Giro d'Italia | Startlist | Stage profiles | History

Grand Prix West Bohemia - 2021

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Cian Uijtdebroeks Team Auto Eder 3:18:38
02 Luis-Joe Lührs Team Auto Eder + 3:41
03 Adam Seeman Czech Republic + 3:41
04 Marco Schrettl Team Auto Eder + 3:45
05 Bence Meszaros Willebrord Wil Vooruit Juniors + 4:12
06 Alexander Hajek Team Auto Eder + 6:13
07 Lauri Tamm Cannibal Team + 6:13
08 Hubert Grygowski UKS Copernicus + 6:13
09 Arno Wallenborn Luxembourg + 6:17
10 Lukas Vanderlinden Cannibal Team + 6:25
11 Vincent Van Dorp Wielerzone Nederland + 6:29
12 Vlad van Mechelen Cannibal Team + 6:29
13 Matteo Gross Team Auto Eder + 6:29
14 Matyas Kopecky Czech Republic + 6:29
15 Benjamin Eckerstorfer Team Auto Eder + 6:32
16 Tobias Müller Nordrhein-Westfalen + 6:32
17 Matej Stransky Czech Cyclocross Team + 6:32
18 Torge Schmidt Nordrhein-Westfalen + 6:32
19 Jakub Havrlant Mapei Merida Kankovsky + 6:32
20 Lukas Ungvarsky Slovakia + 6:32
21 Frank Aron Ragilo Cannibal Team + 6:32
22 Adrian Stieger Austria + 6:32
23 Luca Kasnya Germany + 6:32
24 Tomas-Casimir Niemi Cannibal Team + 6:32
25 Stepan Telecky TJ Favorit Brno + 6:32
26 Gabriel Kuchinke Landesverband Brandenburg + 6:32
27 Mateusz Gajdulewicz Poland + 6:32
28 Jan Vondracek Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 6:40
29 Matyas Fiala Czech Cyclocross Team + 6:42
30 Leevi Kervinen Willebrord Wil Vooruit Juniors + 7:29
31 Leo Kerschbaumer Austria + 8:06
32 Samuel Kovac Slovakia + 8:06
33 Michal Pomorski Poland + 8:23
34 Mikolaj Szulik Poland + 8:23
35 Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen + 8:23
36 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky + 8:23
37 Stepan Siroky TJ Favorit Brno + 8:23
38 Jan Rinklef Germany + 8:23
39 Igor Sek Poland + 8:23
40 Pavel Jindrich Czech Cyclocross Team + 8:23
41 David Paumann Austria + 8:23
42 David Cervicek Team Dukla Praha Juniors + 8:23
43 Mark Percic Lotus Cycling Team + 8:23
44 Lukas Sokolik Slovakia + 8:23
45 Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors + 8:23
46 Simon Vanicek Czech Republic + 8:23
47 Szymon Korniak Poland + 8:23
48 Moritz Hörandtner Austria + 8:23
49 Nick Bangert Germany + 8:23
50 Mateusz Sawicki UKS Copernicus + 8:23
51 Christian Haas Slovakia + 8:23
52 Tomas Obdrzalek Mapei Merida Kankovsky + 8:23
53 Kevin Genzmer Stevens Junior Team Thüringen + 8:23
54 Rokas Adomaitis Cannibal Team + 8:23
55 Franciszek Kaczorowski UKS Copernicus + 8:23
56 Luca Martin Landesauswahl Thüringen + 8:23
57 Cedric Abt Germany + 8:23
58 Petr Vavra Team Dukla Praha Juniors + 8:23
59 Silas Koech Nordrhein-Westfalen + 8:23
60 Noe Ury Luxembourg + 8:23
61 Adrian Latocha Landesverband Brandenburg + 8:23
62 Samuel Tuka Slovakia + 8:23
63 Lars Rouffaer Willebrord Wil Vooruit Juniors + 8:23
64 Tomas Dolezal Czech Cyclocross Team + 8:23
65 Vaclav Dostal Czech Cyclocross Team + 8:23
66 Raphael Kokas Austria + 8:23
67 Phillip Unterberger Landesverband Brandenburg + 8:23
68 Ben Jochum Nordrhein-Westfalen + 8:23
69 Stef Koning Wielerzone Nederland + 8:23
