Medzinárodné Dubnica nad Váhom - 2021

Stage Overall Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Rindert Buiter Streetjump-Forte 03:04:13
02 Daniel Sporysch Czech Republic + 00
03 Milan Kadlec Czech Republic + 00
04 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 00
05 Pavel Novak Czech Republic + 00
06 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors + 03
07 Mike Bronswijk Streetjump-Forte + 38
08 Gustav Wang Team ABC Junior + 38
09 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C + 38
10 Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors + 38
11 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky + 38
12 Cesar Macias Start Junior Cycling Team + 38
13 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 38
14 Lukas Ungvarsky Team Mix + 38
15 Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen + 38
16 Lukas Sokolik Region Trencin + 38
17 Adam Seeman Czech Republic + 38
18 Jan Lukes Willebrord Wil Vooruit Juniors + 38
19 Raphaël Mouton Streetjump-Forte + 38
20 Blake Wray LUX Cycling + 38
21 Bence Meszaros Willebrord Wil Vooruit Juniors + 38
22 Jakub Havrlant Mapei Merida Kankovsky + 38
23 Kristof Arvai Lotus Cycling Team U19 + 38
24 Christian Haas Team Mix + 38
25 Samuel Kovac Team Mix + 38
26 Viggo Moore LUX Cycling + 38
27 Gvido Kokle Latvia + 38
28 Chris Hardee LUX Cycling + 38
29 Nikolaos Papagiannakis Greece + 38
30 Maurits Neele Willebrord Wil Vooruit Juniors + 38
31 Tomas Pridal Mapei Merida Kankovsky + 45
32 Karlis Klismets MSG-Junior + 48
33 Vid Jeromel Cycling Team Perutina Ptuj + 48
34 Samuel Tuka Region Trencin + 48
35 Zeteny Szijarto DKSI Debrecen SE + 48
36 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 01:18
37 Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen + 01:18
38 Luke Feuerhelm LUX Cycling + 01:41
39 Adam Vrbik Team Mix + 01:51
40 Martin Jurik Region Trencin + 01:51
41 Thomas Lakeman Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:51
42 Matias Sanchez Jimenez Start Junior Cycling Team + 01:51
43 Rauls Gutmanis MSG-Junior + 01:51
44 Adam Gross CyS-Akademia Petra Sagana + 01:51
45 Job Boontjes Streetjump-Forte + 01:51
46 Tomas Kunic Region Trencin + 01:51
47 Tomas Obdrzalek Mapei Merida Kankovsky + 01:51
48 Martin Hrtanek Team Mix + 01:51
49 Jakub Vlcak CyS-Akademia Petra Sagana + 01:51
50 Noah Ta-Perez LUX Cycling + 01:51
51 Pavel Jindrich Czech Republic + 01:54
52 Mark Percic Lotus Cycling Team U19 + 02:42
53 Zoltan Antal Lepold Lotus Cycling Team U19 + 03:47
54 Kevin Genzmer Stevens Junior Team Thüringen + 04:18
55 Balint Orosz DKSI Debrecen SE + 05:23
56 Bertold Drijver DKSI Debrecen SE + 05:23
57 Robert Nagy Region Trencin + 05:49
58 Matej Drapela Mapei Merida Kankovsky + 05:49
59 Mihajlo Stolic Lotus Cycling Team U19 + 06:15
60 Frederik Emil Just Team ABC Junior + 06:15
61 Dimitrios Katsimpouras Greece + 06:15
62 Vojtech Cirkva Czech Republic + 06:15
63 Lovro Valenko Cycling Team Perutina Ptuj + 07:54
64 Filip Kulha TJ Favorit Brno Juniors + 08:03
65 Marek Contofalsky ProEfekt Kosice + 09:49
66 David Mankovsky Sportový Klub Topolcianky + 09:49
67 Matiss Kalverss Latvia + 10:01
68 Marek Jelinek TJ Favorit Brno Juniors + 10:01
69 Simon Vanicek Sportový Klub Topolcianky + 10:01
70 Karlis Valters Grundulis Latvia + 10:04
71 Martin Grauzel CyS-Akademia Petra Sagana + 10:06
72 Adam Pomsar CyS-Akademia Petra Sagana + 14:39
73 Kaspars Ilsjanis Latvia + 15:43
