Tro-Bro Leon - 2010

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Jérémy Roy Française des Jeux 4:58:26
02 Renaud Dion Roubaix - Lille Metropole + 03
03 Lloyd Mondory AG2R La Mondiale + 05
04 Jean-Luc Delpech Bretagne - Schuller + 05
05 Florian Vachon Bretagne - Schuller + 13
06 Benoît Daeninck Roubaix - Lille Metropole + 38
07 Cyril Lemoine Saur - Sojasun + 38
08 Perrig Quemeneur BBOX Bouygues Telecom + 38
09 Romain Lemarchand BigMat - Auber 93 + 43
10 Jimmy Engoulvent Saur - Sojasun + 1:22
11 Michal Golas Vacansoleil + 1:24
12 Cedric Pineau Roubaix - Lille Metropole + 1:28
13 Laurent Pichon Bretagne - Schuller + 1:28
14 Anthony Ravard AG2R La Mondiale + 1:28
15 Leonardo Duque Cofidis + 1:28
16 Gorik Gardeyn Vacansoleil + 1:28
17 Lilian Jegou Bretagne - Schuller + 1:28
18 Sébastien Chavanel Française des Jeux + 1:28
19 Yoann Offredo Française des Jeux + 1:28
20 Yannick Talabardon Saur - Sojasun + 1:28
21 Joost Van Leijen Vacansoleil + 1:28
22 Jonathan Thire BigMat - Auber 93 + 1:28
23 Florian Morizot BigMat - Auber 93 + 1:28
24 Mathieu Claude BBOX Bouygues Telecom + 1:28
25 Gaël Malacarne Bretagne - Schuller + 1:28
26 Stephane Augé Cofidis + 1:28
27 Maxime Mederel BigMat - Auber 93 + 1:28
28 Eric Berthou Carmiooro NGC + 1:28
29 Frédéric Guesdon Française des Jeux + 1:28
30 Sébastien Turgot BBOX Bouygues Telecom + 1:36
31 Alexandre Pichot BBOX Bouygues Telecom + 1:39
32 Sébastien Minard Cofidis + 1:41
33 Morgan Kneisky Roubaix - Lille Metropole + 1:44
34 Rony Martias Saur - Sojasun + 4:18
35 Jure Kocjan Carmiooro NGC + 5:18
36 Alexander Filippov Katusha CT + 5:43
37 Matthieu Halleguen Bretagne - Schuller + 5:45
38 Alexandre Blain Endura Racing + 5:45
39 Stéphane Bonsergent Bretagne - Schuller + 5:45
40 Alexandre Usov ISD Continental Team + 5:45
41 Jack Bauer Endura Racing + 5:45
42 Nicolas Rousseau AG2R La Mondiale + 5:47
43 Nadir Haddou BigMat - Auber 93 + 5:47
44 Nicolas Vogondy BBOX Bouygues Telecom + 5:47
45 Guillaume Levarlet Saur - Sojasun + 5:47
46 Jimmy Casper Saur - Sojasun + 5:47
47 Fredrik Veuchelen Vacansoleil + 5:47
48 Guillaume Blot Cofidis + 6:00
49 Samuel Dumoulin Cofidis + 6:00
50 Alexandre Lemair Roubaix - Lille Metropole + 7:39
51 Artem Topchanyk ISD Continental Team + 7:39
52 Timothy Vangheel Palmans - Cras + 7:39
DNF José Luis Arrieta AG2R La Mondiale
DNF Julien Berard AG2R La Mondiale
DNF Kristof Goddaert AG2R La Mondiale
DNF Sébastien Hinault AG2R La Mondiale
DNF Julien Loubet AG2R La Mondiale
DNF Franck Bouyer BBOX Bouygues Telecom
DNF Anthony Charteau BBOX Bouygues Telecom
DNF Yohann Gène BBOX Bouygues Telecom
DNF Fabien Bacquet BigMat - Auber 93
DNF Julien Mazet BigMat - Auber 93
DNF Johan Mombaerts BigMat - Auber 93
DNF Johan Le Bon Bretagne - Schuller
DNF Laurent Beuret Carmiooro NGC
DNF Diego Genovesi Carmiooro NGC
DNF Enrico Peruffo Carmiooro NGC
DNF Andrea Piechele Carmiooro NGC
DNF Alessandro Raisoni Carmiooro NGC
DNF Fabio Terrenzio Carmiooro NGC
DNF Sylwester Janiszewski CCC Polsat Polkowice
DNF Tomasz Lisowicz CCC Polsat Polkowice
DNF Jaroslaw Rebiewski CCC Polsat Polkowice
DNF Tomasz Repinski CCC Polsat Polkowice
DNF Tomasz Smolen CCC Polsat Polkowice
DNF Kamil Zielinski CCC Polsat Polkowice
DNF Rémy Cusin Cofidis
DNF Julien Fouchard Cofidis
DNF Tristan Valentin Cofidis
DNF Robert Hayles Endura Racing
DNF James Moss Endura Racing
DNF Evan Oliphant Endura Racing
DNF Robert Partridge Endura Racing
DNF Ian Wilkinson Endura Racing
DNF Olivier Bonnaire Française des Jeux
DNF Anthony Geslin Française des Jeux
DNF Matthieu Ladagnous Française des Jeux
DNF Thibaut Pinot Française des Jeux
DNF Denis Flahaut ISD Continental Team
DNF Denys Karnulin ISD Continental Team
DNF Oleksandr Martyenko ISD Continental Team
DNF Rostislav Mykhaylov ISD Continental Team
DNF Maksym Polishchuk ISD Continental Team
DNF Maksym Vasilyev ISD Continental Team
DNF Alexander Arekeev Katusha CT
DNF Valery Grinkovsky Katusha CT
DNF Daniil Komkov Katusha CT
DNF Konstantin Kuperasov Katusha CT
DNF Viktor Shmalko Katusha CT
DNF Boris Shpilevskiy Katusha CT
DNF Jurgen Francois Palmans - Cras
DNF Rob Goris Palmans - Cras
DNF Egidijus Juodvalkis Palmans - Cras
DNF Aidis Kruopis Palmans - Cras
DNF Geert Omloop Palmans - Cras
DNF Jean Zen Palmans - Cras
DNF David Livramento Palmeiras Resort - Prio
DNF Alejandro Marque Palmeiras Resort - Prio
DNF Daniel Mestre Palmeiras Resort - Prio
DNF Ricardo Mestre Palmeiras Resort - Prio
DNF Tomas Swift Metcalfe Palmeiras Resort - Prio
DNF Luis Silva Palmeiras Resort - Prio
DNF Nelson Vitorino Palmeiras Resort - Prio
DNF Matthieu Boulo Roubaix - Lille Metropole
DNF Arnaud Molmy Roubaix - Lille Metropole
DNF Steven Tronet Roubaix - Lille Metropole
DNF Jérémie Galland Saur - Sojasun
DNF Laurent Mangel Saur - Sojasun
DNF Borut Bozic Vacansoleil
DNF Brice Feillu Vacansoleil
DNF Wouter Mol Vacansoleil
DNF Martin Mortensen Vacansoleil
Information
Nation France
Date 18th April
Distance 205.5 km
CAT 1.1
Other
Embed Results