70 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 8:23
71 David Preyler Austria + 8:23
72 Ondrej Pokorny Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 8:23
73 Pavel Novak Tufo-Pardus Prostejov Juniors + 8:23
74 Bela Wawro Landesverband Brandenburg + 8:23
75 Nicolas Zippan Landesverband Brandenburg + 8:38
76 Niels Michotte Luxembourg + 8:42
77 Matej Vik Team Dukla Praha Juniors + 9:00
78 Tomas Pridal Mapei Merida Kankovsky + 9:05
79 Gergely Erdös Hungary + 9:19
OOT Jan Porizka Czech Republic
OOT Benjamin Boos Germany
OOT Bertold Drijver Hungary
OOT Zoltan Antal Lepold Hungary
OOT Ákos Mindszenti Hungary
OOT Daniel Sidlo Hungary
OOT Mark Takács-Valent Hungary
OOT Bartosz Dlugosz KS Spolem Lodz
OOT Antoni Kida KS Spolem Lodz
OOT Jakub Lewandowski KS Spolem Lodz
OOT Maksymilian Radosz KS Spolem Lodz
OOT Miguel Henkel Landesauswahl Thüringen
OOT Tim Tänzler Landesauswahl Thüringen
OOT Mihajlo Bolic Lotus Cycling Team
OOT Mihajlo Stolic Lotus Cycling Team
OOT László Varga Lotus Cycling Team
OOT Alexandre Kess Luxembourg
OOT Mathieu Kockelmann Luxembourg
OOT Jim Lutgen Luxembourg
OOT Henri-Johannes Appelbaum Nordrhein-Westfalen
OOT Jonathan-Malte Rottmann Nordrhein-Westfalen
OOT Martin Jurik Slovakia
OOT Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen
OOT Lucas Küfner Stevens Junior Team Thüringen
OOT Morice Ostermann Stevens Junior Team Thüringen
OOT Maarten Hamminga Wielerzone Nederland
OOT Timo Julian Spijkstra Wielerzone Nederland
OOT Ofke Teekens Wielerzone Nederland
OOT Jakub Galovic CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Martin Grauzel CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Peter Jurik CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Adam Pomsar CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Vojtech Cirkva Roman Kreuziger Cycling Academy
OOT Josef Otta Roman Kreuziger Cycling Academy
OOT Stanislav Prochazka Roman Kreuziger Cycling Academy
OOT Adam Sejkot Team Dukla Praha Juniors
OOT Martin Cepek TJ Favorit Brno
OOT Marek Jelinek TJ Favorit Brno
OOT Viktor Padelek TJ Favorit Brno
OOT Daniel Vysocan TJ Favorit Brno
OOT Petr Kovarcik Tufo-Pardus Prostejov Juniors
OOT Radek Vlcek Tufo-Pardus Prostejov Juniors
OOT Crispijn Dingenouts Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS Benedek Hlavathy Lotus Cycling Team
DNS Lukasz Juszczak Poland
DNF Adam Kubik Czech Cyclocross Team
DNF Matyas Borkovec Czech Republic
DNF Jan Frühauf Czech Republic
DNF Moritz Kärsten Germany
DNF Julian Kot KS Spolem Lodz
DNF Karl Elia Seidel Landesauswahl Thüringen
DNF Kristof Arvai Lotus Cycling Team
DNF Damian Blotnicki UKS Copernicus
DNF Jakub Kasparow UKS Copernicus
DNF Dominik Ratajczak UKS Copernicus
DNF Mark Groeneveld Wielerzone Nederland
DNF Jacob Tilmann Oppitz Landesverband Brandenburg
DNF Adam Kankovsky Mapei Merida Kankovsky
DNF Mirek Muller Mapei Merida Kankovsky
DNF Daniel Sporysch Roman Kreuziger Cycling Academy
DNF Radovan Stec Tufo-Pardus Prostejov Juniors
DNF Bart Hordijk Willebrord Wil Vooruit Juniors
Information
Nation Czech Republic
Date 2nd May
Distance 133.1 km
CAT J-1.1