Flanders Tomorrow Tour - 2021

Overall Points Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Mick Van Dijke Jumbo-Visma DT 09:54:4530
02 Daan Hoole SEG Racing Academy + 1425
03 Vincent Van Hemelen Urbano CT + 2520
04 Jarrad Drizners Hagens Berman Axeon + 2715
05 Loe Van Belle Jumbo-Visma DT + 3510
06 Marco Frigo SEG Racing Academy + 355
07 Lars Boven Jumbo-Visma DT + 383
08 Tim Marsman Metec - Solarwatt p/b Mantel + 391
09 Tim Van Dijke Jumbo-Visma DT + 521
10 William Blume Levy Team Coloquick + 561
11 Jenno Berckmoes Home Solution-Soenens + 01:03
12 Aivaras Mikutis Ampler Development Team + 01:06
13 Johannes Staune-Mittet Jumbo-Visma DT + 01:06
14 Arthur Kluckers Luxembourg + 01:12
15 Joonas Kurits Ampler Development Team + 01:18
16 Raphael Kockelmann Lviv Cycling Team + 01:18
17 Tom Day SEG Racing Academy + 01:22
18 Arno Claeys Home Solution-Soenens + 01:25
19 Michiel Nuytten EFC - L&R - Vulsteke + 01:26
20 Tom Paquet Luxembourg + 01:28
21 Sebastian Kolze Changizi Team Coloquick + 01:31
22 Mats Wenzel Luxembourg + 01:33
23 Wessel Krul SEG Racing Academy + 01:35
24 Gianluca Pollefliet Acrog - Tormans + 01:37
25 Kasper Andersen Team Coloquick + 01:39
26 Lars Craps Urbano CT + 01:40
27 Tim Torn Teutenberg Germany + 01:40
28 Zak Coleman Lviv Cycling Team + 01:43
29 Antti-Jussi Juntunen Ampler Development Team + 01:44
30 Siebe Roesems EFC - L&R - Vulsteke + 01:44
31 Milan Paulus SEG Racing Academy + 01:45
32 Daan Stevens Acrog - Tormans + 01:46
33 Oliver Wulff Team Coloquick + 01:48
34 Loïc Bettendorff Luxembourg + 01:49
35 Lars Hohmann Metec - Solarwatt p/b Mantel + 01:51
36 Jelle Vermoote Acrog - Tormans + 01:52
37 Owen Geleijn Jumbo-Visma DT + 01:55
38 Lennert Cappan Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 01:57
39 Robin Plamondon Israel Cycling Academy + 01:57
40 Cedric Pries Luxembourg + 01:59
41 Jens Vanden Heede Dovy Keukens- FCC + 02:03
42 Nathan Vandepitte Bingoal-WB DT + 02:04
43 Thomas Mijnsbergen Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:05
44 Samuel Beckett Wales Racing Academy + 02:08
45 Oded Kogut Israel Cycling Academy + 02:08
46 Obie Vidts Home Solution-Soenens + 02:10
47 Victor Broex Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:15
48 Riley Pickrell Israel Cycling Academy + 02:16
49 Adne Koster Metec - Solarwatt p/b Mantel + 02:17
50 Florian Dauphin V.C.Pays de Loudéac + 02:25
51 Owain Roberts Wales Racing Academy + 02:25
52 William Truelove Wales Racing Academy + 02:26
53 Maxime Jolly V.C.Pays de Loudéac + 02:26
54 Mantas Bitinas Ampler Development Team + 02:27
55 Joris Haex Acrog - Tormans + 02:29
56 Loran Cassaert Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 02:30
57 Niels Van Den Heede Dovy Keukens- FCC + 02:35
58 Robbe De Weert Urbano CT + 02:37
