Medzinárodné Dubnica nad Váhom - 2021

Stage Overall Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C 03:33:53
02 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 00
03 Rindert Buiter Streetjump-Forte + 00
04 Blake Wray LUX Cycling + 00
05 Adam Seeman Czech Republic + 00
06 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky + 00
07 Bence Meszaros Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
08 Daniel Sporysch Czech Republic + 00
09 Lukas Sokolik Region Trencin + 00
10 Kristof Arvai Lotus Cycling Team U19 + 00
11 Lukas Ungvarsky Team Mix + 00
12 Chris Hardee LUX Cycling + 00
13 Jakub Havrlant Mapei Merida Kankovsky + 00
14 Samuel Tuka Region Trencin + 00
15 Samuel Kovac Team Mix + 00
16 Pavel Novak Czech Republic + 00
17 Christian Haas Team Mix + 00
18 Frederik Emil Just Team ABC Junior + 00
19 Milan Kadlec Czech Republic + 00
20 Cesar Macias Start Junior Cycling Team + 15
21 Gvido Kokle Latvia + 15
22 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors + 25
23 Jan Lukes Willebrord Wil Vooruit Juniors + 30
24 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 30
25 Luke Feuerhelm LUX Cycling + 04:45
26 Raphaël Mouton Streetjump-Forte + 04:59
27 Vid Jeromel Cycling Team Perutina Ptuj + 06:51
28 Karlis Klismets MSG-Junior + 06:51
29 Mike Bronswijk Streetjump-Forte + 06:51
30 Martin Jurik Region Trencin + 06:51
31 Zoltan Antal Lepold Lotus Cycling Team U19 + 09:38
32 Martin Hrtanek Team Mix + 09:51
33 Zeteny Szijarto DKSI Debrecen SE + 11:37
34 Tomas Pridal Mapei Merida Kankovsky + 11:46
35 Job Boontjes Streetjump-Forte + 15:37
36 Adam Vrbik Team Mix + 06:51
37 Simon Vanicek Sportový Klub Topolcianky + 15:40
38 Matias Sanchez Jimenez Start Junior Cycling Team + 15:55
39 Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen + 16:27
40 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 16:29
41 Filip Kulha TJ Favorit Brno Juniors + 06:51
42 Dimitrios Katsimpouras Greece + 16:34
43 Robert Nagy Region Trencin + 06:51
44 David Mankovsky Sportový Klub Topolcianky + 06:51
45 Adam Gross CyS-Akademia Petra Sagana + 16:39
46 Adam Pomsar CyS-Akademia Petra Sagana + 17:01
47 Rasmus Bisgaard Team ABC Junior + 06:51
48 Noah Ta-Perez LUX Cycling + 17:19
49 Mark Percic Lotus Cycling Team U19 + 22:19
50 Jakub Vlcak CyS-Akademia Petra Sagana + 23:11
OOT Pavel Jindrich Czech Republic
OOT Vojtech Cirkva Czech Republic
OOT Matiss Kalverss Latvia
OOT Karlis Valters Grundulis Latvia
OOT Kaspars Ilsjanis Latvia
OOT Marek Contofalsky ProEfekt Kosice
OOT Tomas Kunic Region Trencin
OOT Nikolas Borovsky Sportový Klub Topolcianky
OOT Primoz Kirbis Cycling Team Perutina Ptuj
OOT Martin Grauzel CyS-Akademia Petra Sagana
OOT Balint Orosz DKSI Debrecen SE
OOT Mihajlo Stolic Lotus Cycling Team U19
OOT Matej Drapela Mapei Merida Kankovsky
OOT Rauls Gutmanis MSG-Junior
OOT Kevin Genzmer Stevens Junior Team Thüringen
OOT Jacopo Militello Team Franco Ballerini Due C
OOT Marek Jelinek TJ Favorit Brno Juniors
OOT Thomas Lakeman Willebrord Wil Vooruit Juniors
OOT Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors
OOT Maurits Neele Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNS Viggo Moore LUX Cycling
DNF Nikolaos Papagiannakis Greece
DNF Lovro Valenko Cycling Team Perutina Ptuj
DNF Bertold Drijver DKSI Debrecen SE
DNF Tomas Obdrzalek Mapei Merida Kankovsky
DNF Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen
DNF Gustav Wang Team ABC Junior
DNF Emanuele Pinzauti Team Franco Ballerini Due C
