Flanders Tomorrow Tour - 2021

Stage Overall Points Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Mick Van Dijke Jumbo-Visma DT 02:47:455
02 Gianluca Pollefliet Acrog - Tormans + 001
03 Lars Hohmann Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
04 Tim Torn Teutenberg Germany + 00
05 Oded Kogut Israel Cycling Academy + 00
06 Nathan Vandepitte Bingoal-WB DT + 00
07 Wessel Krul SEG Racing Academy + 00
08 Florian Dauphin V.C.Pays de Loudéac + 00
09 Victor Broex Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
10 Oliver Wulff Team Coloquick + 00
11 Jasper Kaesemans Urbano CT + 00
12 Jarrad Drizners Hagens Berman Axeon + 00
13 Tom Paquet Luxembourg + 00
14 Brent Van Mulders Home Solution-Soenens + 00
15 Michiel Nuytten EFC - L&R - Vulsteke + 00
16 William Truelove Wales Racing Academy + 00
17 Mantas Januskevicius Lviv Cycling Team + 00
18 Milan Hanne Dovy Keukens- FCC + 00
19 Joonas Kurits Ampler Development Team + 00
20 Luca Dreßler Germany + 00
21 Sebastian Kolze Changizi Team Coloquick + 00
22 Tim Van Dijke Jumbo-Visma DT + 00
23 Noah Fastres Bingoal-WB DT + 00
24 Zak Coleman Lviv Cycling Team + 00
25 Liam James-Morris Wales Racing Academy + 00
26 Lars Collie Indulek-Doltcini-Derito CT + 00
27 Alex Vandenbulcke EFC - L&R - Vulsteke + 00
28 Niels Luiten Indulek-Doltcini-Derito CT + 00
29 Mathias Skretteberg Ringerike SK + 00
30 Martin Tjøtta Ringerike SK + 00
31 Gianni Corijn Dovy Keukens- FCC + 00
32 Joris Haex Acrog - Tormans + 00
33 Alessandro Tuscano Bingoal-WB DT + 00
34 Diel Vergote Home Solution-Soenens + 00
35 Matthew Burke Wales Racing Academy + 00
36 Cedric Pries Luxembourg + 00
37 Milan Paulus SEG Racing Academy + 00
38 Jelle Vermoote Acrog - Tormans + 00
39 Oliver Robinson Lviv Cycling Team + 00
40 Lars Craps Urbano CT + 00
41 Riley Pickrell Israel Cycling Academy + 00
42 Mantas Bitinas Ampler Development Team + 00
43 Jenno Berckmoes Home Solution-Soenens + 00
44 Daan Hoole SEG Racing Academy + 00
45 Aivaras Mikutis Ampler Development Team + 00
46 Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 00
47 Kenneth Verstegen Dovy Keukens- FCC + 00
48 Benoit Claus Indulek-Doltcini-Derito CT + 00
49 Ivan De Ville De Goyet Bingoal-WB DT + 00
50 Simon Jones Hagens Berman Axeon + 00
51 Yorben Lauryssen EFC - L&R - Vulsteke + 00
52 Vincent Van Hemelen Urbano CT + 00
53 Loe Van Belle Jumbo-Visma DT + 00
54 Joe Laverick Hagens Berman Axeon + 00
55 Siebe Roesems EFC - L&R - Vulsteke + 00
56 Loïc Bettendorff Luxembourg + 00
57 Branko Huys Acrog - Tormans + 00
58 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 00
59 William Blume Levy Team Coloquick + 00
60 Marco Frigo SEG Racing Academy + 00
61 Raphael Kockelmann Lviv Cycling Team + 00
62 Lars Boven Jumbo-Visma DT + 00
63 Mats Wenzel Luxembourg + 00
64 Peder Dahl Strand Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 00
65 Kasper Andersen Team Coloquick + 00
66 Nathan Decuypere Indulek-Doltcini-Derito CT + 00
67 Robbe De Weert Urbano CT + 00
68 Arno Claeys Home Solution-Soenens + 00
69 Arno Brouwers Acrog - Tormans + 00
