2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Medzinárodné Dubnica nad Váhom - 2022

Stage GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team 12:28
02 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 03
03 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 09
04 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 12
05 Van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 18
06 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 19
07 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 20
08 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
09 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 23
10 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 24
11 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 25
12 Gojkovic Nicolas Croatia + 31
13 Vad Victor Tscherning Cycling Academy + 32
14 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 35
15 Koning Stef Wielerzone Nederland + 37
16 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 39
17 Benereau Victor Humard Passion + 39
18 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
19 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 42
20 Kortleve Bart Team U19 KNWU Noord + 43
21 Plüss Micha Humard Passion + 44
22 De Graeve Augustin Team Wallonie + 44
23 Wertz Hugo Team Wallonie + 49
24 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 51
25 Reinfelds Rihards Latvia + 52
26 Gottstein Simon Humard Passion + 52
27 Lapins Gusts Latvia + 53
28 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 53
29 Lowagie Arthur Team Wallonie + 59
30 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 01:01
31 Dopchie Oscar Team Wallonie + 01:04
32 Kurucz Toth Aron Slovakia + 01:06
33 Salamin Justin Humard Passion + 01:07
34 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:09
35 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 01:10
36 Nieuwenhuis Patrick Team U19 KNWU Noord + 01:11
37 Diepstra Patrick Team U19 KNWU Noord + 01:11
38 Müller Nico Stevens Junior Team Thüringen + 01:15
39 Katarzynski Maximilian Stevens Junior Team Thüringen + 01:18
40 Michel Loris Team Wallonie + 01:19
41 Gludavs Davis Latvia + 01:19
42 Tisaj Jan Croatia + 01:19
43 Hut Sille Team U19 KNWU Noord + 01:21
44 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 01:22
45 Szollossy Adam MKB Bank CT U19 + 01:22
46 Frankish Jasper Team Wallonie + 01:24
47 Mankovsky David Slovakia + 01:25
48 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 01:25
49 Privalinec Matus BRS Kaktus Bike + 01:27
50 Kubicek Adam BRS Kaktus Bike + 01:29
51 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 01:30
52 Haupt Connor Stevens Junior Team Thüringen + 01:30
53 Harkins Girts Latvia + 01:33
54 Vrbik Juraj BRS Kaktus Bike + 01:34
55 Belajevs Rodrigo Latvia + 01:36
56 Ulrich Samuel Slovakia + 01:36
57 Aragiannis Georgios Greece + 01:38
58 Malousis Athanasios Greece + 01:39
59 Guerin Morgan Humard Passion + 01:41
60 Skladan Samuel BRS Kaktus Bike + 01:44
61 Galovic Jakub Slovakia + 01:46
62 Savvakis Michail Greece + 01:47
63 Athanasiou Dimitrios Greece + 01:48
64 Olle Oliver BRS Kaktus Bike + 01:49
65 Dobai David MKB Bank CT U19 + 02:02
66 Chiotis Ioannis Greece + 02:03
67 Geersing Stijn Team U19 KNWU Noord + 02:08
68 Hiemstra Jelrik Team U19 KNWU Noord + 02:09
69 Michalec Sebastian Slovakia + 02:10
70 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 02:15
71 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 02:18
72 Juri Pjero Croatia + 02:18
73 Radics Milan MKB Bank CT U19 + 02:22
74 Peran Ian Croatia + 02:22
75 Huna Mario Slovakia + 02:23
76 Mantas Iasonas Greece + 02:27