Pos Rider Team Time
01 1 Milan Kadlec Czech Republic 06:51:05
02 1 Pavel Novak Czech Republic + 03
03 2 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 14
04 3 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors + 17
05 2 Rindert Buiter Streetjump-Forte + 26
06 2 Bence Meszaros Willebrord Wil Vooruit Juniors + 31
07 3 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C + 31
08 1 Blake Wray LUX Cycling + 33
09 2 Daniel Sporysch Czech Republic + 36
10 5 Samuel Tuka Region Trencin + 55
11 6 Kristof Arvai Lotus Cycling Team U19 + 59
12 6 Chris Hardee LUX Cycling + 01:03
13 7 Lukas Sokolik Region Trencin + 01:05
14 10 Samuel Kovac Team Mix + 01:21
15 1 Jan Lukes Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:27
16 10 Jakub Havrlant Mapei Merida Kankovsky + 01:28
17 13 Christian Haas Team Mix + 01:49
18 10 Cesar Macias Start Junior Cycling Team + 01:54
19 10 Gvido Kokle Latvia + 01:56
20 12 Lukas Ungvarsky Team Mix + 01:57
21 17 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky + 02:17
22 1 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 02:51
23 30 Adam Seeman Czech Republic + 04:43
24 3 Raphaël Mouton Streetjump-Forte + 06:14
25 32 Frederik Emil Just Team ABC Junior + 06:27
26 8 Luke Feuerhelm LUX Cycling + 06:50
27 15 Mike Bronswijk Streetjump-Forte + 07:32
28 3 Vid Jeromel Cycling Team Perutina Ptuj + 08:44
29 6 Martin Jurik Region Trencin + 08:58
30 6 Karlis Klismets MSG-Junior + 08:59
31 16 Adam Vrbik Team Mix + 09:53
32 10 Martin Hrtanek Team Mix + 12:19
33 20 Zeteny Szijarto DKSI Debrecen SE + 12:22
34 21 Robert Nagy Region Trencin + 13:00
35 8 Tomas Pridal Mapei Merida Kankovsky + 13:15
36 16 Zoltan Antal Lepold Lotus Cycling Team U19 + 14:13
37 25 Filip Kulha TJ Favorit Brno Juniors + 15:51
38 19 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 17:33
39 17 Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen + 17:45
40 - Job Boontjes Streetjump-Forte + 18:02
41 29 David Mankovsky Sportový Klub Topolcianky + 18:31
42 5 Adam Gross CyS-Akademia Petra Sagana + 18:52
43 6 Matias Sanchez Jimenez Start Junior Cycling Team + 19:38
44 4 Noah Ta-Perez LUX Cycling + 20:33
45 16 Dimitrios Katsimpouras Greece + 23:33
46 31 Rasmus Bisgaard Team ABC Junior + 25:22
47 3 Jakub Vlcak CyS-Akademia Petra Sagana + 25:45
48 2 Mark Percic Lotus Cycling Team U19 + 26:17
49 20 Simon Vanicek Sportový Klub Topolcianky + 26:41
50 22 Adam Pomsar CyS-Akademia Petra Sagana + 33:08
Pos Rider Team Points
01 Milan Kadlec Czech Republic 35
02 Jesse Kramer Streetjump-Forte 26
03 Samuel Kovac Team Mix 12
04 Pavel Novak Czech Republic 10
05 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors 10
06 Daniel Sporysch Czech Republic 9
07 Martin Jurik Region Trencin 6
08 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky 4
09 Adam Seeman Czech Republic 4
10 Karlis Klismets MSG-Junior 4
11 Rindert Buiter Streetjump-Forte 3
12 Frederik Emil Just Team ABC Junior 3
13 Vid Jeromel Cycling Team Perutina Ptuj 3
14 Chris Hardee LUX Cycling 2
15 Mike Bronswijk Streetjump-Forte 2
16 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C 1
Pos Rider Team Points
01 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors 6
02 Milan Kadlec Czech Republic 4
03 Pavel Novak Czech Republic 4
04 Jesse Kramer Streetjump-Forte 2
05 Daniel Sporysch Czech Republic 1
Information
Nation Slovakia
Date 18th July
Where Dubnica nad Váhom -> Dubnica nad Váhom
What 3rd stage
Distance 131.9 km
Other
Embed Results