Team Europcar | |
---|---|
1 | Chavanel Sébastien |
2 | Chtioui Rafaâ |
3 | Claude Mathieu |
4 | Cousin Jérôme |
5 | Haddou Saïd |
6 | Hurel Tony |
7 | Gène Yohann |
8 | Quemeneur Perrig |
AG2R La Mondiale | |
---|---|
11 | Casper Jimmy |
12 | Georges Sylvain |
13 | Goddaert Kristof |
14 | Shpilevsky Boris |
16 | Minard Sébastien |
17 | Mondory Lloyd |
18 | Ravard Anthony |
FDJ - BigMat | |
---|---|
21 | Boucher David |
22 | Bouhanni Nacer |
23 | Démare Arnaud |
24 | Hutarovich Yauheni |
25 | Fedrigo Pierrick |
26 | Ladagnous Matthieu |
27 | Roy Jérémy |
28 | Mourey Francis |
Vacansoleil - DCM | |
---|---|
31 | Feillu Romain |
32 | Morajko Jacek |
33 | Selvaggi Mirko |
34 | Markus Barry |
35 | Mortensen Martin |
36 | Pavarin Marcello |
37 | van Hummel Kenny |
38 | Veuchelen Fredrik |
Bretagne - Schuller | |
---|---|
41 | Vachon Florian |
42 | Berthou Eric |
43 | Malacarne Gaël |
44 | Delpech Jean-Luc |
45 | Dion Renaud |
46 | Halleguen Matthieu |
47 | Le Bon Johan |
48 | Pichon Laurent |
Cofidis | |
---|---|
51 | Demaret Jean-Eudes |
52 | Duque Leonardo |
53 | Fouchard Julien |
54 | Garcia Egoitz |
55 | Dumoulin Samuel |
56 | Labbe Arnaud |
57 | Petit Adrien |
58 | Saramotins Aleksejs |
Champion System | |
---|---|
61 | Avery Clinton |
62 | Boillat Joris |
63 | Manan Anuar |
64 | Gardeyn Gorik |
65 | Jiang Kun |
66 | Ojavee Mart |
67 | Wong Steven |
68 | Wu Kin San |
Landbouwkrediet - Euphony | |
---|---|
71 | Amorison Frédéric |
72 | Barbe Koen |
73 | Devillers Gilles |
74 | Bueken Joeri |
75 | Claeys Kevin |
77 | Peeters Kevin |
78 | Planckaert Baptiste |
Saur - Sojasun | |
---|---|
91 | Engoulvent Jimmy |
92 | Galland Jérémie |
93 | Laborie Christophe |
94 | Le Lay David |
95 | Mangel Laurent |
96 | Martias Rony |
97 | Paiani Jean-Lou |
98 | Poulhiès Stéphane |
Team Spidertech p/b C10 | |
---|---|
101 | Boivin Guillaume |
102 | McCarty Jonathan Patrick |
103 | Gilbert Martin |
104 | Houle Hugo |
105 | Lacombe Kevin |
106 | Lambert-Lemay Simon |
107 | Roth Ryan |
108 | Routley Will |
Team Type 1 - Sanofi | |
---|---|
111 | Bodrogi László |
112 | Cusin Rémy |
113 | Fortin Filippo |
114 | Ilesic Aldo Ino |
115 | Kocjan Jure |
116 | Laengen Vegard Stake |
117 | Serebryakov Alexander |
118 | Verschoor Martijn |
Auber 93 | |
---|---|
121 | Rousseau Nicolas |
122 | Bacquet Fabien |
123 | Bazin Nicolas |
124 | Dassonville Flavien |
125 | Drujon Mathieu |
126 | Drujon Benoit |
127 | Mombaerts Johan |
128 | Racault Ronan |
Endura Racing | |
---|---|
131 | Blain Alexandre |
132 | Thwaites Scott |
133 | Mandri René |
134 | McEvoy Jonathan |
135 | Partridge Robert |
136 | Wilkinson Ian |
137 | Windsor Dean |
La Pomme Marseille | |
---|---|
141 | Cauquil Yohan |
142 | Delarozière Mathieu |
143 | Martinez Yannick |
144 | Koretzky Clément |
145 | Périchon Pierre-Luc |
146 | Siskevicius Evaldas |
147 | Skujins Toms |
148 | Vaubourzeix Thomas |
Roubaix - Lille Metropole | |
---|---|
151 | Boulo Matthieu |
152 | Colin Anthony |
153 | Desriac Loïc |
154 | Flahaut Denis |
155 | Kneisky Morgan |
156 | Le Corre Florian |
157 | Schmidt Fabien |
158 | Zimine Boris |
Start Cycling Team - Atacama Flower | |
---|---|
161 | Frazer Mauricio |
162 | Gil Tomas Enrique |
164 | Menendez Ruben |
165 | Miranda Vergara Manuel |
166 | Tanovitchii Nicolae |
167 | Zugasti Arrese Ibon |
Veranda Rideau - Super U | |
---|---|
171 | Cumont Gaylord |
172 | Jarrier Benoît |
173 | Le Montagner Maxime |
174 | Matheou Romain |
175 | Molmy Arnaud |
176 | Olejnik Michal |
177 | Olejnik Tomasz |
178 | Vermeulen Franck |
Geofco - Ville d'Alger | |
---|---|
181 | Cardoen Henryk |
182 | Dijkxhoorn Rikke |
183 | Scheirlinckx Bert |
184 | Spragg James |
185 | Stilite Mikael |
187 | Tanner Jake |
188 | Vernaeckt Thomas |