel Development Team DSM + 20:00
119 Truelove William Wales Racing Academy + 20:00
120 Beckett Samuel Wales Racing Academy + 20:00
121 Heinemann Leon Rad-Net Rose Team + 20:00
DNS De Jong Nino Hagens Berman Axeon
DNF Shipley Gabriel Aevolo
DNF Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team
DNF Gebhardt Philipp Rad-Net Rose Team
DNF Craps Lars Urbano-Vulsteke
DNF Greenwood Josh VP Consulting-Prorace CT
Pos Rider Team Time
1 De Pooter Dries Hagens Berman Axeon 03:33:18
2 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus + 00
3 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team + 00
4 Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus + 00
5 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 00
6 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
7 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 00
8 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 00
9 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 00
10 Van Dijke Tim Jumbo-Visma Development Team + 00
11 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 04
12 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 04
13 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 16
14 Kogut Oded Israel Cycling Academy + 16
15 Van De Paar Jarne Lotto Soudal U23 + 16
16 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 16
17 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal U23 + 16
18 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 16
19 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 16
20 Roelen Jaap Metec-Solarwatt p/b Mantel + 16
21 Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution-Soenens + 16
22 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 16
23 Malmberg Matias Team Coloquick + 16
24 Artz Huub Metec-Solarwatt p/b Mantel + 16
25 Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè + 16
26 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 16
27 De Maere Alessio Dovy Keukens- FCC + 16
28 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 16
29 De Pauw Len Urbano-Vulsteke + 16
30 Dhooge Thibau Urbano-Vulsteke + 19
31 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 19
32 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 19
33 Dreßler Luca Team Lotto-Kern Haus + 19
34 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 19
35 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 19
36 Roberts Owain Wales Racing Academy + 19
37 Schrag Daniel Team Lotto-Kern Haus + 19
38 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 19
39 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 19
40 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 19
41 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 19
42 Harteel Jelle Lotto Soudal U23 + 19
43 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 19
44 Benz Pirmin Rad-Net Rose Team + 19
45 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 19
46 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 19
47 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 19
48 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 19
49 Bak Simon Team Coloquick + 19
50 Van Hautegem Leander Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 19
51 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
52 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
53 Clynhens Toon Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
54 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 19
55 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 19
56 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 19
57 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 19
58 Lootens Gust Elevate p/b Home Solution-Soenens + 19
59 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 19
60 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 27
61 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 32
62 Santy Arne Dovy Keukens- FCC + 04:50
63 Kretschy Moritz Rad-Net Rose Team + 04:50
64 Kelly Adam Urbano-Vulsteke + 04:50
65 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 04:50
66 Van Hemelen Vincent Lotto Soudal U23 + 04:50
67 Leijnse Enzo Development Team DSM + 04:50
68 Van Praet Robbe Minerva Cycling Team + 04:50
69 Bernard Thibaut Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 04:54
70 McDonald Brody Aevolo + 07:03
71 Pithie Laurence Groupama-FDJ Conti + 07:03
72 Morgan Edward Wales Racing Academy + 07:03
73 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 07:03
74 Kärsten Moritz Development Team DSM + 07:03
75 Verbeeck Dag Urbano-Vulsteke + 07:03
76 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 07:03
77 Brinkman Joost Development Team DSM + 07:03
78 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 07:03
79 Van Den Heede Niels Dovy Keukens- FCC + 07:03
80 Kessler Cole Israel Cycling Academy + 07:03
81 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 07:03
82 Davidzon Lahav Israel Cycling Academy + 07:03
83 Czasa Moritz Rad-Net Rose Team + 07:03
84 Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè + 07:03
85 Gullickson Leo Aevolo + 07:03
86 Huys Branko Lotto Soudal U23 + 07:03
87 Rushby Max Acrog - Tormans + 07:03
88 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 07:03
89 Brouwers Arno Acrog - Tormans + 07:03
90 Weinberg Roy Israel Cycling Academy + 07:03
91 Van Grieken Jarne Acrog - Tormans + 07:03
92 Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team + 07:03
93 Gudnitz Joshua Team Coloquick + 07:03
94 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 07:03
95 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution-Soenens + 07:03
96 Corijn Gianni Dovy Keukens- FCC + 07:03
97 Tene Rotem Israel Cycling Academy + 07:09
98 Jussaume Tristan Aevolo + 10:03
99 Van Elslander Simon Urbano-Vulsteke + 10:03
100 Habets Jordan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 10:03
101 Rice Matthew Lotto Soudal U23 + 10:03
102 Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB Development Team + 10:03
103 Sørensen Frederik Bjørn Team Coloquick + 10:46
104 Andersen Mads Team Coloquick + 10:46
105 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 12:04
106 Wienke Brooks Aevolo + 12:04
107 De Rijk Sim VP Consulting-Prorace CT + 18:00
108 Van Dyck Ward VP Consulting-Prorace CT + 18:00
109 Guydish Sean Aevolo + 18:00
110 Ursella Lorenzo Development Team DSM + 20:00
111 Redmann Sven Rad-Net Rose Team + 20:00
112 Boels Senne VP Consulting-Prorace CT + 20:00
113 Søndergaard Oliver Team Coloquick + 20:00
114 Depuydt Daan VP Consulting-Prorace CT + 20:00
115 Jacobs Owen VP Consulting-Prorace CT + 20:00
116 Roos Andre Team Ampler-Tartu2024 + 20:00
117 Dewinter Gerben EFC - L&R - AGS + 20:00
118 Källberg Axel Development Team DSM + 20:00
119 Truelove William Wales Racing Academy + 20:00
120 Beckett Samuel Wales Racing Academy + 20:00
121 Heinemann Leon Rad-Net Rose Team + 20:00

Information