Medzinárodné Dubnica nad Váhom - 2021

Overall Mountain Sprint

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Milan Kadlec Czech Republic 06:51:05
02 Pavel Novak Czech Republic + 03
03 Jesse Kramer Streetjump-Forte + 14
04 Stepan Telecky TJ Favorit Brno Juniors + 17
05 Rindert Buiter Streetjump-Forte + 26
06 Bence Meszaros Willebrord Wil Vooruit Juniors + 31
07 Martin Svrcek Team Franco Ballerini Due C + 31
08 Blake Wray LUX Cycling + 33
09 Daniel Sporysch Czech Republic + 36
10 Samuel Tuka Region Trencin + 55
11 Kristof Arvai Lotus Cycling Team U19 + 59
12 Chris Hardee LUX Cycling + 01:03
13 Lukas Sokolik Region Trencin + 01:05
14 Samuel Kovac Team Mix + 01:21
15 Jan Lukes Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:27
16 Jakub Havrlant Mapei Merida Kankovsky + 01:28
17 Christian Haas Team Mix + 01:49
18 Cesar Macias Start Junior Cycling Team + 01:54
19 Gvido Kokle Latvia + 01:56
20 Lukas Ungvarsky Team Mix + 01:57
21 Daniel Mraz Mapei Merida Kankovsky + 02:17
22 Luca Martin Stevens Junior Team Thüringen + 02:51
23 Adam Seeman Czech Republic + 04:43
24 Raphaël Mouton Streetjump-Forte + 06:14
25 Frederik Emil Just Team ABC Junior + 06:27
26 Luke Feuerhelm LUX Cycling + 06:50
27 Mike Bronswijk Streetjump-Forte + 07:32
28 Vid Jeromel Cycling Team Perutina Ptuj + 08:44
29 Martin Jurik Region Trencin + 08:58
30 Karlis Klismets MSG-Junior + 08:59
31 Adam Vrbik Team Mix + 09:53
32 Martin Hrtanek Team Mix + 12:19
33 Zeteny Szijarto DKSI Debrecen SE + 12:22
34 Robert Nagy Region Trencin + 13:00
35 Tomas Pridal Mapei Merida Kankovsky + 13:15
36 Zoltan Antal Lepold Lotus Cycling Team U19 + 14:13
37 Filip Kulha TJ Favorit Brno Juniors + 15:51
38 Philipp Gebhardt Stevens Junior Team Thüringen + 17:33
39 Jarno Grixa Stevens Junior Team Thüringen + 17:45
40 Job Boontjes Streetjump-Forte + 18:02
41 David Mankovsky Sportový Klub Topolcianky + 18:31
42 Adam Gross CyS-Akademia Petra Sagana + 18:52
43 Matias Sanchez Jimenez Start Junior Cycling Team + 19:38
44 Noah Ta-Perez LUX Cycling + 20:33
45 Dimitrios Katsimpouras Greece + 23:33
46 Rasmus Bisgaard Team ABC Junior + 25:22
47 Jakub Vlcak CyS-Akademia Petra Sagana + 25:45
48 Mark Percic Lotus Cycling Team U19 + 26:17
49 Simon Vanicek Sportový Klub Topolcianky + 26:41
50 Adam Pomsar CyS-Akademia Petra Sagana + 33:08
DNF Nikolai Chorbadzhiyski Bulgaria
DNF Stefan Georgiev Bulgaria
DNF Mihail Nikolov Bulgaria
DNF Simeon Petkov Bulgaria
DNF Nedelin Serafimov Bulgaria
DNF Stanimir Stefanov Bulgaria
DNF Vojtech Cirkva Czech Republic
DNF Pavel Jindrich Czech Republic
DNF Evangelos Boletis Greece
DNF Fotios Iliadis Greece
DNF Markos Kordas Greece
DNF Nikolaos Papagiannakis Greece
DNF Michail Savvakis Greece
DNF Rodrigo Belajevs Latvia
DNF Karlis Valters Grundulis Latvia
DNF Kaspars Ilsjanis Latvia
DNF Matiss Kalverss Latvia
DNF Mikus Rudolfs Stelps Latvia
DNF Vakaris Burba Lithuania
DNF Gediminas Kubelskas Lithuania
DNF Edgaras Veiksra Lithuania
DNF Jomantas Venckus Lithuania
DNF Justinas Venckus Lithuania
DNF Edgaras Zekas Lithuania
DNF Matej Cibula ProEfekt Kosice
DNF Marek Contofalsky ProEfekt Kosice
DNF Aron Kurucz Toth ProEfekt Kosice
DNF Bruno Labuda ProEfekt Kosice
DNF Lukas Szotak ProEfekt Kosice
DNF Tomas Kunic Region Trencin
DNF Nikolas Borovsky Sportový Klub Topolcianky
DNF Timotej Laktis Sportový Klub Topolcianky
DNF Robert Porubsky Sportový Klub Topolcianky
DNF Primoz Kirbis Cycling Team Perutina Ptuj
DNF Andrej Majnik Cycling Team Perutina Ptuj
DNF Matic Marcic Cycling Team Perutina Ptuj
DNF Lovro Valenko Cycling Team Perutina Ptuj
DNF Jakub Galovic CyS-Akademia Petra Sagana
DNF Martin Grauzel CyS-Akademia Petra Sagana
DNF Bertold Drijver DKSI Debrecen SE
DNF Balint Orosz DKSI Debrecen SE
DNF Daniel Sidlo DKSI Debrecen SE
DNF Igor Nadoveza Lotus Cycling Team U19
DNF Mihajlo Stolic Lotus Cycling Team U19
DNF László Varga Lotus Cycling Team U19
DNF Viggo Moore LUX Cycling
DNF Jackson Stoehr LUX Cycling
DNF Matej Drapela Mapei Merida Kankovsky
DNF Jakub Hak Mapei Merida Kankovsky
DNF Tomas Obdrzalek Mapei Merida Kankovsky
DNF Roberts Cukurs MSG-Junior
DNF Rauls Gutmanis MSG-Junior
DNF Rihards Reinfelds MSG-Junior
DNF Renats Stals MSG-Junior
DNF Toms Vazdikis MSG-Junior
DNF Pablo Bonilla Start Junior Cycling Team
DNF Leomar Briceno Start Junior Cycling Team
DNF Andre Cruz Start Junior Cycling Team
DNF Carlos Rodriguez Olea Start Junior Cycling Team
DNF Kevin Genzmer Stevens Junior Team Thüringen
DNF Morice Ostermann Stevens Junior Team Thüringen
DNF Johannes Reissmann Stevens Junior Team Thüringen
DNF Maxime Duba Streetjump-Forte
DNF Erik Christoffersen Team ABC Junior
DNF Felix Fog Team ABC Junior
DNF Gustav Wang Team ABC Junior
DNF Davide Buconi Team Franco Ballerini Due C
DNF Jacopo Militello Team Franco Ballerini Due C
DNF Emanuele Pinzauti Team Franco Ballerini Due C
DNF Martin Cepek TJ Favorit Brno Juniors
DNF Marek Jelinek TJ Favorit Brno Juniors
DNF Stepan Siroky TJ Favorit Brno Juniors
DNF Daniel Vysocan TJ Favorit Brno Juniors
DNF Zalán Fábián Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Axel Källberg Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Thomas Lakeman Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Maurits Neele Willebrord Wil Vooruit Juniors
Information
Nation Slovakia
Date 16th - 18th July
CAT J-2.1
Other
Embed Results