Aiztondo Clasica-Asteasu - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23 03:33:23
02 Retegi Mikel Lizarte + 06
03 Castrillo Pablo Lizarte + 06
04 Mujika Mikel Telcom-On Clima-Osés Const + 06
05 Coterillo González Angel Gomur-Cantabria Infinita + 25
06 Muñoz Francisco EOLO-KOMETA U23 + 38
07 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 40
08 Piganzoli Davide EOLO-KOMETA U23 + 40
09 Carrascosa Miller Pablo Lizarte + 40
10 Gutiérrez González Jorge Lizarte + 40
11 Robinson Fergus Eiser-Hirumet + 50
12 Balderstone Abel Caja Rural-Alea + 50
13 Lopez de Abetxuko Andoni Caja Rural-Alea + 52
14 Fernandez Sinuhé Lizarte + 57
15 Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas + 01:02
16 Westley Dylan Lizarte + 01:05
17 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 01:05
18 Pietrobon Andrea EOLO-KOMETA U23 + 01:10
19 Camprubí Marcel EOLO-KOMETA U23 + 01:10
20 Urbano Carmelo Super Froiz + 01:16
21 Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet + 01:18
22 Silva Thomas Previley-Coforma + 01:18
23 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 01:32
24 Balza de Vallejo Couto Endika Baqué Cycling Team + 01:32
25 Fernandez Ramon EOLO-KOMETA U23 + 01:32
26 Lopez Joseba Caja Rural-Alea + 01:32
27 Gonzalez Asier Pablo Vigo-Rias Baixas + 01:32
28 Monroy Ceballos Pedro Luis Super Froiz + 01:37
29 Diaz Alex Baqué Cycling Team + 01:39
30 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 01:42
31 Ramirez Cristobal Previley-Coforma + 01:48
32 Ramirez Yurgen Vigo-Rias Baixas + 01:52
33 Peñuela Francisco Drone Hopper-Gsport + 01:52
34 Garcia Villegas Alvaro Telcom-On Clima-Osés Const + 01:56
35 Trueba Cagigas Sergio Gomur-Cantabria Infinita + 01:56
36 Garcia Julen Grupo Eulen-Nuuk + 01:56
37 Ibanez Javier Caja Rural-Alea + 01:59
38 Tomas Josep Brocar-Ale + 02:04
39 Robert Torrents Ferran Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:18
40 Amonarriz Ander Telcom-On Clima-Osés Const + 02:31
41 Gonzalez Ibarra Iñigo Aluminios Cortizo + 02:35
42 Fagundez Eric Aluminios Cortizo + 02:35
43 Martin Muriel Daniel Telcom-On Clima-Osés Const + 02:38
44 Sano Simone Drone Hopper-Gsport + 02:52
45 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 02:55
46 Castilla Morales Manuel Telcom-On Clima-Osés Const + 03:30
47 Ginés Quilez Sergio Drone Hopper-Gsport + 03:41
48 Beake Charlie Brocar-Ale + 03:47
49 Alustiza Nicolas Laboral Kutxa + 03:47
50 Santos Monje Fernando Escribano Sport Team + 03:49
51 Onaindia Beñat Baqué Cycling Team + 03:58
52 Segovia Escribano Yago Gomur-Cantabria Infinita + 04:04
53 Uriarte Belzunegi Diego Lizarte + 04:10
54 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 04:10
55 Anton Ortiz Miguel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 04:15
56 Esparza Unai Grupo Eulen-Nuuk + 04:47
57 Luna Del Cerro Alejandro Previley-Coforma + 04:48
58 Gorm Christian Team Smartdry + 05:03
59 Bent Adam Eiser-Hirumet + 05:15
60 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 05:15
61 Garcia Pablo Caja Rural-Alea + 05:22
62 Romero Jaime Drone Hopper-Gsport + 05:32
63 Bayona Steven Previley-Coforma + 05:33
64 Trigo Iker Gomur-Cantabria Infinita + 05:43
65 Sanchez Moliné Guillem Team MP Group + 05:47
66 Gonzalez Antonio EOLO-KOMETA U23 + 06:05
67 Fajardo Toledo Adrian Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 06:10
68 Eizagirre Inigo Grupo Eulen-Nuuk + 06:23
69 Juan Castellano Miguel Manuela Fundacion Elite + 06:30
70 Rodriguez Alonso Manuel Super Froiz + 06:53
71 Painter Samuel La Tova - Huesca La Magia + 07:27
72 Huertas Jason Ulevel-Safir Fruits + 07:27
73 Salas Pasto Eloi Team MP Group + 07:58
74 Fernandez Benat Eibar Txirrindulari Taldea + 08:06
75 Navarrete Hernandez Marcos Vigo-Rias Baixas + 09:17
76 Iztueta Unax Baqué Cycling Team + 09:17
77 Arakama Jon Laboral Kutxa + 09:21
78 Gomez Josue Drone Hopper-Gsport + 09:21
79 Albiach Melado Adrian Ulevel-Safir Fruits + 10:18
80 Martin Tom Brocar-Ale + 10:20
81 Rujano Jeison Aluminios Cortizo + 10:20
82 Semperena Telmo Eibar Txirrindulari Taldea + 10:36
83 Ibarluzea Jon Telcom-On Clima-Osés Const + 10:50
84 Lopez Franco Raul Caja Rural-Alea + 11:05
85 Martinez Bayan Alejandro Globalia-Zamora Enamora + 11:05