77 Morocz Barnabas MKB Bank CT U19 + 02:32
78 Greiner Ivan Croatia + 02:40
79 Pribanic Bernard Croatia + 03:07
Pos Rider Team Time
1 Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team 12:28
2 Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team + 03
3 Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team + 09
4 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 12
5 Van Eekelen Nathan Wielerzone Nederland + 18
6 Hayma Karst Gepla-Watersley R&D Road Team + 19
7 Landbo Mads Tscherning Cycling Academy + 20
8 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 22
9 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 23
10 Hamminga Maarten Wielerzone Nederland + 24
11 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 25
12 Gojkovic Nicolas Croatia + 31
13 Vad Victor Tscherning Cycling Academy + 32
14 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 35
15 Koning Stef Wielerzone Nederland + 37
16 Mouton Raphaël Gepla-Watersley R&D Road Team + 39
17 Benereau Victor Humard Passion + 39
18 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 41
19 Neele Maurits Willebrord Wil Vooruit Juniors + 42
20 Kortleve Bart Team U19 KNWU Noord + 43
21 Plüss Micha Humard Passion + 44
22 De Graeve Augustin Team Wallonie + 44
23 Wertz Hugo Team Wallonie + 49
24 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 51
25 Reinfelds Rihards Latvia + 52
26 Gottstein Simon Humard Passion + 52
27 Lapins Gusts Latvia + 53
28 Vogt Jakob Stevens Junior Team Thüringen + 53
29 Lowagie Arthur Team Wallonie + 59
30 Sommer Benjamin Tscherning Cycling Academy + 01:01
31 Dopchie Oscar Team Wallonie + 01:04
32 Kurucz Toth Aron Slovakia + 01:06
33 Salamin Justin Humard Passion + 01:07
34 Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team + 01:09
35 van Marion Brain Wielerzone Nederland + 01:10
36 Nieuwenhuis Patrick Team U19 KNWU Noord + 01:11
37 Diepstra Patrick Team U19 KNWU Noord + 01:11
38 Müller Nico Stevens Junior Team Thüringen + 01:15
39 Katarzynski Maximilian Stevens Junior Team Thüringen + 01:18
40 Michel Loris Team Wallonie + 01:19
41 Gludavs Davis Latvia + 01:19
42 Tisaj Jan Croatia + 01:19
43 Hut Sille Team U19 KNWU Noord + 01:21
44 Jurriaans Daan Wielerzone Nederland + 01:22
45 Szollossy Adam MKB Bank CT U19 + 01:22
46 Frankish Jasper Team Wallonie + 01:24
47 Mankovsky David Slovakia + 01:25
48 Christoffersen Erik Tscherning Cycling Academy + 01:25
49 Privalinec Matus BRS Kaktus Bike + 01:27
50 Kubicek Adam BRS Kaktus Bike + 01:29
51 van Tintelen Miguel Wielerzone Nederland + 01:30
52 Haupt Connor Stevens Junior Team Thüringen + 01:30
53 Harkins Girts Latvia + 01:33
54 Vrbik Juraj BRS Kaktus Bike + 01:34
55 Belajevs Rodrigo Latvia + 01:36
56 Ulrich Samuel Slovakia + 01:36
57 Aragiannis Georgios Greece + 01:38
58 Malousis Athanasios Greece + 01:39
59 Guerin Morgan Humard Passion + 01:41
60 Skladan Samuel BRS Kaktus Bike + 01:44
61 Galovic Jakub Slovakia + 01:46
62 Savvakis Michail Greece + 01:47
63 Athanasiou Dimitrios Greece + 01:48
64 Olle Oliver BRS Kaktus Bike + 01:49
65 Dobai David MKB Bank CT U19 + 02:02
66 Chiotis Ioannis Greece + 02:03
67 Geersing Stijn Team U19 KNWU Noord + 02:08
68 Hiemstra Jelrik Team U19 KNWU Noord + 02:09
69 Michalec Sebastian Slovakia + 02:10
70 Sonnenborg-Mathiesen Oscar Tscherning Cycling Academy + 02:15
71 Stelps Mikus Rudolfs Latvia + 02:18
72 Juri Pjero Croatia + 02:18
73 Radics Milan MKB Bank CT U19 + 02:22
74 Peran Ian Croatia + 02:22
75 Huna Mario Slovakia + 02:23
76 Mantas Iasonas Greece + 02:27
77 Morocz Barnabas MKB Bank CT U19 + 02:32
78 Greiner Ivan Croatia + 02:40
79 Pribanic Bernard Croatia + 03:07

Information