Euskadi - Murias | |
---|---|
1 | Aristi Mikel |
2 | Barthe Cyril |
3 | Barrenetxea Ander |
4 | Saez Hector |
5 | Sanz Enrique |
6 | Bagües Aritz |
7 | Rodriguez Reche Sergio |
Wanty - Groupe Gobert | |
---|---|
11 | Backaert Frederik |
12 | Degand Thomas |
13 | Kreder Wesley |
14 | Doubey Fabien |
15 | Martin Guillaume |
16 | Vanspeybrouck Pieter |
17 | Van Melsen Kevin |
AG2R La Mondiale | |
---|---|
21 | Bagdonas Gediminas |
22 | Bardet Romain |
24 | Gautier Cyril |
25 | Dumoulin Samuel |
26 | Duval Julien |
27 | Vandenbergh Stijn |
28 | Gougeard Alexis |
BMC Racing Team | |
---|---|
31 | Bohli Tom |
32 | Frankiny Kilian |
33 | Porte Richie |
34 | Rosskopf Joey |
36 | van Garderen Tejay |
37 | Wyss Danilo |
Groupama - FDJ | |
---|---|
41 | Armirail Bruno |
42 | Duchesne Antoine |
43 | Gaudu David |
44 | Hoelgaard Daniel |
45 | Ladagnous Matthieu |
46 | Thomas Benjamin |
Direct Energie | |
---|---|
51 | Calmejane Lilian |
52 | Grellier Fabien |
53 | Hivert Jonathan |
54 | Cornu Jérémy |
55 | Ourselin Paul |
56 | Sicard Romain |
57 | Taaramäe Rein |
Team Fortuneo - Samsic | |
---|---|
61 | Barguil Warren |
62 | Bonnamour Franck |
63 | Fonseca Armindo |
64 | Gesbert Elie |
65 | Hardy Romain |
66 | Ledanois Kevin |
67 | Gérard Arnaud |
Cofidis | |
---|---|
71 | Edet Nicolas |
72 | Bonnafond Guillaume |
73 | Mate Luis Angel |
74 | Simon Julien |
75 | Turgis Jimmy |
76 | Navarro Daniel |
Delko-Marseille Provence-KTM | |
---|---|
81 | De Rossi Lucas |
82 | Trarieux Julien |
83 | El Fares Julien |
84 | Finetto Mauro |
85 | Leveau Jérémy |
86 | Madrazo Angel |
87 | Rodriguez Jhon Anderson |
Sport Vlaanderen - Baloise | |
---|---|
91 | Allegaert Piet |
92 | Capiot Amaury |
93 | Farazijn Maxime |
94 | Menten Milan |
95 | Noppe Christophe |
96 | Rickaert Jonas |
97 | Van Rooy Kenneth |
UnitedHealthcare | |
---|---|
101 | McCabe Travis |
102 | Putt Tanner |
103 | Alzate Carlos |
104 | Hegyvari Adrian |
105 | Cataford Alexander |
106 | Eaton Daniel |
St. Michel - Auber 93 | |
---|---|
111 | Feillu Romain |
112 | Le Cunff Kévin |
113 | Baldo Nicolas |
114 | Maldonado Anthony |
115 | Maurelet Flavien |
116 | Thominet Camille |
117 | Touzé Damien |
Roubaix-Lille Metropole | |
---|---|
121 | Antomarchi Julien |
122 | Mainard Jérôme |
123 | Cabot Jérémy |
124 | Dernies Tom |
125 | Gouault Pierre |
126 | Leroux Samuel |
127 | Tronet Steven |
Vital Concept | |
---|---|
131 | Manzin Lorrenzo |
132 | Le Bon Johan |
133 | Corbel Erwann |
134 | Garel Adrien |
135 | Ermenault Corentin |
136 | Fournier Marc |
137 | Lammertink Steven |
Cibel - Cebon | |
---|---|
141 | Coenen Dennis |
142 | Cobbaert Robby |
143 | Dieleman Michiel |
144 | Jans Roy |
145 | Janssens Jimmy |
146 | Marchand Gianni |
147 | Teugels Lennert |
Joker Icopal | |
---|---|
151 | Forfang Ole |
152 | Røinås Fridtjof |
153 | Hoem Bjørn Tore |
154 | Hagen Carl Fredrik |
155 | Skjerping Kristoffer |
156 | Evensen Henrik |
157 | Dahl Herman |
Team Euskadi | |
---|---|
161 | Lopez-Cozar Juan Antonio |
162 | Goikoetxea Peio |
163 | Garcia Ricardo |
164 | Buades Ferriol Marc |
165 | Martín Gotzon |
166 | Insausti Jon Ander |
167 | Fernandez Egoitz |
Tarteletto - Isorex | |
---|---|
171 | Tzortzakis Polychronis |
172 | De Groote Arne |
173 | Ruijgh Rob |
174 | Sefa Ylber |
175 | Mannaerts Jelle |
176 | De Jonghe Kevin |
177 | Cant Jelle |