Flanders Tomorrow Tour

UCI, Stage race, 1st -3rd September 2022, Belgium

GC Points Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Boven Lars Jumbo-Visma Development Team 09:52:4830
02 Marsman Tim Metec-Solarwatt p/b Mantel + 0625
03 Mikutis Aivaras Team Ampler-Tartu2024 + 1320
04 van Dijke Tim Jumbo-Visma Development Team + 3315
05 Kramer Jesse Jumbo-Visma Development Team + 4110
06 Artz Huub Metec-Solarwatt p/b Mantel + 415
07 Malmberg Matias Team Coloquick + 453
08 Nuytten Michiel EFC - L&R - AGS + 471
09 Romeo Ivan Hagens Berman Axeon + 491
10 Simmons Colby Jumbo-Visma Development Team + 531
11 Perry Toby Hagens Berman Axeon + 56
12 Claeys Robbe Acrog - Tormans + 01:00
13 Plowright Jensen Groupama-FDJ Conti + 01:01
14 Vervenne Jonathan Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:02
15 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 01:07
16 Claeys Arno Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:08
17 Lambrecht Michiel Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:08
18 Le Huitouze Eddy Groupama-FDJ Conti + 01:09
19 Laverick Joe Hagens Berman Axeon + 01:10
20 Paleni Enzo Groupama-FDJ Conti + 01:15
21 Del Grosso Tibor Metec-Solarwatt p/b Mantel + 01:16
22 Harteel Jelle Lotto Soudal DT + 01:17
23 Mackellar Alastair Israel Cycling Academy + 01:17
24 Ärm Rait Groupama-FDJ Conti + 01:18
25 Knaapi Markus Team Ampler-Tartu2024 + 01:22
26 De Decker Tijl Acrog - Tormans + 01:23
27 Bak Simon Team Coloquick + 01:23
28 Vermoote Jelle Acrog - Tormans + 01:23
29 Van de Paar Jarne Lotto Soudal DT + 01:26
30 Kurits Joonas Team Ampler-Tartu2024 + 01:26
31 Kogut Oded Israel Cycling Academy + 01:28
32 Lund Andresen Tobias Development Team DSM + 01:31
33 Vercouillie Victor Dovy Keukens- FCC + 01:32
34 Pollefliet Gianluca Lotto Soudal DT + 01:34
35 Declerck Jelle Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 01:39
36 Geleijn Owen Jumbo-Visma Development Team + 01:43
37 Vandenstorme Dylan EFC - L&R - AGS + 01:44
38 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 01:46
39 Brescher Leon Eduard Team Lotto-Kern Haus + 01:48
40 De Meester Luca EFC - L&R - AGS + 01:54
41 Benz Pirmin Rad-Net Rose Team + 01:56
42 Lootens Gust Elevate p/b Home Solution-Soenens + 01:57
43 Dreßler Luca Team Lotto-Kern Haus + 01:58
44 Van Hautegem Leander Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:01
45 Hohmann Lars Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:11
46 Vandepitte Nathan Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 02:11
47 De Pauw Len Urbano-Vulsteke CT + 02:17
48 Pidcock Joseph Groupama-FDJ Conti + 02:18
49 Delahaye Jens EFC - L&R - AGS + 02:23
50 Bomboi Davide Elevate p/b Home Solution-Soenens + 02:24
51 Roelen Jaap Metec-Solarwatt p/b Mantel + 02:24
52 Debaele Jorre Minerva Cycling Team + 02:32
53 Dhooge Thibau Urbano-Vulsteke CT + 02:37
54 Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè + 02:39
55 De Maere Alessio Dovy Keukens- FCC + 02:40
56 Clynhens Toon Elevate p/b Home Solution-Soenens + 03:11
57 Schrag Daniel Team Lotto-Kern Haus + 04:08
