Right now: Transfers 2022 > 2023

Grand Prix West Bohemia - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 03:11:00
02 Pajur Romet Team Auto Eder + 03:40
03 Szulik Mikolaj Poland + 03:40
04 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 03:40
05 Mraz Daniel Mapei Merida Kankovsky U19 + 03:40
06 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 03:40
07 Seeman Adam Mix Cyclocross Team + 03:40
08 Gross Matteo Team Auto Eder + 03:40
09 Kadlec Milan Team Dukla Praha Juniors + 03:40
10 Koning Stef Wielerzone Nederland + 03:40
11 Telecky Stepan TJ Favorit Brno Juniors + 04:52
12 Vrbik Juraj Slovakia + 04:52
13 Wieczkowski Pawel SMS Swidnica + 04:52
14 Gojkovic Nicolas Croatia + 04:52
15 Barta Martin Team Auto Eder + 04:52
16 Van Dorp Vincent Wielerzone Nederland + 04:52
17 Kobr Richard Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 04:52
18 Porizka Jan Mix Kovo Praha + 04:52
19 Spijkstra Timo Wielerzone Nederland + 04:52
20 Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:52
21 Chyle Filip UCC - Sport Races + 04:52
22 Pridal Tomas Mapei Merida Kankovsky U19 + 04:52
23 Jankowski Jakub Poland + 04:52
24 Vanicek Simon UCC - Sport Races + 04:52
25 Vlot Mees Team Auto Eder + 04:52
26 Durik Matus Slovakia + 04:52
27 Oleksiak Bartosz Poland + 04:52
28 Wasowicz Kajetan Poland + 04:52
29 Maciejewski Szymon SMS Swidnica + 04:52
30 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:52
31 Kohout Jaromir Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 04:52
32 Vysocan Daniel TJ Favorit Brno Juniors + 04:52
33 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 04:52
34 Karpati Balint Hungary + 04:52
35 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:52
36 Koblizek Matyas Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 04:52
37 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 04:52
38 Feldhoffer Bálint Hungary + 04:52
39 Kitkowski Grzegorz SMS Swidnica + 04:52
40 Rubes Daniel Mix Cyclocross Team + 04:52
41 Muryj Antoni Poland + 04:52
42 Elbadri Jakub Team Dukla Praha Juniors + 04:52
43 Mulder Martijn Merida Adelaar Development Team + 04:52
44 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 04:52
45 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:52
46 Lubbers Melle Merida Adelaar Development Team + 04:52
47 Erdös Gergely Hungary + 04:52
48 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 04:52
49 Kerl Maximilian Mix Cyclocross Team + 04:52
50 Pokorny Ondrej Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 04:52
51 Kobr Robert Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 04:52
52 Niemi Tomas-Casimir Mix Team Plzensky Kraj + 04:52
53 Reibsch Jonas Landesverband Brandenburg + 04:52
54 Silhavy Daniel Mix Kovo Praha + 04:52
55 van den Bosch Ingmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:52
56 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:52
57 van der Veen Cas Merida Adelaar Development Team + 04:52
58 Bengelsdorf Lui Landesverband Brandenburg + 04:52
59 Kranenburg Joris Merida Adelaar Development Team + 04:52
60 Cirkva Vojtech Roman Kreuziger Cycling Academy Junior + 04:52
61 Sejstal Ondrej UCC - Sport Races + 05:08
62 Prochazka Ondrej Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 12:48
OOT Georgiev Veselin Bulgaria
OOT Maglizhanov Mircho Bulgaria
OOT Petkov Simeon Bulgaria
OOT Stoichev Stiliyan Bulgaria
OOT Greiner Ivan Croatia
OOT Juric Piero Croatia
OOT Stipic Eric Croatia
OOT Tisaj Jan Croatia
OOT Hojka Frantisek Mix Cyclocross Team
OOT Muller Mirek Mix Cyclocross Team
OOT Machat Jakub Mix Kovo Praha
OOT Mayer Jakub Mix Kovo Praha
OOT Kroc Vladimir Mix Team ACS
OOT Musijenko Alex Mix Team ACS
OOT Novak Filip Mix Team ACS
OOT Reade Adam Mix Team ACS
OOT Simecek David Mix Team ACS
OOT Hak Jakub Mix Team Plzensky Kraj
OOT Rehor Jan Mix Team Plzensky Kraj
OOT Seidl Vojtech Mix Team Plzensky Kraj
OOT Svandrlik Jakub Mix Team Plzensky Kraj
OOT Kocur Franciszek Poland
OOT Jackuliak Robert Slovakia
OOT Jurik Martin Slovakia
OOT Sivok Tomas Slovakia
OOT Hezina Jan Cez Cyklo Team Tabor U19
OOT Kresak Krystof Cez Cyklo Team Tabor U19
OOT Svec Libor Cez Cyklo Team Tabor U19
OOT Schwar Endric Landesverband Brandenburg
OOT Bouzek Filip Lawi Junior Team
OOT Kvac David Lawi Junior Team
OOT Miklosin Matyas Lawi Junior Team
OOT Bittner Jan Mapei Merida Kankovsky U19
OOT Majdanicz Marek Mapei Merida Kankovsky U19
OOT Patik Stanislav Mapei Merida Kankovsky U19
OOT van der Hagen Duuk Merida Adelaar Development Team
OOT Hladik Petr Roman Kreuziger Cycling Academy Junior
OOT Deren Mateusz SMS Swidnica
OOT Listwon Tomasz SMS Swidnica
OOT Mlejnek Daniel Team Dukla Praha Juniors
OOT Sejkot Adam Team Dukla Praha Juniors
OOT Janicek Jakub TJ Favorit Brno Juniors
OOT Novak Tomas TJ Favorit Brno Juniors
OOT Vostal Vilem TJ Favorit Brno Juniors
OOT Rafaj Martin Tufo-Pardus Prostejov Juniors
OOT Soukup Vojtech Tufo-Pardus Prostejov Juniors
OOT Stec Radovan Tufo-Pardus Prostejov Juniors
OOT Danko Jan UCC - Sport Races
OOT Horacek Jakub UCC - Sport Races
OOT Klicman Adam UCC - Sport Races
DNS Foist Stepan Mix Kovo Praha
DNS Prochazka Stanislav Mix Team ACS
DNS Uher David Cez Cyklo Team Tabor U19
DNF Kovacs Bercel Hungary
DNF Pollner Balázs Hungary
DNF Takács-Valent Mark Hungary
DNF Jezek Vaclav Mix Cyclocross Team
DNF Silhavy Ondrej Mix Kovo Praha
DNF Kouba Daniel Mix Team Plzensky Kraj
DNF Johanek Dalibor Cez Cyklo Team Tabor U19
DNF Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Kool Tobias Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Horyna Vlastimil Lawi Junior Team
DNF Drapela Matej Mapei Merida Kankovsky U19
DNF Zelazowski Michal SMS Swidnica
DNF Kuba Jakub Team Dukla Praha Juniors
DNF Vik Matej Team Dukla Praha Juniors
DNF Jurriaans Daan Wielerzone Nederland
DNF Bouma Jelle Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors

Information