70 Adam Kelly Urbano CT + 00
71 Maxime Jolly V.C.Pays de Loudéac + 00
72 Niels Van Den Heede Dovy Keukens- FCC + 00
73 Owen Geleijn Jumbo-Visma DT + 00
74 Obie Vidts Home Solution-Soenens + 00
75 Justin Houtekier Indulek-Doltcini-Derito CT + 00
76 Tom Day SEG Racing Academy + 00
77 Øyvind Fjeldstad Ringerike SK + 00
78 Linus Rosner Germany + 00
79 Jens Vanden Heede Dovy Keukens- FCC + 00
80 Johannes Staune-Mittet Jumbo-Visma DT + 00
81 Loran Cassaert Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 00
82 Aurélien Gilbert V.C.Pays de Loudéac + 00
83 Lennert Cappan Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 00
84 Jørgen Songstad Ringerike SK + 00
85 Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
86 Gleb Karpenko Ampler Development Team + 00
87 Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
88 Samuel Beckett Wales Racing Academy + 00
89 Thomas Mijnsbergen Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
90 Yann Plusquellec V.C.Pays de Loudéac + 00
91 Warre Vangheluwe Home Solution-Soenens + 00
92 Colby Lange Hagens Berman Axeon + 00
93 Daan Stevens Acrog - Tormans + 00
94 Huub Artz Metec - Solarwatt p/b Mantel + 00
95 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 00
96 Owain Roberts Wales Racing Academy + 00
97 Alastair Mackellar Israel Cycling Academy + 00
98 Victor Vercouillie Dovy Keukens- FCC + 00
99 Maxime Limousin V.C.Pays de Loudéac + 01:32
100 Cole Davis Hagens Berman Axeon + 01:50
101 Arthur Kluckers Luxembourg + 00
102 Rotem Tene Israel Cycling Academy + 00
103 Christian Spang Team Coloquick + 02:59
104 Magnus Sørbø Ringerike SK + 02:59
DNF Michael Garrison Hagens Berman Axeon
Pos Rider Team Time
01 - Mick Van Dijke Jumbo-Visma DT 09:54:45
02 - Daan Hoole SEG Racing Academy + 14
03 - Vincent Van Hemelen Urbano CT + 25
04 - Jarrad Drizners Hagens Berman Axeon + 27
05 - Loe Van Belle Jumbo-Visma DT + 35
06 - Marco Frigo SEG Racing Academy + 35
07 - Lars Boven Jumbo-Visma DT + 38
08 - Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel + 39
09 - Tim Van Dijke Jumbo-Visma DT + 52
10 - William Blume Levy Team Coloquick + 56
11 - Jenno Berckmoes Home Solution-Soenens + 01:03
12 - Aivaras Mikutis Ampler Development Team + 01:06
13 - Johannes Staune-Mittet Jumbo-Visma DT + 01:06
14 - Arthur Kluckers Luxembourg + 01:12
15 - Joonas Kurits Ampler Development Team + 01:18
16 - Raphael Kockelmann Lviv Cycling Team + 01:18
17 - Tom Day SEG Racing Academy + 01:22
18 - Arno Claeys Home Solution-Soenens + 01:25
19 - Michiel Nuytten EFC - L&R - Vulsteke + 01:26
20 - Tom Paquet Luxembourg + 01:28
21 - Sebastian Kolze Changizi Team Coloquick + 01:31
22 - Mats Wenzel Luxembourg + 01:33
23 - Wessel Krul SEG Racing Academy + 01:35
24 - Gianluca Pollefliet Acrog - Tormans + 01:37
25 - Kasper Andersen Team Coloquick + 01:39
26 - Lars Craps Urbano CT + 01:40
27 - Tim Torn Teutenberg Germany + 01:40
28 - Zak Coleman Lviv Cycling Team + 01:43
29 - Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 01:44
30 - Siebe Roesems EFC - L&R - Vulsteke + 01:44