58 Van Dyck Jarne Minerva Cycling Team + 07:16
59 Kelly Adam Urbano-Vulsteke CT + 07:20
60 Van Praet Robbe Minerva Cycling Team + 07:20
61 Pithie Laurence Groupama-FDJ Conti + 07:21
62 Santy Arne Dovy Keukens- FCC + 07:34
63 Graat Tijmen Jumbo-Visma Development Team + 08:12
64 Kessler Cole Israel Cycling Academy + 08:33
65 Bernard Thibaut Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 08:38
66 Vangheluwe Warre Elevate p/b Home Solution-Soenens + 08:40
67 Weinberg Roi Israel Cycling Academy + 08:43
68 Rushby Max Acrog - Tormans + 08:47
69 Verstegen Kenneth EFC - L&R - AGS + 08:54
70 Kärsten Moritz Development Team DSM + 08:58
71 Verbeeck Dag Urbano-Vulsteke CT + 09:01
72 Krasts Alekss Team Ampler-Tartu2024 + 09:03
73 Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè + 09:14
74 Mihkels Madis Team Ampler-Tartu2024 + 09:15
75 McDonald Brody Aevolo + 09:19
76 Tene Rotem Israel Cycling Academy + 09:33
77 Gullickson Leo Aevolo + 09:35
78 Lührs Leslie Team Lotto-Kern Haus + 11:11
79 Jussaume Tristan Aevolo + 11:46
80 Habets Jordan Metec-Solarwatt p/b Mantel + 12:03
81 Leijnse Enzo Development Team DSM + 12:53
82 Tuscano Alessandro Bingoal Pauwels Sauces WB DT + 13:18
83 Gudnitz Joshua Team Coloquick + 14:58
84 Saver Kasper Minerva Cycling Team + 15:00
85 Andersen Mads Team Coloquick + 15:40
86 Huys Branko Lotto Soudal DT + 16:08
87 De Keyser Ewout Dovy Keukens- FCC + 18:00
88 Rice Matthew Lotto Soudal DT + 19:26
89 Van Dyck Ward VP Consulting Cycling Team + 21:18
90 Truelove Will Wales Racing Academy + 22:11
91 Dewinter Gerben EFC - L&R - AGS + 23:34
92 Sørensen Frederik Bjørn Team Coloquick + 24:04
93 Beckett Samuel Wales Racing Academy + 24:09
94 Heinemann Leon Rad-Net Rose Team + 25:13
95 Redmann Sven Rad-Net Rose Team + 28:49
96 Søndergaard Oliver Team Coloquick + 30:18
97 Roos Andre Team Ampler-Tartu2024 + 31:20
DNF Brouwers Arno Acrog - Tormans
DNF Van Grieken Jarne Acrog - Tormans
DNF Guydish Sean Aevolo
DNF Shipley Gabriel Aevolo
DNF Wienke Brooks Aevolo
DNF Nieri Alessio Bardiani CSF Faizanè
DNF Brinkman Joost Development Team DSM
DNF Källberg Axel Development Team DSM
DNF Ursella Lorenzo Development Team DSM
DNF Corijn Gianni Dovy Keukens- FCC
DNF Van Den Heede Niels Dovy Keukens- FCC
DNF de Jong Nino Hagens Berman Axeon
DNF De Pooter Dries Hagens Berman Axeon
DNF Davidzon Lahav Israel Cycling Academy
DNF Van Hemelen Vincent Lotto Soudal DT
DNF Ponsaerts Thibaut Minerva Cycling Team
DNF Van Schoor Matthew Minerva Cycling Team
DNF Czasa Moritz Rad-Net Rose Team
DNF Gebhardt Philipp Rad-Net Rose Team
DNF Kretschy Moritz Rad-Net Rose Team
DNF Geßner Jakob Team Lotto-Kern Haus
DNF Craps Lars Urbano-Vulsteke CT
DNF Van Elslander Simon Urbano-Vulsteke CT
DNF Boels Senne VP Consulting Cycling Team
DNF De Rijk Sim VP Consulting Cycling Team
DNF Depuydt Daan VP Consulting Cycling Team
DNF Greenwood Josh VP Consulting Cycling Team
DNF Jacobs Owen VP Consulting Cycling Team
DNF Morgan Edward Wales Racing Academy
DNF Roberts Owain Wales Racing Academy

Information