Aiztondo Clasica-Asteasu

Amateur, 10th March 2024, Spain

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Estelrich Mateu Equipo Essax 03:15:06
02 Etxeberria Haimar Equipo Finisher + 03
03 Ganzabal Ander Laboral Kutxa + 03
04 Giuliano Dario Polti-KOMETA U23 + 03
05 Perez Cesar Equipo Essax + 05
06 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 05
07 Ara Perez Pablo Telcom-On Clima-Osés + 08
08 Lopes Lucas Supermercados Froiz + 41
09 Gutiérrez Sergio Equipo Gomur + 50
10 Cavia Daniel Padrones Cortizo + 50
11 Diaz Alex Caja Rural-Alea + 50
12 Diaz Joel Team MP Group + 50
13 Diaz Iñaki Laboral Kutxa + 53
14 Carrascosa Pablo Equipo Finisher + 53
15 Kminek Vojtech Padrones Cortizo + 01:20
16 Kazakov Danil Controlpack + 01:20
17 Crozzolo Fabricio Technosylva Maglia Bembibre + 01:20
18 Gimeno Nil Equipo Finisher + 01:20
19 Towers Lucas Caja Rural-Alea + 01:28
20 Gil Jon Supermercados Froiz + 01:58
21 Agirre Aitor Laboral Kutxa + 02:35
22 Ledesma Gerard Esetec-Ricardo Fuentes + 02:35
23 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 02:35
24 Erostarbe Aimar Caja Rural-Alea + 02:35
25 Bennassar Francesc Padrones Cortizo + 03:19
26 Trueba Sergio Equipo Gomur + 03:19
27 Shchegolkov Ilia Caja Rural-Alea + 03:19
28 Smreczek Kacper Telcom-On Clima-Osés + 03:19
29 Rota Rus Oscar Zamora Enamora + 03:19
30 Savekin Ilya Controlpack + 03:19
31 Rosado Novillo Abel Equipo Finisher + 03:19
32 Shischkin Vlas Team MP Group + 03:19
33 Gutierrez Mercader Iban Brocar-Ale + 03:19
34 Sossa Juan Vigo-Rias Baixas + 03:19
35 Irisarri Ibai Grupo Eulen-NUUK + 03:19
36 González Tirado David Vigo-Rias Baixas + 03:19
37 Dols Marc Brocar-Ale + 03:19
38 Monroig Gimeno Izan Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:19
39 Alonso Feito Pelayo Vigo-Rias Baixas + 03:19
40 Álvarez Alberto Extremadura-Pebetero + 03:19
41 Salas Pasto Eloi Team MP Group + 03:19
42 Lospitao Pablo Caja Rural-Alea + 03:19
43 Granero Mario Brocar-Ale + 03:19
44 Paz Albores Alejandro Padrones Cortizo + 03:19
45 Bel Guillem Technosylva Maglia Bembibre + 03:19
46 De Paula Victor Cesar Valverde Team-Ricardo Fuentes + 03:19
47 García Gozalves Pablo Supermercados Froiz + 03:19
48 Kreikemeier Kade Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles + 03:19
49 Gonzalez Antonio Polti-KOMETA U23 + 03:44
50 Criado Daniel Equipo Finisher + 04:09
51 Benito Adrián Extremadura-Pebetero + 04:09
52 Rubirola Marc Team MP Group + 04:09
53 Errasti Unax Eibar Txirrindulari Taldea + 04:43
54 Alvarez Pablo Electro Alavesa - Zuia Ingenieri + 04:43
55 Soriano Iker Brocar-Ale + 04:52
56 Mäeuibo Markus Equipo Essax + 05:06
57 Cabedo Hernandez Marc Padrones Cortizo + 05:06
58 Ramirez Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 05:06
59 Herrán Diego Equipo Gomur + 05:10
60 Lasa Ailetz Telcom-On Clima-Osés + 05:27
61 Postarnak Mikhail Team MP Group + 05:29
62 Garcia Pablo Polti-KOMETA U23 + 53
63 Alarcia Aimar Grupo Eulen-NUUK + 06:05
64 Fernandez Heres Samuel Equipo Gomur + 06:05
65 Galdós Aimar Laboral Kutxa + 06:05
66 Ortega Sanz Pablo High Level-GSport + 06:05
67 Cano Perez Juan Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes + 06:21
68 Maneiro Rodriguez Angel Supermercados Froiz + 07:08
69 Font Biel Torres-Trigon + 07:12
70 Villaverde Joel Esetec-Ricardo Fuentes + 07:12
71 Rey Martin Padrones Cortizo + 07:26
72 Sanroma Manuel Polti-KOMETA U23 + 07:26
73 Ugarte Gari Laboral Kutxa + 07:26
74 Merino Gomez Marcos Eiser-Hirumet + 07:26
75 Houlihan Ben Equipo Finisher + 07:26
76 Castellon Jan Caja Rural-Alea + 07:26
77 Artero Daniel Equipo Finisher + 07:26
78 Conejero Jon Electro Alavesa - Zuia Ingenieri + 08:51
79 Granados Bonilla Alejandro Telcom-On Clima-Osés + 09:05
80 Arocena Eneko Electro Alavesa - Zuia Ingenieri + 09:10
81 Domingos Werik Kaua Valverde Team-Ricardo Fuentes + 09:37
82 Morras Huerta Ekai Telcom-On Clima-Osés + 09:37
83 Martin Muriel Daniel Zamora Enamora + 09:37
84 Raccagni Gabriele Polti-KOMETA U23 + 09:39
85 Matarin Filella Pau Torres-Trigon + 09:39
86 Jimenez Dylan Vigo-Rias Baixas + 09:39
87 Mena Bustos Cristobal Technosylva Maglia Bembibre + 09:39
88 Castillo Fabricio Torres-Trigon + 09:41