86 Gil Jon Gomur-Cantabria Infinita + 11:10
87 Ortiz Heer Flavio Grupo Eulen-Nuuk + 11:19
88 Inguanzo Gonzalo Super Froiz + 11:19
89 Sein Haritz Eibar Txirrindulari Taldea + 11:19
90 Perez Diaz Alberto Valverde Team-Ricardo Fuentes + 11:19
91 Quintana Hector Aluminios Cortizo + 11:21
92 Martinez Sanz Neo Super Froiz + 11:21
93 Chumil Sergio Aluminios Cortizo + 11:24
94 Casalderrey Raul Super Froiz + 11:26
95 Gonzalo Diego La Tova - Huesca La Magia + 11:31
96 Sanz Martin Moises La Tova - Huesca La Magia + 11:31
97 Agirrebeitia Mikel Baqué Cycling Team + 11:43
98 Cartiel Garcia David Team Smartdry + 11:45
99 Torrella Teruel Alvaro Drone Hopper-Gsport + 11:45
100 Mulet Acosta Pol Team MP Group + 12:03
101 Ferrer Cuadrado Alvaro Ulevel-Safir Fruits + 12:05
102 Ganzabal Ander Eiser-Hirumet + 12:15
103 Aiestaran Goikoetxea Aimar Eibar Txirrindulari Taldea + 12:24
104 Rojas Vazquez Diego Manuela Fundacion Elite + 12:27
105 Dols Marc Brocar-Ale + 12:29
106 Barandiaran Iker Eiser-Hirumet + 12:41
107 Errazquin Inaki Aluminios Cortizo + 12:49
108 Lovera Moreira Alejandro Tomas Ulevel-Safir Fruits + 12:58
109 Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes + 13:01
110 Murua Carrasco Iñaki Laboral Kutxa + 13:39
111 Erostarbe Aimar Baqué Cycling Team + 13:40
112 Kurensky Nathan Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 14:23
113 Shortt Devin Previley-Coforma + 14:23
114 Tortosa Noves Adriá Team MP Group + 14:28
115 Scott Ari Team Smartdry + 14:33
116 Tarres Mas Bernat Team Smartdry + 14:33
117 Lambea Ignasi Team MP Group + 14:35
DNF Del Negro Agustin Aluminios Cortizo
DNF Etxabe Kimetz Baqué Cycling Team
DNF Chulvi Rosa Carles Brocar-Ale
DNF Jimenez Durán Sergio Brocar-Ale
DNF Etxeberria Haimar Caja Rural-Alea
DNF Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport
DNF Arrospide Eneko Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Pérez de Obanos Martinez Mikel Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Roca Luque Alfonso Eibar Txirrindulari Taldea
DNF Bartrina Moreno Adria Eiser-Hirumet
DNF Bofill Xucla Gerard Eiser-Hirumet
DNF Bañeros Cantos Javier Escribano Sport Team
DNF Cantera Carrasco Arturo Escribano Sport Team
DNF De Pablo Samuel Escribano Sport Team
DNF Garcia Crespo Jorge Escribano Sport Team
DNF Navarro Ainz Alberto Escribano Sport Team
DNF Sanchez Javier Escribano Sport Team
DNF Galvez Lopez Jorge Globalia-Zamora Enamora
DNF Guzman Velazquez Ismael Globalia-Zamora Enamora
DNF Hernandez Prieto Jose Globalia-Zamora Enamora
DNF Izcara Eder Globalia-Zamora Enamora
DNF Ochando Escudero Gabriel Globalia-Zamora Enamora
DNF Rebollo Jose Globalia-Zamora Enamora
DNF Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita
DNF Azkarate Asier Grupo Eulen-Nuuk
DNF Murcia Hodei Grupo Eulen-Nuuk
DNF Urra Aritz Grupo Eulen-Nuuk
DNF Fito Ricard La Tova - Huesca La Magia
DNF Gomez Laiseca Unai La Tova - Huesca La Magia
DNF Miranda Alexis La Tova - Huesca La Magia
DNF Rota Rus Oscar La Tova - Huesca La Magia
DNF Hierro Unai Laboral Kutxa
DNF Granados Pastor Raul Manuela Fundacion Elite
DNF Montoro Gerard Manuela Fundacion Elite
DNF Penaranda David Manuela Fundacion Elite
DNF Rodriguez Mingorance Ignacio Manuela Fundacion Elite
DNF Sebastia Agustin Manuela Fundacion Elite
DNF Millan Johnny Semir Previley-Coforma
DNF Molina Igor Previley-Coforma
DNF Gomiz Alejandro Super Froiz
DNF Chilo Jan Team MP Group
DNF Ramon Rubinat David Team MP Group
DNF Parella Urban Oriol Team Smartdry
DNF Raats Sven Team Smartdry
DNF Valls Plata Max Team Smartdry
DNF Chamorro Perez David Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Fajardo Toledo Martin Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Lucas Marin Aitor Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Teruel Martinez Borja Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Biel Bolaño Aleix Ulevel-Safir Fruits
DNF Cabedo Hernandez Marc Ulevel-Safir Fruits
DNF Castro Sanchez Daniel Ulevel-Safir Fruits
DNF Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Murla Andreu Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Garcia Aragoneses Marcos Vigo-Rias Baixas
DNF Rey Martin Vigo-Rias Baixas
DNF Taboada Andres Vigo-Rias Baixas

Information