31 - Milan Paulus SEG Racing Academy + 01:45
32 - Daan Stevens Acrog - Tormans + 01:46
33 - Oliver Wulff Team Coloquick + 01:48
34 - Loïc Bettendorff Luxembourg + 01:49
35 - Lars Hohmann Metec - Solarwatt p/b Mantel + 01:51
36 - Jelle Vermoote Acrog - Tormans + 01:52
37 - Owen Geleijn Jumbo-Visma DT + 01:55
38 1 Lennert Cappan Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 01:57
39 1 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 01:57
40 - Cedric Pries Luxembourg + 01:59
41 - Jens Vanden Heede Dovy Keukens- FCC + 02:03
42 - Nathan Vandepitte Bingoal-WB DT + 02:04
43 - Thomas Mijnsbergen Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:05
44 - Samuel Beckett Wales Racing Academy + 02:08
45 - Oded Kogut Israel Cycling Academy + 02:08
46 - Obie Vidts Home Solution-Soenens + 02:10
47 - Victor Broex Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:15
48 - Riley Pickrell Israel Cycling Academy + 02:16
49 - Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:17
50 - Florian Dauphin V.C.Pays de Loudéac + 02:25
51 - Owain Roberts Wales Racing Academy + 02:25
52 - William Truelove Wales Racing Academy + 02:26
53 - Maxime Jolly V.C.Pays de Loudéac + 02:26
54 - Mantas Bitinas Ampler Development Team + 02:27
55 - Joris Haex Acrog - Tormans + 02:29
56 - Loran Cassaert Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 02:30
57 - Niels Van Den Heede Dovy Keukens- FCC + 02:35
58 - Robbe De Weert Urbano CT + 02:37
59 - Warre Vangheluwe Home Solution-Soenens + 02:39
60 - Kenneth Verstegen Dovy Keukens- FCC + 02:41
61 - Jasper Kaesemans Urbano CT + 02:52
62 - Ivan De Ville De Goyet Bingoal-WB DT + 03:01
63 1 Justin Houtekier Indulek-Doltcini-Derito CT + 03:08
64 1 Martin Tjøtta Ringerike SK + 03:08
65 - Mantas Januskevicius Lviv Cycling Team + 03:16
66 - Arno Brouwers Acrog - Tormans + 03:20
67 - Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 03:38
68 - Alex Vandenbulcke EFC - L&R - Vulsteke + 03:40
69 - Alessandro Tuscano Bingoal-WB DT + 03:54
70 - Joe Laverick Hagens Berman Axeon + 03:56
71 - Luca Dreßler Germany + 04:20
72 - Brent Van Mulders Home Solution-Soenens + 04:51
73 - Colby Lange Hagens Berman Axeon + 04:58
74 - Adam Kelly Urbano CT + 05:42
75 - Yann Plusquellec V.C.Pays de Loudéac + 05:48
76 - Diel Vergote Home Solution-Soenens + 07:40
77 - Cole Davis Hagens Berman Axeon + 09:32
78 - Branko Huys Acrog - Tormans + 10:11
79 - Aurélien Gilbert V.C.Pays de Loudéac + 10:20
80 - Linus Rosner Germany + 10:57
81 - Victor Vercouillie Dovy Keukens- FCC + 11:09
82 1 Gianni Corijn Dovy Keukens- FCC + 11:41
83 1 Nathan Decuypere Indulek-Doltcini-Derito CT + 11:51
84 1 Benoit Claus Indulek-Doltcini-Derito CT + 12:08
85 1 Lars Collie Indulek-Doltcini-Derito CT + 12:15
86 1 Oliver Robinson Lviv Cycling Team + 12:23
87 1 Noah Fastres Bingoal-WB DT + 12:37
88 2 Rotem Tene Israel Cycling Academy + 15:04
89 2 Niels Luiten Indulek-Doltcini-Derito CT + 15:10
90 2 Matthew Burke Wales Racing Academy + 15:40
91 2 Alastair Mackellar Israel Cycling Academy + 15:51
