Giro live Race Centre here | Navarra live Race Centre here

Per Sempre Alfredo - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Moschetti Matteo Trek-Segafredo 3:48:10125
02 Aristi Mikel Euskaltel-Euskadi + 0085
03 Zambelli Samuele Italy + 0070
04 Aberasturi Jon Caja Rural-Seguros RGA + 0060
05 Colnaghi Luca Italy + 0050
06 Lonardi Giovanni Bardiani CSF Faizanè + 0040
07 Gandin Stefano Zalf Euromobil Désirée Fior + 0035
08 Nencini Tommaso Italy + 0030
09 Tesfazion Natnael Androni Giocattoli-Sidermec + 0025
10 Mayrhofer Marius Team DSM + 0020
11 Cima Damiano Gazprom-RusVelo + 0015
12 Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior + 0010
13 Gradek Kamil Vini Zabù + 005
14 Onesti Emanuele Giotti Victoria-Savini Due + 005
15 Aular Orluis Caja Rural-Seguros RGA + 005
16 Bonaldo Kevin Team Qhubeka + 003
17 Mulubrhan Henok Team Qhubeka + 003
18 Gall Felix Team DSM + 003
19 Paluta Michal Global 6 Cycling + 003
20 González David Caja Rural-Seguros RGA + 003
21 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 003
22 Vermaerke Kevin Team DSM + 003
23 Coati Luca Team Qhubeka + 003
24 Mosca Jacopo Trek-Segafredo + 003
25 Rocchetta Cristian General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 003
26 Azparren Xabier Euskaltel-Euskadi + 00
27 Rikunov Petr Gazprom-RusVelo + 05
28 Cepeda Alexander Androni Giocattoli-Sidermec + 05
29 Appollonio Davide Amore & Vita + 05
30 Shalunov Evgeny Gazprom-RusVelo + 08
31 Cañaveral Johnatan Bardiani CSF Faizanè + 08
32 Gabburo Davide Bardiani CSF Faizanè + 21
33 Scaroni Cristian Gazprom-RusVelo + 21
34 Brenner Marco Team DSM + 21
35 Zurlo Matteo Zalf Euromobil Désirée Fior + 21
36 Cretti Luca Beltrami TSA Tre Colli + 44
37 Milesi Lorenzo Beltrami TSA Tre Colli + 44
38 Simion Paolo Giotti Victoria-Savini Due + 44
39 Berhane Gebrihiwet Team Qhubeka + 44
40 Azurmendi Ibai Euskaltel-Euskadi + 44
41 Christensen Drew Team Qhubeka + 44
42 Senni Manuel Amore & Vita + 44
43 Yustre Kristian Giotti Victoria-Savini Due + 44
44 Plebani Nicola Team Colpack Ballan + 44
45 Bravo Garikoitz Euskaltel-Euskadi + 44
46 Agostini Nicholas General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 44
47 Tiberi Antonio Trek-Segafredo + 44
48 Burchio Federico Work Service-Marchiol-Dynatek + 44
49 Buratti Nicolo Italy + 44
50 Rebellin Davide Work Service-Marchiol-Dynatek + 44
51 Garavaglia Giacomo Work Service-Marchiol-Dynatek + 44
52 Nibali Antonio Trek-Segafredo + 44
53 Frapporti Marco Vini Zabù + 44
54 Martinelli Alessio Team Colpack Ballan + 44
55 Bevilacqua Simone Vini Zabù + 44
56 Ravanelli Simone Androni Giocattoli-Sidermec + 44
57 Di Benedetto Stefano Work Service-Marchiol-Dynatek + 44
58 Van Wilder Ilan Team DSM + 44
59 Rovny Ivan Gazprom-RusVelo + 44
60 Double Paul MG.K vis VPM + 44
61 Albanese Vincenzo EOLO-KOMETA + 50
62 Colombo Raul Work Service-Marchiol-Dynatek + 1:16
63 Piras Andrea Beltrami TSA Tre Colli + 1:21
64 Visconti Giovanni Bardiani CSF Faizanè + 1:35
65 Gonzalez Roberto Vini Zabù + 1:35
66 Guardini Andrea Giotti Victoria-Savini Due + 1:35