74 Primoz Kirbis Cycling Team Perutina Ptuj + 15:43
75 Jacopo Militello Team Franco Ballerini Due C + 16:49
76 Emanuele Pinzauti Team Franco Ballerini Due C + 16:49
77 Rasmus Bisgaard Team ABC Junior + 18:00
78 Nikolas Borovsky Sportový Klub Topolcianky + 18:02
OOT Mihail Nikolov Bulgaria
OOT Stefan Georgiev Bulgaria
OOT Nedelin Serafimov Bulgaria
OOT Simeon Petkov Bulgaria
OOT Stanimir Stefanov Bulgaria
OOT Markos Kordas Greece
OOT Michail Savvakis Greece
OOT Evangelos Boletis Greece
OOT Fotios Iliadis Greece
OOT Mikus Rudolfs Stelps Latvia
OOT Rodrigo Belajevs Latvia
OOT Gediminas Kubelskas Lithuania
OOT Jomantas Venckus Lithuania
OOT Justinas Venckus Lithuania
OOT Edgaras Zekas Lithuania
OOT Edgaras Veiksra Lithuania
OOT Matej Cibula ProEfekt Kosice
OOT Lukas Szotak ProEfekt Kosice
OOT Bruno Labuda ProEfekt Kosice
OOT Aron Kurucz Toth ProEfekt Kosice
OOT Robert Porubsky Sportový Klub Topolcianky
OOT Matic Marcic Cycling Team Perutina Ptuj
OOT Andrej Majnik Cycling Team Perutina Ptuj
OOT Jakub Galovic CyS-Akademia Petra Sagana
OOT László Varga Lotus Cycling Team U19
OOT Igor Nadoveza Lotus Cycling Team U19
OOT Jackson Stoehr LUX Cycling
OOT Jakub Hak Mapei Merida Kankovsky
OOT Roberts Cukurs MSG-Junior
OOT Rihards Reinfelds MSG-Junior
OOT Carlos Rodriguez Olea Start Junior Cycling Team
OOT Leomar Briceno Start Junior Cycling Team
OOT Andre Cruz Start Junior Cycling Team
OOT Morice Ostermann Stevens Junior Team Thüringen
OOT Maxime Duba Streetjump-Forte
OOT Felix Fog Team ABC Junior
OOT Erik Christoffersen Team ABC Junior
OOT Davide Buconi Team Franco Ballerini Due C
OOT Martin Cepek TJ Favorit Brno Juniors
OOT Daniel Vysocan TJ Favorit Brno Juniors
OOT Stepan Siroky TJ Favorit Brno Juniors
OOT Zalán Fábián Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Nikolai Chorbadzhiyski Bulgaria
DNF Vakaris Burba Lithuania
DNF Timotej Laktis Sportový Klub Topolcianky
DNF Daniel Sidlo DKSI Debrecen SE
DNF Renats Stals MSG-Junior
DNF Pablo Bonilla Start Junior Cycling Team
Pos Rider Team Time
01 4 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors 03:17:04
02 8 Milan Kadlec Czech Republic + 08
03 8 Pavel Novak Czech Republic + 11
04 3 Viggo Moore LUX Cycling + 19
05 15 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 25
06 2 Gustav Wang Team ABC Junior + 34
07 30 Rindert Buiter Streetjump-Forte + 35
08 2 Bence Meszaros Willebrord Wil Vooruit Juniors + 39
09 2 Blake Wray LUX Cycling + 41
10 1 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C + 44
11 34 Daniel Sporysch Czech Republic + 44
12 1 Mike Bronswijk Streetjump-Forte + 49
13 5 Zeteny Szijarto DKSI Debrecen SE + 53
14 3 Maurits Neele Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:01
15 1 Samuel Tuka Region Trencin + 01:03
16 6 Jan Lukes Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:05
17 9 Kristof Arvai Lotus Cycling Team U19 + 01:07
18 11 Chris Hardee LUX Cycling + 01:11
19 17 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 01:12
20 11 Lukas Sokolik Region Trencin + 01:13
21 21 Raphaël Mouton Streetjump-Forte + 01:23
22 24 Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen + 01:26
23 25 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 01:29
24 25 Samuel Kovac Team Mix + 01:29
25 13 Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen + 01:29
26 31 Jakub Havrlant Mapei Merida Kankovsky + 01:36
