Medzinárodné Dubnica nad Váhom

UCI Junior, Stage race, 2nd stage, 13th July 2024, Slovakia

Stage GC Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Bouquet Axel France 02:40:40
02 Faltynek Jan Team Dukla Praha Juniors + 00
03 Valo Roman Slovakia + 00
04 Safranek Ondrej Czechia + 00
05 Vranak Lukas Stredoslovenský Region + 01
06 Petric Bastian Slovenia + 01
07 Albrecht Pepe Germany + 01
08 Colombo Riccardo Italy + 01
09 Stenico Mattia Italy + 01
10 Wrona Szymon Moto Jelcz Laskowice + 01
11 Sumpik Pavel Czechia + 01
12 Kosch Johannes Austria + 01
13 Polak Matyas Lawi Junior Team + 01
14 Tammepuu Riko Estonia + 01
15 Lewandowski Dawid Poland + 01
16 Clausen Emil Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 01
17 Fedor Samuel Slovakia + 01
18 Wieland Fabian Slovakia + 01
19 Ilski Szymon Poland + 01
20 Garstenauer Sebastian LRV Oberösetrreich + 01
21 Skrapcis Olivers Latvia + 01
22 Rooni Ron Estonia + 01
23 Campean Luca LotuSteam U19 + 01
24 Zahorec Filip Stredoslovenský Region + 01
25 Milcs Klavs Latvia + 01
26 Schipkowski Jonathan Germany + 01
27 Pritrznik Jon LotuSteam U19 + 01
28 Blanc Johan France + 01
29 Takacs Zsombor Hungary + 01
30 Poschacher Valentin Austria + 01
31 Rejzek Jiri Czechia + 01
32 Jordan Ayden Austria + 01
33 Mernik Sven Slovenia + 01
34 Michalovic Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 01
35 Pitak Matej Lawi Junior Team + 01
36 Sztaba Krystian Moto Jelcz Laskowice + 06
37 Thestrup Benjamin Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 06
38 Vavro Kristian Team Dukla Praha Juniors + 06
39 Icha Ales Team Dukla Praha Juniors + 06
40 Edinger Roei Israel + 06
41 Strasser Luis Germany + 06
42 Boulet Eliott France + 06
43 Bicelli Michele Italy + 06
44 Saxtoft Magnus Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 06
45 Ebner Bor Slovenia + 06
46 Ferraro Santiago Italy + 06
47 Jensen Valdemar Kromann Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 06
48 Zanutta David Italy + 06
49 Stanic Dusan LotuSteam U19 + 06
50 Winter Zeno Levi Germany + 06
51 Panacek Lukas Slovakia + 06
52 Hajduch Martin CyS-Akademia Petra Sagana + 06
53 Van Der Merwe Nicholas Bulgaria + 06
54 Krzyskow Dominik Poland + 06
55 Makrai Balint Hungary + 06
56 Brutkowski Jakub Poland + 06
57 Puuraid Joonas Estonia + 06
58 Vas Barnabás Hungary + 06
59 Madisson Mik Estonia + 06
60 Stelczyk Jan Moto Jelcz Laskowice + 06
61 Pakoth Andras Hungary + 06
62 Matejek Simon Team Dukla Praha Juniors + 06
63 Germer Paul Germany + 06
64 Thierry Paul France + 06
65 Csaki Szabolcs Hungary + 06
66 Charret Camille France + 06
67 Kozycak Marcel Moto Jelcz Laskowice + 06
68 Markert Florian Germany + 06
69 Mateev Petar Bulgaria + 06
70 Lubas Jan Lawi Junior Team + 06
71 Mätik Oliver Estonia + 06
72 Mackanic Alex Západoslovenský Region + 06
73 Viehböck Paul Austria + 06
74 Matuszewski Franciszek Poland + 06
75 Ramon Omer Israel + 06
76 Husar Jakub Slovakia + 06
77 Georgiev Georgi Bulgaria + 06
78 Javor Jakub Stredoslovenský Region + 06
79 Hainbucher Florian LRV Oberösetrreich + 06
80 Wrolich Manolo Austria + 06
81 Dornhofer Jonas LRV Oberösetrreich + 06
82 Capello Roberto Italy + 06
83 Lavi Dvir Israel + 06
84 Ründva Richard Estonia + 06
85 Hodulik Tomas Západoslovenský Region + 06
86 Podaril Jan Czechia + 06
87 Sochan Dominik Slovakia + 06
88 Tobul Yair Israel + 06
89 Apse Daniels Latvia + 06