92 2 Mathias Skretteberg Ringerike SK + 15:57
93 4 Maxime Limousin V.C.Pays de Loudéac + 16:16
94 1 Yorben Lauryssen EFC - L&R - Vulsteke + 16:21
95 1 Gleb Karpenko Ampler Development Team + 16:56
96 1 Peder Dahl Strand Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 17:15
97 1 Christian Spang Team Coloquick + 20:23
98 1 Magnus Sørbø Ringerike SK + 21:58
99 1 Jørgen Songstad Ringerike SK + 33:08
100 1 Liam James-Morris Wales Racing Academy + 33:52
101 1 Øyvind Fjeldstad Ringerike SK + 34:42
102 1 Huub Artz Metec - Solarwatt p/b Mantel + 36:27
103 1 Milan Hanne Dovy Keukens- FCC + 38:38
104 1 Simon Jones Hagens Berman Axeon + 39:42
Pos Rider Team Points
01 Mick Van Dijke Jumbo-Visma DT 98
02 Wessel Krul SEG Racing Academy 52
03 Sebastian Kolze Changizi Team Coloquick 50
04 Gianluca Pollefliet Acrog - Tormans 50
05 Nathan Vandepitte Bingoal-WB DT 44
06 Tim Van Dijke Jumbo-Visma DT 38
07 Riley Pickrell Israel Cycling Academy 38
08 Daan Hoole SEG Racing Academy 37
09 Jarrad Drizners Hagens Berman Axeon 36
10 Tim Torn Teutenberg Germany 35
11 Victor Broex Metec - Solarwatt p/b Mantel 32
12 Loe Van Belle Jumbo-Visma DT 31
13 Vincent Van Hemelen Urbano CT 28
14 Lars Hohmann Metec - Solarwatt p/b Mantel 26
15 Florian Dauphin V.C.Pays de Loudéac 24
16 Jasper Kaesemans Urbano CT 24
17 Marco Frigo SEG Racing Academy 23
18 Oded Kogut Israel Cycling Academy 22
19 Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel 19
20 Lars Boven Jumbo-Visma DT 18
21 Warre Vangheluwe Home Solution-Soenens 18
22 Brent Van Mulders Home Solution-Soenens 16
23 Oliver Wulff Team Coloquick 14
24 William Blume Levy Team Coloquick 11
25 Jenno Berckmoes Home Solution-Soenens 10
26 Daan Stevens Acrog - Tormans 10
27 Owain Roberts Wales Racing Academy 10
28 Gleb Karpenko Ampler Development Team 9
29 Aivaras Mikutis Ampler Development Team 8
30 Joonas Kurits Ampler Development Team 6
31 Michiel Nuytten EFC - L&R - Vulsteke 6
32 Tom Paquet Luxembourg 6
33 Mats Wenzel Luxembourg 6
34 Johannes Staune-Mittet Jumbo-Visma DT 5
35 Colby Lange Hagens Berman Axeon 5
36 Mathias Skretteberg Ringerike SK 5
37 Arno Brouwers Acrog - Tormans 3
38 Arthur Kluckers Luxembourg 2
39 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy 1
Pos Team Time
01 Jumbo-Visma DT 29:45:04
02 SEG Racing Academy + 01:22
03 Team Coloquick + 02:38
04 Ampler Development Team + 02:38
05 Home Solution-Soenens + 02:43
06 Metec - Solarwatt p/b Mantel + 03:22
07 Luxembourg + 03:24
08 Urbano CT + 03:40
09 Acrog - Tormans + 03:49
10 EFC - L&R - Vulsteke + 04:46
11 Hagens Berman Axeon + 04:51
12 Israel Cycling Academy + 05:05
13 Lviv Cycling Team + 05:28
14 Wales Racing Academy + 06:00
15 Dovy Keukens- FCC + 06:06
16 Bingoal-WB DT + 07:47
17 V.C.Pays de Loudéac + 09:35
18 Germany + 16:08
19 Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 20:53
20 Indulek-Doltcini-Derito CT + 25:30
21 Ringerike SK + 33:36
Information
Nation Belgium
Date 4th September
Where Handzame -> Handzame
What 4th stage
Distance 124.9 km
Classification 2.2U
Other
Embed Results