89 Diribarne Maxime Equipo Gomur + 11:28
90 Garbajosa Adrian Supermercados Froiz + 13:51
DNF Crause Pedri Brocar-Ale
DNF Tomas Josep Brocar-Ale
DNF Andersons Maksimuss Controlpack
DNF Lloveras Marc Controlpack
DNF Molist Marcel Controlpack
DNF Terreros Llopart Joan Controlpack
DNF Vayreda Marian Controlpack
DNF Arruti Gorka Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Goikoetxea Mikel Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Manso Xabat Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Sein Haritz Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Semperena Telmo Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Ugartemendia Iker Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Azurmendi Dañobeitia Haritz Felix Eiser-Hirumet
DNF Gorriñobeaskoa Aimar Eiser-Hirumet
DNF Hollis Sam Eiser-Hirumet
DNF Moreno Eder Eiser-Hirumet
DNF Muniz Oier Eiser-Hirumet
DNF Trujillo Diaz Inaki Eiser-Hirumet
DNF Aranceta Egoitz Electro Alavesa - Zuia Ingenieri
DNF De La Hoz Eduardo Electro Alavesa - Zuia Ingenieri
DNF Diaz de Garayo Benoit Electro Alavesa - Zuia Ingenieri
DNF Ruilopez Martinez Ekaitz Electro Alavesa - Zuia Ingenieri
DNF Castella Benedito Mikel Equipo Essax
DNF Domens Alberto Equipo Essax
DNF Fajardo Toledo Adrian Equipo Essax
DNF Rodriguez Tadeo Equipo Essax
DNF Fuentes Paniego Oscar Equipo Gomur
DNF Vian Oscar Equipo Gomur
DNF Gonzalez Ruben Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Llop Martinez Gerard Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Murcia Grane Jaime Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Palomeque Fernandez Ivan Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Urrea Perez Jose Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Cuadrado Adrian Extremadura-Pebetero
DNF Lopez Llorente Alvaro Extremadura-Pebetero
DNF Martin Iker Extremadura-Pebetero
DNF Pérez Gonzalo Extremadura-Pebetero
DNF Romero Adrian Extremadura-Pebetero
DNF Aransolo Xabier Grupo Eulen-NUUK
DNF Artano Lasa Haritz Grupo Eulen-NUUK
DNF Otegui Lasa Enaut Grupo Eulen-NUUK
DNF Romero Jaime Grupo Eulen-NUUK
DNF Salegi Mattin Grupo Eulen-NUUK
DNF Artigues Jordi High Level-GSport
DNF Domenech Callau Pau High Level-GSport
DNF Moya Cano Miguel High Level-GSport
DNF Serrano Castillo Sergio High Level-GSport
DNF Torrella Teruel Alvaro High Level-GSport
DNF Zurita Ricardo High Level-GSport
DNF Castilla Asier Laboral Kutxa
DNF Ibanez Beltran Gabriel Laboral Kutxa
DNF Alonso Iker Lasal Cocinas-Craega
DNF Diez Lopez Unai Lasal Cocinas-Craega
DNF Etcheverry Arian Lasal Cocinas-Craega
DNF Gonzalez Algarra Yeray Lasal Cocinas-Craega
DNF Martins Helder Lasal Cocinas-Craega
DNF Pizarro Felipe Lasal Cocinas-Craega
DNF Rego Rui Lasal Cocinas-Craega
DNF Faura Asensio Jose Luis Padrones Cortizo
DNF Cano Gerard Polti-KOMETA U23
DNF Tenorio Daniel Polti-KOMETA U23
DNF Ortiz Arroyo Jesus Supermercados Froiz
DNF Rodriguez Garcia Martin Supermercados Froiz
DNF Casado Axier Team MP Group
DNF Garcia Sanchez Arnau Team MP Group
DNF Florez Joseph Technosylva Maglia Bembibre
DNF Hernandez Diaz Daniel Technosylva Maglia Bembibre
DNF Lewis-Follows Charlie Technosylva Maglia Bembibre
DNF Bengoechea Galder Telcom-On Clima-Osés
DNF Garaiar Benat Telcom-On Clima-Osés
DNF Fernandez Hugo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Gonzalez Mesa Adrian Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Montes De Oca Carlos Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Pardo Joel Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Perez-Grueso Garcia Ruben Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF White Leo Tenerife-BikePoint-LaSedeBycicles
DNF Castaño Ismael Torres-Trigon
DNF Kirkham William Torres-Trigon
DNF Morales Joel Torres-Trigon
DNF Sanchez Frank Torres-Trigon
DNF Aparicio Diego Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Arias Antonio Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Hermosa Juan Vigo-Rias Baixas
DNF Lightfoot Owen Vigo-Rias Baixas
DNF Perez Martinez Jose Vigo-Rias Baixas
DNF Antunez Pablo Zamora Enamora
DNF Belijar Alejandro Zamora Enamora
DNF Galvez Lopez Jorge Zamora Enamora
DNF Izcara Eder Zamora Enamora
DNF Una Daniel Zamora Enamora

Information