90 Havel Matej Lawi Junior Team + 06
91 Chaleil Louis France + 06
92 Gruber Philipp LRV Oberösetrreich + 06
93 Kniha Petr Lawi Junior Team + 06
94 Triska Adam Czechia + 06
95 Precup Horea LotuSteam U19 + 06
96 Vock Andras Hungary + 12
97 Zagar Taj Slovenia + 12
98 Drobny Tomas Západoslovenský Region + 12
99 Benča Jakub Stredoslovenský Region + 12
100 Vistins Ralfs Latvia + 12
101 Lucevics Filips Latvia + 14
102 Surman Martin Západoslovenský Region + 14
103 Medved Jure Slovenia + 14
104 Lyzwa Bartosz Poland + 14
105 Rutzler Felix Austria + 15
106 Sharvit Yoav Israel + 16
107 Alik Batyrkhan LotuSteam U19 + 16
108 Jenko Tine Slovenia + 19
109 Frajbis Adam Team Dukla Praha Juniors + 28
110 Vavro Ruben Západoslovenský Region + 19:01
DNS Jensen Nicklas Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel
DNF Yovevski Stefan Bulgaria
DNF Turcek Adam CyS-Akademia Petra Sagana
DNF Hoferica Adam CyS-Akademia Petra Sagana
DNF Kaduc Martin CyS-Akademia Petra Sagana
DNF Prenosil Marek Czechia
DNF Malchi Itamar Israel
DNF Markovic Gavrilo LotuSteam U19
DNF Blazowski Bartosz Moto Jelcz Laskowice
DNF Konefal Jakub Moto Jelcz Laskowice
DNF Farkas Matej Západoslovenský Region
Pos Rider Team Time
01 - Sumpik Pavel Czechia 02:53:50
02 - Krzyskow Dominik Poland + 21
03 - Chaleil Louis France + 22
04 1 Rooni Ron Estonia + 27
05 1 Mätik Oliver Estonia + 32
06 - Boulet Eliott France + 36
07 - Charret Camille France + 37
08 6 Faltynek Jan Team Dukla Praha Juniors + 41
09 1 Puuraid Joonas Estonia + 43
10 1 Winter Zeno Levi Germany + 44
11 1 Thierry Paul France + 46
12 4 Takacs Zsombor Hungary + 47
13 9 Bouquet Axel France + 48
14 1 Skrapcis Olivers Latvia + 48
15 2 Blanc Johan France + 49
16 5 Matuszewski Franciszek Poland + 50
17 1 Poschacher Valentin Austria + 51
18 5 Zanutta David Italy + 51
19 - Campean Luca LotuSteam U19 + 54
20 - Colombo Riccardo Italy + 55
21 - Pitak Matej Lawi Junior Team + 58
22 10 Lyzwa Bartosz Poland + 59
23 - Sztaba Krystian Moto Jelcz Laskowice + 01:05
24 - Germer Paul Germany + 01:08
25 3 Clausen Emil Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 01:09
26 3 Tammepuu Riko Estonia + 01:10
27 1 Wrolich Manolo Austria + 01:13
28 1 Ründva Richard Estonia + 01:13
29 3 Stenico Mattia Italy + 01:15
30 3 Lewandowski Dawid Poland + 01:15
31 5 Jordan Ayden Austria + 01:18
32 1 Vavro Kristian Team Dukla Praha Juniors + 01:18
33 6 Rejzek Jiri Czechia + 01:20
34 6 Ilski Szymon Poland + 01:21
35 1 Capello Roberto Italy + 01:22
36 7 Petric Bastian Slovenia + 01:22
37 2 Bicelli Michele Italy + 01:23
38 1 Havel Matej Lawi Junior Team + 01:24
39 1 Matejek Simon Team Dukla Praha Juniors + 01:24
40 15 Jenko Tine Slovenia + 01:25
41 5 Polak Matyas Lawi Junior Team + 01:25
42 8 Fedor Samuel Slovakia + 01:26
43 13 Sharvit Yoav Israel + 01:26
44 3 Vas Barnabás Hungary + 01:26
45 3 Jensen Valdemar Kromann Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 01:26
46 6 Albrecht Pepe Germany + 01:29
47 3 Strasser Luis Germany + 01:29
48 3 Ramon Omer Israel + 01:29
49 2 Ebner Bor Slovenia + 01:30
50 2 Viehböck Paul Austria + 01:31
51 - Precup Horea LotuSteam U19 + 01:33
52 1 Thestrup Benjamin Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 01:35
53 5 Mernik Sven Slovenia + 01:37
54 1 Tobul Yair Israel + 01:38
55 1 Sochan Dominik Slovakia + 01:39
56 1 Panacek Lukas Slovakia + 01:41
57 6 Michalovic Ondrej Team Dukla Praha Juniors + 01:41
