A.V.C. Aix-en-Provence | |
---|---|
1 | Brun Hugo |
2 | Braybrooke Alexander |
3 | Couanon Jonathan |
4 | Hutin Guillaume |
5 | Grolleau Quentin |
6 | Jolibert Clément |
7 | Schmitz Ivan |
8 | Sylvestre Yolan |
Continental Groupama-FDJ | |
---|---|
9 | Brunel Alexys |
10 | Nonnez Théo |
11 | Stewart Jake |
12 | Scaroni Cristian |
13 | Geniets Kevin |
14 | Lauk Karl Patrick |
15 | Kneisky Morgan |
16 | Jerman Ziga |
Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme | |
---|---|
17 | Acosta Thomas |
18 | Bravard Guillaume |
19 | Bussard Dimitri |
20 | Buttner Simon |
21 | Ducret Justin |
22 | Guillot Romain |
23 | Lionnet Aurélien |
24 | Philibert Aurélien |
CR4C Roanne | |
---|---|
25 | Deverchère Valentin |
26 | Dufour Florian |
27 | Louvet Louis |
28 | Jamet Alexandre |
29 | Mainard Jérôme |
30 | Papillon Lucas |
31 | Prunet Antoine |
32 | Raibaud Jimmy |
C.C.Etupes | |
---|---|
33 | Aubert Rémi |
34 | Bennett Stefan |
35 | Brandt Alexandre |
36 | Burczak Dawid |
37 | Canal Émile |
38 | Delacroix Théo |
39 | Garnier Mathieu |
40 | Sedlacek Vojtech |
C.C.Nogent-sur-Oise | |
---|---|
41 | Garbet Nicolas |
42 | Avoine Kévin |
43 | O'Mahony Darragh |
44 | Joly Thomas |
45 | Pastot Vincent |
46 | Pfrimmer Arnaud |
47 | Piry Christopher |
48 | Bacon Romain |
Charvieu-Chavagneux IC | |
---|---|
49 | Costa Andrea |
50 | Esteves Paul-Victor |
51 | Genetier Francis |
52 | Gras Rémy |
53 | Mory Michael |
54 | Petitjean Baptiste |
55 | Sauvage Paul |
56 | Terrasson Pierre |
Dunkerque Littoral Cyclisme | |
---|---|
57 | Blampain Maxime |
58 | De Sy Vincent |
59 | Van Haverbeke Julien |
60 | Gourguechon Baptiste |
61 | Hansart Philéas |
62 | Vandermeersch Émilien |
63 | Huens Rémi |
64 | Moncomble Nicolas |
EC Saint-Etienne Loire | |
---|---|
65 | Balaskovic Tom |
66 | Clareton Ugo |
67 | Dumourier Florian |
68 | Dury Luc |
69 | Fischer Frédéric |
70 | De Poorter Maxime |
71 | Jarnet Maxime |
72 | Rosier Romain |
GSC Blagnac Vélo Sport 31 | |
---|---|
73 | Dubois Corentin |
74 | Jones Harrison |
75 | Lamb Ross |
76 | Le Court Olivier |
77 | Pouget Tommy |
78 | Juntunen Antti-Jussi |
79 | Bouchet Axel |
80 | Romiguière Louis |
Lescar V.S | |
---|---|
81 | Agut Maxime |
82 | Guy Titouan |
83 | Latreille Ayrton |
84 | Loiseaux Marvyn |
85 | Renault Lucas |
86 | Chabert-Veau Christophe |
Team Martigues SC-Drag Bicycles | |
---|---|
87 | Aurignac Samy |
88 | Bernard Cligny Tristan |
89 | Chauvin Dimitri |
90 | De Simone Luc |
91 | Esquer Florian |
92 | Konstantinov Radoslav |
93 | Pioline Renaud |
Occitane CF | |
---|---|
94 | Szewe Patrick |
95 | Besson Kévin |
96 | Ginestet Ugo |
99 | Lopez Clement |
101 | Thomas Adrien |
SCO Dijon-Team Material-velo.com | |
---|---|
102 | Bravard Antoine |
103 | Cabot Jérémy |
105 | Fattier Florian |
106 | Richardot Eugène |
107 | Rigollot Mathieu |
Team Peltrax-CS Dammarie-lès-Lys | |
---|---|
108 | Alaphilippe Bryan |
109 | Delory Cyril |
110 | Dulin Alexis |
111 | Kerraud Erwann |
112 | Lamaille Christopher |
113 | Ortillon Valentin |
114 | Bideau Ludovic |
115 | Valette Pierre |
Team Pro Immo Nicolas Roux | |
---|---|
116 | Chassagne Thomas |
117 | Bonnet Pierre |
118 | Fournet-Fayard Sébastien |
119 | Guichard Mickaël |
120 | Pereira Florent |
121 | Roger Maxime |
122 | Racault Ronan |
123 | Urruty Maxime |
Corbas Isatis CT | |
---|---|
124 | Buchetet Benjamin |
125 | Buchetet Loïc |
126 | Desroches Alexandre |
127 | Jasserand Valentin |
128 | Lago Lucas |
129 | Malfreyt Hugo |
130 | Rey Valentin |
131 | Salvatori Thomas |
Team Matériel-Velo.com-VC Vaulx-en-Velin | |
---|---|
132 | Bonjean Maxence |
133 | Bourdiaux Julien |
134 | Cesano Loic |
135 | Mallet Romain |
136 | Morel Bruno |
137 | Vernie Pierre |
138 | Wilkinson James |
V.C.Villefranche Beaujolais | |
---|---|
139 | Vekeman Maxime |
140 | Delettre Alexandre |
141 | Dortland Pierric |
142 | Durand Nicolas |
143 | Laubal Lucas |
144 | Janin Audric |
145 | Rolland Loïc |
146 | Van Gucht Sten |
V.C.La Pomme Marseille | |
---|---|
148 | Brustenga Marc |
149 | De L'Hermite Igor |
150 | De Vink Gregory |
151 | Knecht Noah |
152 | McVey Charlie |
153 | Turc Blaise |
154 | Walkowiak Hugo |
V.C.Rouen 76 | |
---|---|
155 | Anti Enzo |
156 | Kowalski Dylan |
157 | Levasseur Jordan |
158 | Louvel Matis |
159 | Millasseau Guillaume |
160 | Roussel Hugo |
161 | Saint-Martin Clément |
162 | Watrelot Jean-Lou |
V.C.Toucy - Elite Restauration | |
---|---|
163 | Branger Antonin |
164 | Brismontier Nicolas |
165 | Georgi Etienne |
166 | Urbain Mathieu |
167 | Voigt Eric |
168 | Bocquet Nicolas |
169 | Piry Sébastien |
170 | Pinaud Anthony |
U.C.Monaco | |
---|---|
171 | Gerrits Ben |
172 | Carvalho Goncalo |
173 | Stenson Adam |
174 | Karl Adam Kristof |
175 | Zubar Vladislav |
177 | Nikulin Daniil |
178 | Mehagnoul Marc |
Team Cycliste Azuréen | |
---|---|
179 | Navarro Thomas |
180 | Draperi Matteo |
181 | Travert Anthony |
182 | Delacroix Tristan |
183 | Arnoult Floryan |
184 | Batondor Benoît |
185 | Lopez Gregory |
186 | Gauthier Remy |
CG Orléans-Loiret | |
---|---|
187 | Le Monnier De Gouville Guy |
188 | Millon Simon |
189 | Monmasson Guillaume |
190 | Villette Florian |