27 25 Tomas Pridal Mapei Merida Kankovsky + 01:37
28 39 Cesar Macias Start Junior Cycling Team + 01:47
29 41 Gvido Kokle Latvia + 01:49
30 48 Christian Haas Team Mix + 01:57
31 44 Vid Jeromel Cycling Team Perutina Ptuj + 02:01
32 52 Lukas Ungvarsky Team Mix + 02:05
33 57 Nikolaos Papagiannakis Greece + 02:10
34 6 Luke Feuerhelm LUX Cycling + 02:13
35 17 Martin Jurik Region Trencin + 02:15
36 49 Karlis Klismets MSG-Junior + 02:16
37 10 Adam Gross CyS-Akademia Petra Sagana + 02:21
38 62 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky + 02:25
39 9 Pavel Jindrich Czech Republic + 02:29
40 2 Job Boontjes Streetjump-Forte + 02:33
41 1 Thomas Lakeman Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:34
42 1 Martin Hrtanek Team Mix + 02:36
43 4 Rauls Gutmanis MSG-Junior + 02:39
44 7 Jakub Vlcak CyS-Akademia Petra Sagana + 02:42
45 18 Tomas Obdrzalek Mapei Merida Kankovsky + 02:56
46 26 Tomas Kunic Region Trencin + 03:03
47 30 Adam Vrbik Team Mix + 03:10
48 41 Noah Ta-Perez LUX Cycling + 03:22
49 58 Matias Sanchez Jimenez Start Junior Cycling Team + 03:51
50 31 Mark Percic Lotus Cycling Team U19 + 04:06
51 32 Kevin Genzmer Stevens Junior Team Thüringen + 04:42
52 3 Zoltan Antal Lepold Lotus Cycling Team U19 + 04:43
53 69 Adam Seeman Czech Republic + 04:51
54 33 Bertold Drijver DKSI Debrecen SE + 05:50
55 30 Robert Nagy Region Trencin + 06:17
56 41 Mihajlo Stolic Lotus Cycling Team U19 + 06:32
57 41 Frederik Emil Just Team ABC Junior + 06:35
58 35 Vojtech Cirkva Czech Republic + 06:43
59 5 Matej Drapela Mapei Merida Kankovsky + 06:45
60 31 Balint Orosz DKSI Debrecen SE + 06:56
61 8 Dimitrios Katsimpouras Greece + 07:07
62 2 Filip Kulha TJ Favorit Brno Juniors + 09:08
63 25 Lovro Valenko Cycling Team Perutina Ptuj + 09:25
64 61 Matiss Kalverss Latvia + 09:56
65 30 Marek Contofalsky ProEfekt Kosice + 10:27
66 23 Marek Jelinek TJ Favorit Brno Juniors + 10:47
67 17 Karlis Valters Grundulis Latvia + 10:55
68 7 Martin Grauzel CyS-Akademia Petra Sagana + 11:07
69 3 Simon Vanicek Sportový Klub Topolcianky + 11:09
70 36 David Mankovsky Sportový Klub Topolcianky + 11:48
71 53 Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors + 15:18
72 23 Adam Pomsar CyS-Akademia Petra Sagana + 16:15
73 14 Primoz Kirbis Cycling Team Perutina Ptuj + 17:14
74 27 Kaspars Ilsjanis Latvia + 17:30
75 19 Jacopo Militello Team Franco Ballerini Due C + 17:46
76 7 Emanuele Pinzauti Team Franco Ballerini Due C + 18:00
77 41 Rasmus Bisgaard Team ABC Junior + 18:39
78 2 Nikolas Borovsky Sportový Klub Topolcianky + 19:24
Pos Rider Team Points
01 Milan Kadlec Czech Republic 24
02 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors 10
03 Pavel Novak Czech Republic 8
04 Daniel Sporysch Czech Republic 6
05 Jesse Kramer Streetjump-Forte 4
06 Karlis Klismets MSG-Junior 4
07 Rindert Buiter Streetjump-Forte 2
08 Mike Bronswijk Streetjump-Forte 2
09 Balint Orosz DKSI Debrecen SE 2
10 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C 1
11 Samuel Kovac Team Mix 1
12 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky 1
Pos Rider Team Points
01 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors 6
02 Milan Kadlec Czech Republic 4
03 Pavel Novak Czech Republic 4
04 Jesse Kramer Streetjump-Forte 2
05 Daniel Sporysch Czech Republic 1
06 Viggo Moore LUX Cycling 1
Information
Nation Slovakia
Date 17th July
Where Ilava -> Ilava
What 2nd stage
Distance 121.6 km
Other
Embed Results