Classic Jean-Patrick Dubuisson Juniors - 2022

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Isidore Noa Grand Est 03:13:40
02 Delaunay Estevan Centre-Val-de-Loire + 39
03 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 39
04 Soranzo Maël Auvergne-Rhone-Alpes + 39
05 Boulahoite Rayan Ile-de-France + 39
06 Delalande Basile Bretagne + 39
07 Saubère Loïs Occitanie + 39
08 Gillet Baptiste Bretagne + 43
09 Roudier Hugo AC Cusset U19 + 43
10 Gaillard Florian Centre-Val-de-Loire + 43
11 Hue Antoine Bretagne + 43
12 Meunier Nériah Occitanie + 43
13 Coste Florian Auvergne-Rhone-Alpes + 43
14 Giuliano Dario Occitanie + 43
15 Faure-Prost Alexy Bourgogne-Franche-Comte + 43
16 Arsac Remi EC Saint-Etienne Loire Junior + 43
17 Decomble Maxime Region Sud Paca + 43
18 Charteau Diego Pays de la Loire + 43
19 Laurensot Edgar Bretagne + 43
20 Lambert-Wetzel Tom Auvergne-Rhone-Alpes + 43
21 Masset Kerrian Auvergne-Rhone-Alpes + 48
22 Tapiz Hugo Region Sud Paca + 48
23 Bodet Vincent Occitanie + 50
24 Perisse Arthur Occitanie + 52
25 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 52
26 Montana Marco David Team Inca Juniors + 56
27 Thibaud Celian Auvergne-Rhone-Alpes + 01:21
28 Mainguenaud Lucas Nouvelle-Aquitaine + 01:35
29 Guerinel Mathis Ile-de-France + 01:38
30 Finckbohner Anaël Grand Est + 01:49
31 Daouze Simon Grand Est + 01:53
32 Picard Paul Nouvelle-Aquitaine + 01:53
33 Garcon Gabriel Pays de la Loire + 01:53
34 Hivart Benjamin Region Sud Paca + 01:55
35 Barrillot Bohémond Bourgogne-Franche-Comte + 01:55
36 Gast Mathias Grand Est + 01:57
37 Merlin Cyrian Bourgogne-Franche-Comte + 01:57
38 Egea Garcia Jarod Occitanie + 01:57
39 Beurville Mathis Grand Est + 01:57
40 Ledeme Pierre AC Cusset U19 + 01:57
41 Merle Charly EC Saint-Etienne Loire Junior + 02:02
42 Berger Baptiste Bourgogne-Franche-Comte + 02:03
43 Rondel Lucas Pays de la Loire + 02:04
44 Mathieu Anthony AC Cusset U19 + 02:07
45 Berg Gabriel Ile-de-France + 02:50
46 Cler Gabin Bourgogne-Franche-Comte + 03:08
47 Mahoudo Loris Bretagne + 04:15
48 Savonet Martin Bourgogne-Franche-Comte + 04:15
49 Tondo Lucas Ile-de-France + 06:59
50 Bonmati Axel Centre-Val-de-Loire + 07:36
51 Lamouline Sam AC Cusset U19 + 07:41
52 Fayolle Jean-Loup Auvergne-Rhone-Alpes + 07:41
53 Davoine Achille EC Saint-Etienne Loire Junior + 07:41
54 Barguil Brayann Bretagne + 07:41
55 Darmigny Tom Bourgogne-Franche-Comte + 07:41
56 Lemperiere Jules Pays de la Loire + 07:41
57 Morin Yoan Ile-de-France + 07:41
58 Nougue Dessus Aaron Pays de la Loire + 07:46
59 Coulondre Gabriel Centre-Val-de-Loire + 09:25
60 Bergeron Teddy AC Cusset U19 + 13:09
61 Hamonic Maximilien Bretagne + 13:09
62 Lequet Corentin Auvergne-Rhone-Alpes + 13:09
63 Fabries Ugo Occitanie + 13:09
64 Basset Pierre-Henry Bretagne + 13:09
65 Chanel Samuel Auvergne-Rhone-Alpes + 13:09
66 Curien Quentin Grand Est + 18:10
67 Probst Leo Centre-Val-de-Loire + 21:46
DNF Dupe Mathieu Nouvelle-Aquitaine
DNF Meynard Maxime Nouvelle-Aquitaine
DNF Dupin Mathieu Nouvelle-Aquitaine
DNF Carrere Tristan Nouvelle-Aquitaine
DNF Ducournau Gabin Centre-Val-de-Loire
DNF Boulain Louison Centre-Val-de-Loire
DNF Lagrave Dorian Occitanie
DNF Nominé Yoann Ile-de-France
DNF Landas Marty Hauts-de-France
DNF Doyen Mathis Hauts-de-France
DNF Demandrille Tomas Hauts-de-France
DNF Cruppe Kylian Hauts-de-France
DNF Casciaro Enrik Region Sud Paca
DNF Mahieu Gregoire Region Sud Paca
DNF Legros Thibault Bourgogne-Franche-Comte
DNF Feireisen Mathis Grand Est
DNF Cousin Pierre Grand Est
DNF Thollet Quentin EC Saint-Etienne Loire Junior
DNF Laurenson Martin EC Saint-Etienne Loire Junior
DNF Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors
DNF Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors
DNF Parra Erick Team Inca Juniors

Information