Medzinárodné Dubnica nad Váhom - 2022

Stage GC Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:17:31
02 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 01:57
03 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 03:12
04 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:12
05 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:52
06 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 03:53
07 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 03:53
08 Wertz Hugo Team Wallonie + 03:53
09 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:55
10 Koning Stef Wielerzone Nederland + 05:39
11 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:08
12 Gojkovic Nicolas Croatia + 06:09
13 Vrbik Juraj BRS Kaktus Bike + 06:09
14 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 06:09
15 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:10
16 Kortleve Bart Team U19 KNWU Noord + 06:10
17 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:10
18 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 06:10
19 Dopchie Oscar Team Wallonie + 06:10
20 Gottstein Simon Humard Passion + 06:11
21 Nieuwenhuis Patrick Team U19 KNWU Noord + 06:11
22 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 06:11
23 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 06:12
24 Privalinec Matus BRS Kaktus Bike + 06:12
25 Belajevs Rodrigo Latvia + 06:13
26 Vad Victor Tscherning Cycling Academy + 06:13
27 Athanasiou Dimitrios Greece + 06:13
28 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 06:13
29 De Graeve Augustin Team Wallonie + 06:13
30 van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 06:14
31 Mankovsky David Slovakia + 06:14
32 Michalec Sebastian Slovakia + 06:14
33 Szollossy Adam MKB Bank CT U19 + 06:14
34 Lowagie Arthur Team Wallonie + 06:14
35 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:15
36 Frankish Jasper Team Wallonie + 06:15
37 Lapins Gusts Latvia + 06:17
38 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:37
39 Michel Loris Team Wallonie + 06:37
40 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 06:38
41 Hut Sille Team U19 KNWU Noord + 06:39
42 Kubicek Adam BRS Kaktus Bike + 06:39
43 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 06:40
44 Skladan Samuel BRS Kaktus Bike + 06:41
45 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:41
46 Salamin Justin Humard Passion + 07:20
47 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 08:19
48 Reinfelds Rihards Latvia + 09:22
49 Gludavs Davis Latvia + 09:27
50 Geersing Stijn Team U19 KNWU Noord + 09:48
51 Hiemstra Jelrik Team U19 KNWU Noord + 10:00
52 Savvakis Michail Greece + 10:07
53 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 10:38
54 Harkins Girts Latvia + 12:13
55 Plüss Micha Humard Passion + 12:22
56 Benereau Victor Humard Passion + 20:40
57 Juri Pjero Croatia + 20:43
58 Radics Milan MKB Bank CT U19 + 20:45
59 Haupt Connor Stevens Junior Team Thüringen + 20:45
60 Tisaj Jan Croatia + 20:45
61 Malousis Athanasios Greece + 20:46
62 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 20:50
63 Peran Ian Croatia + 20:51
64 Dobai David MKB Bank CT U19 + 20:51
65 Ulrich Samuel Slovakia + 20:58
66 Guerin Morgan Humard Passion + 21:03
67 Mantas Iasonas Greece + 21:12
68 Müller Nico Stevens Junior Team Thüringen + 22:20
OOT Chiotis Ioannis Greece
OOT Katarzynski Maximilian Stevens Junior Team Thüringen
OOT Greiner Ivan Croatia
OOT Pribanic Bernard Croatia
OOT Morocz Barnabas MKB Bank CT U19
OOT Huna Mario Slovakia
OOT Diepstra Patrick Team U19 KNWU Noord
OOT Olle Oliver BRS Kaktus Bike
OOT Aragiannis Georgios Greece
DNS Kurucz Toth Aron Slovakia
DNF Galovic Jakub Slovakia
Pos Rider Team Time
1 10 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:30:19
2 8 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 01:58
3 - Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 03:00
4 10 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:27
5 4 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:58
6 12 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:13
7 16 Wertz Hugo Team Wallonie + 04:22
8 16 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 04:24
9 26 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 04:43
10 9 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team + 05:50
11 4 Koning Stef Wielerzone Nederland + 05:56
12 8 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 06:04
13 6 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 06:11
14 6 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:12
15 10 van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 06:12
16 10 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:14
17 5 Gojkovic Nicolas Croatia + 06:20
18 5 Vad Victor Tscherning Cycling Academy + 06:25
19 1 Kortleve Bart Team U19 KNWU Noord + 06:33
20 2 De Graeve Augustin Team Wallonie + 06:37
21 7 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 06:42
22 4 Gottstein Simon Humard Passion + 06:43
23 4 Lapins Gusts Latvia + 06:50
24 5 Lowagie Arthur Team Wallonie + 06:53
25 6 Dopchie Oscar Team Wallonie + 06:54
26 4 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 06:54
27 11 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:56
28 6 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 06:57
29 7 Nieuwenhuis Patrick Team U19 KNWU Noord + 07:02
30 11 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:03
31 13 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 07:12
32 13 Szollossy Adam MKB Bank CT U19 + 07:16
33 14 Mankovsky David Slovakia + 07:19
34 12 Frankish Jasper Team Wallonie + 07:19
35 14 Privalinec Matus BRS Kaktus Bike + 07:19
36 18 Vrbik Juraj BRS Kaktus Bike + 07:23
37 18 Belajevs Rodrigo Latvia + 07:29
38 2 Michel Loris Team Wallonie + 07:36
39 4 Hut Sille Team U19 KNWU Noord + 07:40
40 23 Athanasiou Dimitrios Greece + 07:41
41 9 Kubicek Adam BRS Kaktus Bike + 07:48
42 9 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 07:48
43 26 Michalec Sebastian Slovakia + 08:04
44 16 Skladan Samuel BRS Kaktus Bike + 08:05
45 12 Salamin Justin Humard Passion + 08:07
46 25 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 08:38
47 1 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 09:24
48 23 Reinfelds Rihards Latvia + 09:54
49 47 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 10:21
50 9 Gludavs Davis Latvia + 10:26
51 11 Savvakis Michail Greece + 11:34
52 15 Geersing Stijn Team U19 KNWU Noord + 11:36
53 15 Hiemstra Jelrik Team U19 KNWU Noord + 11:49
54 33 Plüss Micha Humard Passion + 12:46
55 2 Harkins Girts Latvia + 13:26
56 39 Benereau Victor Humard Passion + 20:59
57 15 Tisaj Jan Croatia + 21:44
58 6 Haupt Connor Stevens Junior Team Thüringen + 21:55
59 1 Malousis Athanasios Greece + 22:05
60 4 Ulrich Samuel Slovakia + 22:14
61 2 Guerin Morgan Humard Passion + 22:24
62 3 Dobai David MKB Bank CT U19 + 22:33
63 9 Juri Pjero Croatia + 22:41
64 6 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 22:45
65 8 Radics Milan MKB Bank CT U19 + 22:47
66 8 Peran Ian Croatia + 22:53
67 29 Müller Nico Stevens Junior Team Thüringen + 23:15
68 8 Mantas Iasonas Greece + 23:19

Information