59 Warre Vangheluwe Home Solution-Soenens + 02:39
60 Kenneth Verstegen Dovy Keukens- FCC + 02:41
61 Jasper Kaesemans Urbano CT + 02:52
62 Ivan De Ville De Goyet Bingoal-WB DT + 03:01
63 Justin Houtekier Indulek-Doltcini-Derito CT + 03:08
64 Martin Tjøtta Ringerike SK + 03:08
65 Mantas Januskevicius Lviv Cycling Team + 03:16
66 Arno Brouwers Acrog - Tormans + 03:20
67 Lahav Davidzon Israel Cycling Academy + 03:38
68 Alex Vandenbulcke EFC - L&R - Vulsteke + 03:40
69 Alessandro Tuscano Bingoal-WB DT + 03:54
70 Joseph Laverick Hagens Berman Axeon + 03:56
71 Luca Dreßler Germany + 04:20
72 Brent Van Mulders Home Solution-Soenens + 04:51
73 Colby Lange Hagens Berman Axeon + 04:58
74 Adam Kelly Urbano CT + 05:42
75 Yann Plusquellec V.C.Pays de Loudéac + 05:48
76 Diel Vergote Home Solution-Soenens + 07:40
77 Cole Davis Hagens Berman Axeon + 09:32
78 Branko Huys Acrog - Tormans + 10:11
79 Aurélien Gilbert V.C.Pays de Loudéac + 10:20
80 Linus Rosner Germany + 10:57
81 Victor Vercouillie Dovy Keukens- FCC + 11:09
82 Gianni Corijn Dovy Keukens- FCC + 11:41
83 Nathan Decuypere Indulek-Doltcini-Derito CT + 11:51
84 Benoit Claus Indulek-Doltcini-Derito CT + 12:08
85 Lars Collie Indulek-Doltcini-Derito CT + 12:15
86 Oliver Robinson Lviv Cycling Team + 12:23
87 Noah Fastres Bingoal-WB DT + 12:37
88 Rotem Tene Israel Cycling Academy + 15:04
89 Niels Luiten Indulek-Doltcini-Derito CT + 15:10
90 Matthew Burke Wales Racing Academy + 15:40
91 Alastair Mackellar Israel Cycling Academy + 15:51
92 Mathias Skretteberg Ringerike SK + 15:57
93 Maxime Limousin V.C.Pays de Loudéac + 16:16
94 Yorben Lauryssen EFC - L&R - Vulsteke + 16:21
95 Gleb Karpenko Ampler Development Team + 16:56
96 Peder Dahl Strand Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT + 17:15
97 Christian Spang Team Coloquick + 20:23
98 Magnus Sørbø Ringerike SK + 21:58
99 Jørgen Songstad Ringerike SK + 33:08
100 Liam James-Morris Wales Racing Academy + 33:52
101 Øyvind Fjeldstad Ringerike SK + 34:42
102 Huub Artz Metec - Solarwatt p/b Mantel + 36:27
103 Milan Hanne Dovy Keukens- FCC + 38:38
104 Simon Jones Hagens Berman Axeon + 39:42
DNF Johannes Hodapp Germany
DNF Rik Karier Luxembourg
DNF Artjom Mirzojev Ampler Development Team
DNF Audric Leleu Bingoal-WB DT
DNF Kasper Saver EFC - L&R - Vulsteke
DNF Jens Vanoverberghe EFC - L&R - Vulsteke
DNF Michael Garrison Hagens Berman Axeon
DNF Arthur De Neve Indulek-Doltcini-Derito CT
DNF Maxwell De Broeder Lviv Cycling Team
DNF Nicolas Wernimont Lviv Cycling Team
DNF Oliver Grave Mysenlan-Baboco-Douterloigne CT
DNF Magnus Wæhre Ringerike SK
DNF Maikel Zijlaard SEG Racing Academy
DNF Mads Andersen Team Coloquick
DNF Len De Pauw Urbano CT
Information
Nation Belgium
Date 2nd - 4th September
CAT 2.2U
Other
Embed Results