58 1 Husar Jakub Slovakia + 01:43
59 2 Edinger Roei Israel + 01:44
60 2 Javor Jakub Stredoslovenský Region + 01:45
61 7 Rutzler Felix Austria + 01:45
62 3 Brutkowski Jakub Poland + 01:48
63 3 Vistins Ralfs Latvia + 01:49
64 4 Garstenauer Sebastian LRV Oberösetrreich + 01:50
65 4 Vranak Lukas Stredoslovenský Region + 01:54
66 - Van Der Merwe Nicholas Bulgaria + 01:54
67 5 Safranek Ondrej Czechia + 01:55
68 2 Kozycak Marcel Moto Jelcz Laskowice + 01:59
69 2 Drobny Tomas Západoslovenský Region + 02:00
70 3 Triska Adam Czechia + 02:02
71 4 Lavi Dvir Israel + 02:06
72 5 Makrai Balint Hungary + 02:09
73 8 Wrona Szymon Moto Jelcz Laskowice + 02:09
74 4 Markert Florian Germany + 02:09
75 4 Saxtoft Magnus Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 02:10
76 2 Benča Jakub Stredoslovenský Region + 02:10
77 3 Kniha Petr Lawi Junior Team + 02:11
78 9 Valo Roman Slovakia + 02:13
79 4 Stelczyk Jan Moto Jelcz Laskowice + 02:16
80 9 Schipkowski Jonathan Germany + 02:19
81 9 Pritrznik Jon LotuSteam U19 + 02:19
82 3 Ferraro Santiago Italy + 02:20
83 3 Podaril Jan Czechia + 02:20
84 12 Wieland Fabian Slovakia + 02:23
85 3 Csaki Szabolcs Hungary + 02:23
86 5 Stanic Dusan LotuSteam U19 + 02:25
87 5 Gruber Philipp LRV Oberösetrreich + 02:25
88 4 Surman Martin Západoslovenský Region + 02:26
89 9 Zahorec Filip Stredoslovenský Region + 02:30
90 14 Frajbis Adam Team Dukla Praha Juniors + 02:30
91 2 Vock Andras Hungary + 02:33
92 3 Zagar Taj Slovenia + 02:35
93 6 Lubas Jan Lawi Junior Team + 02:37
94 - Alik Batyrkhan LotuSteam U19 + 02:38
95 7 Milcs Klavs Latvia + 02:39
96 5 Hainbucher Florian LRV Oberösetrreich + 02:41
97 - Medved Jure Slovenia + 02:42
98 5 Hajduch Martin CyS-Akademia Petra Sagana + 02:50
99 8 Kosch Johannes Austria + 02:54
100 4 Mackanic Alex Západoslovenský Region + 02:56
101 5 Madisson Mik Estonia + 02:56
102 6 Apse Daniels Latvia + 02:59
103 2 Lucevics Filips Latvia + 03:04
104 6 Icha Ales Team Dukla Praha Juniors + 03:12
105 7 Georgiev Georgi Bulgaria + 03:16
106 7 Hodulik Tomas Západoslovenský Region + 03:19
107 8 Pakoth Andras Hungary + 03:21
108 8 Dornhofer Jonas LRV Oberösetrreich + 03:23
109 9 Mateev Petar Bulgaria + 04:06
110 1 Vavro Ruben Západoslovenský Region + 22:03
Pos Rider Team Points
01 Vavro Kristian Team Dukla Praha Juniors 10
02 Skrapcis Olivers Latvia 7
03 Mätik Oliver Estonia 5
04 Rutzler Felix Austria 5
05 Chaleil Louis France 3
06 Stenico Mattia Italy 3
07 Vas Barnabás Hungary 3
08 Pitak Matej Lawi Junior Team 2
09 Germer Paul Germany 2
10 Boulet Eliott France 1
11 Wrolich Manolo Austria 1
12 Bicelli Michele Italy 1
13 Alik Batyrkhan LotuSteam U19 1
Pos Rider Team Points
01 Sumpik Pavel Czechia 3
02 Wieland Fabian Slovakia 3
03 Takacs Zsombor Hungary 2
04 Colombo Riccardo Italy 2
05 Fedor Samuel Slovakia 2
Pos Team Time
01 France 08:42:54
02 Estonia + 13
03 Poland + 28
04 Italy + 01:39
05 Germany + 01:47
06 Austria + 01:53
07 Czechia + 01:54
08 Team Dukla Praha Juniors + 02:00
09 Lawi Junior Team + 02:23
10 Slovenia + 02:35
11 Team Zealand Cycling - Kuehne+Nagel + 02:42
12 LotuSteam U19 + 02:44
13 Israel + 02:59
14 Hungary + 03:00
15 Slovakia + 03:13
16 Latvia + 03:46
17 Moto Jelcz Laskowice + 03:49
18 Stredoslovenský Region + 04:14
19 LRV Oberösetrreich + 05:32
20 Západoslovenský Region + 05:33
21 Bulgaria + 07:52
22 CyS-Akademia Petra Sagana + 09:00

Information