67 Mitri James Global 6 Cycling + 1:35
68 Bongiorno Francesco Global 6 Cycling + 1:35
69 Freddi Matteo Beltrami TSA Tre Colli + 1:35
70 Marengo Umberto Bardiani CSF Faizanè + 1:35
71 Crescioli Giosue Beltrami TSA Tre Colli + 1:35
72 Dima Emil Giotti Victoria-Savini Due + 1:35
73 Bisolti Alessandro Androni Giocattoli-Sidermec + 1:35
74 Lazkano Oier Caja Rural-Seguros RGA + 1:35
75 Carpene Samuele General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 1:35
76 Conci Nicola Trek-Segafredo + 1:35
77 Guasco Mattia Team Qhubeka + 1:35
78 Fortunato Lorenzo EOLO-KOMETA + 1:35
79 Toto Paolo Amore & Vita + 1:35
80 Salvietti Niccolo MG.K vis VPM + 1:35
81 Gebreigzabhier Amanuel Trek-Segafredo + 1:35
82 Tolio Alex Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:35
83 Petrucci Mattia Team Colpack Ballan + 1:35
84 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 1:35
85 Vacek Mathias Gazprom-RusVelo + 1:35
86 Menegotto Jacopo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 1:35
87 Lucca Riccardo General Store-F.Ili Curia-Essegibi + 1:35
88 Fancellu Alessandro EOLO-KOMETA + 1:35
89 Wright Paul MG.K vis VPM + 1:35
90 Raccani Simone Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:35
91 Benedetti Gabriele Zalf Euromobil Désirée Fior + 1:35
92 Cuadrado Unai Euskaltel-Euskadi + 1:35
93 Meris Sergio Team Colpack Ballan + 1:35
94 Juaristi Txomin Euskaltel-Euskadi + 1:35
95 Lastra Jonathan Caja Rural-Seguros RGA + 1:35
96 Saez Hector Caja Rural-Seguros RGA + 2:47
97 Sessler Nicolas Global 6 Cycling + 2:47
98 Vandenabeele Henri Team DSM + 2:47
99 Eg Niklas Trek-Segafredo + 2:47
100 Zandri Francesco Work Service-Marchiol-Dynatek + 2:47
101 Ravasi Edward EOLO-KOMETA + 2:47
102 Tizza Marco Amore & Vita + 2:47
103 Rivi Samuele EOLO-KOMETA + 2:47
104 Zardini Edoardo Vini Zabù + 2:47
105 Paties Montagner Eric Work Service-Marchiol-Dynatek + 2:47
106 Frapporti Mattia EOLO-KOMETA + 3:46
107 Kurianov Stepan Global 6 Cycling + 3:59
108 Malucelli Matteo Androni Giocattoli-Sidermec + 4:10
109 Plebani Davide Italy + 4:10
110 Fiorelli Filippo Bardiani CSF Faizanè + 4:10
111 Mareczko Jakub Vini Zabù + 4:10
112 Umba Santiago Androni Giocattoli-Sidermec + 4:47
113 Battaglin Enrico Bardiani CSF Faizanè + 4:55
DNF Scartezzini Michele Italy
DNF Pelcers Kristaps Amore & Vita
DNF Petelin Charly Amore & Vita
DNF Muñoz Daniel Androni Giocattoli-Sidermec
DNF Chiari Federico Beltrami TSA Tre Colli
DNF Peschi Lorenzo Beltrami TSA Tre Colli
DNF Osorio Alejandro Caja Rural-Seguros RGA
DNF Bais Davide EOLO-KOMETA
DNF Cherkasov Nikolay Gazprom-RusVelo
DNF Baseggio Matteo General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Vignato Davide General Store-F.Ili Curia-Essegibi
DNF Sinza Raul-Antonio Giotti Victoria-Savini Due
DNF Szarka Gergely Giotti Victoria-Savini Due
DNF Hansen Dan Erik Global 6 Cycling
DNF Cortese Jacopo MG.K vis VPM
DNF Martinelli Edoardo MG.K vis VPM
DNF Pencedano Nicolo MG.K vis VPM
DNF Radice Raffaele MG.K vis VPM
DNF Brioni Yuri Team Colpack Ballan
DNF Hayter Leo Team DSM
DNF Stacchiotti Riccardo Vini Zabù

Information