2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Medzinárodné Dubnica nad Váhom - 2022

Stage GC Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors 03:16:06
02 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:51
03 Gojkovic Nicolas Croatia + 01:51
04 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 04:14
05 Wertz Hugo Team Wallonie + 04:17
06 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:24
07 Lapins Gusts Latvia + 04:24
08 Dopchie Oscar Team Wallonie + 04:26
09 De Graeve Augustin Team Wallonie + 04:28
10 Athanasiou Dimitrios Greece + 04:28
11 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:29
12 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 04:30
13 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:30
14 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 04:31
15 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 04:31
16 Belajevs Rodrigo Latvia + 05:51
17 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:03
18 Koning Stef Wielerzone Nederland + 07:06
19 Kortleve Bart Team U19 KNWU Noord + 08:37
20 Frankish Jasper Team Wallonie + 09:00
21 Lowagie Arthur Team Wallonie + 12:41
22 Gottstein Simon Humard Passion + 12:41
23 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 12:52
24 Benereau Victor Humard Passion + 13:37
25 Mankovsky David Slovakia + 13:40
26 Nieuwenhuis Patrick Team U19 KNWU Noord + 16:44
27 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 18:25
28 Van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 18:26
29 Skladan Samuel BRS Kaktus Bike + 18:28
30 Michalec Sebastian Slovakia + 18:28
31 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 19:29
32 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 19:30
33 Michel Loris Team Wallonie + 21:29
34 Szollossy Adam MKB Bank CT U19 + 22:28
35 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 22:45
36 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 22:46
37 Salamin Justin Humard Passion + 24:53
38 Plüss Micha Humard Passion + 24:54
39 Radics Milan MKB Bank CT U19 + 27:24
40 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 27:24
41 Gludavs Davis Latvia + 27:24
42 Guerin Morgan Humard Passion + 29:17
43 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 29:42
44 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 29:42
45 Geersing Stijn Team U19 KNWU Noord + 30:26
46 Dobai David MKB Bank CT U19 + 34:52
DNS Peran Ian Croatia
DNF Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen
DNF Haupt Connor Stevens Junior Team Thüringen
DNF Müller Nico Stevens Junior Team Thüringen
DNF Juri Pjero Croatia
DNF Tisaj Jan Croatia
DNF Ulrich Samuel Slovakia
DNF Hut Sille Team U19 KNWU Noord
DNF Hiemstra Jelrik Team U19 KNWU Noord
DNF Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy
DNF Vad Victor Tscherning Cycling Academy
DNF Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy
DNF Harkins Girts Latvia
DNF Stelps Mikus Rudolfs Latvia
DNF Reinfelds Rihards Latvia
DNF Kubicek Adam BRS Kaktus Bike
DNF Vrbik Juraj BRS Kaktus Bike
DNF Privalinec Matus BRS Kaktus Bike
DNF Malousis Athanasios Greece
DNF Mantas Iasonas Greece
DNF Savvakis Michail Greece
Pos Rider Team Time
1 - van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors 05:46:20
2 2 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 05:20
3 1 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 06:34
4 1 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 07:35
5 12 Gojkovic Nicolas Croatia + 08:15
6 2 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 08:43
7 - Wertz Hugo Team Wallonie + 08:44
8 1 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 09:18
9 1 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team + 10:24
10 10 De Graeve Augustin Team Wallonie + 11:10
11 12 Lapins Gusts Latvia + 11:19
12 6 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 11:21
13 12 Dopchie Oscar Team Wallonie + 11:25
14 16 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 11:32
15 25 Athanasiou Dimitrios Greece + 12:14
16 5 Koning Stef Wielerzone Nederland + 13:07
17 20 Belajevs Rodrigo Latvia + 13:25
18 31 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 14:57
19 - Kortleve Bart Team U19 KNWU Noord + 15:15
20 14 Frankish Jasper Team Wallonie + 16:24
21 16 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 16:55
22 - Gottstein Simon Humard Passion + 19:29
23 1 Lowagie Arthur Team Wallonie + 19:39
24 9 Mankovsky David Slovakia + 21:04
25 4 Nieuwenhuis Patrick Team U19 KNWU Noord + 23:51
26 14 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 24:34
27 12 Van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 24:43
28 15 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 25:45
29 2 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 26:31
30 13 Michalec Sebastian Slovakia + 26:37
31 13 Skladan Samuel BRS Kaktus Bike + 26:38
32 6 Michel Loris Team Wallonie + 29:10
33 5 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 29:47
34 2 Szollossy Adam MKB Bank CT U19 + 29:49
35 7 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 30:39
36 9 Salamin Justin Humard Passion + 33:05
37 19 Benereau Victor Humard Passion + 34:41
38 22 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 36:01
39 8 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 36:59
40 14 Plüss Micha Humard Passion + 37:45
41 9 Gludavs Davis Latvia + 37:55
42 10 Geersing Stijn Team U19 KNWU Noord + 42:07
43 21 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 50:14
44 21 Radics Milan MKB Bank CT U19 + 50:16
45 16 Guerin Morgan Humard Passion + 51:46
46 16 Dobai David MKB Bank CT U19 + 57:30

Information