Right now: Transfers 2022 > 2023

Paris - Camembert - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Delaplace Anthony Team Arkéa-Samsic 125 05:12:01
2 Ferron Valentin TotalEnergies 85 + 04
3 Ferasse Thibault B&B Hotels-KTM 70 + 14
4 Bouchard Geoffrey AG2R Citroën Team 60 + 14
5 Janssens Jimmy Alpecin-Deceuninck 50 + 14
6 Louvel Matis Team Arkéa-Samsic 40 + 39
7 Boasson-Hagen Edvald TotalEnergies 35 + 39
8 Mozzato Luca B&B Hotels-KTM 30 + 39
9 Touzé Damien AG2R Citroën Team 25 + 39
10 Zingle Axel Cofidis 20 + 39
11 Maurelet Flavien St Michel-Auber 93 15 + 39
12 Simon Julien TotalEnergies 10 + 39
13 Gesbert Elie Team Arkéa-Samsic 5 + 39
14 Delbove Joris St Michel-Auber 93 5 + 43
15 Raugel Antoine AG2R Citroën Team 5 + 49
16 Leveau Jérémy GO Sport-Roubaix Lille Métropole 3 + 49
17 Kielich Timo Alpecin-Deceuninck 3 + 49
18 Abrahamsen Jonas Uno-X Pro Cycling Team 3 + 49
19 Ladagnous Matthieu Groupama-FDJ 3 + 49
20 Aniolkowski Stanislaw Bingoal Pauwels Sauces WB 3 + 49
21 Maldonado Anthony St Michel-Auber 93 3 + 49
22 Carisey Clément GO Sport-Roubaix Lille Métropole 3 + 49
23 Pichon Laurent Team Arkéa-Samsic 3 + 52
24 Rochas Rémy Cofidis 3 + 54
25 Lapeira Paul AG2R Citroën Team 3 + 54
26 Eg Niklas Uno-X Pro Cycling Team + 59
27 Ourselin Paul TotalEnergies + 01:09
28 Mifsud Andrea Nice Métropole Côte d'Azur + 01:09
29 Colman Alex Sport Vlaanderen-Baloise + 01:09
30 Hardy Romain Team Arkéa-Samsic + 01:09
31 Dversnes Fredrik Uno-X Pro Cycling Team + 01:15
32 Stewart Jake Groupama-FDJ + 01:55
33 Couanon Jonathan Nice Métropole Côte d'Azur + 01:55
34 Finé Eddy Cofidis + 01:55
35 Welten Bram Groupama-FDJ + 01:55
36 Rolland Pierre B&B Hotels-KTM + 02:12
37 Van Niekerk Morne St Michel-Auber 93 + 03:20
38 Boudat Thomas GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 03:24
39 Reynders Jens Sport Vlaanderen-Baloise + 03:24
40 Penhoët Paul Groupama-FDJ + 03:24
41 Van Keirsbulck Guillaume Alpecin-Deceuninck + 03:24
42 Askey Lewis Groupama-FDJ + 03:24
43 De Poorter Maxime Tarteletto-Isorex + 03:24
44 Løland Sakarias Koller Uno-X Pro Cycling Team + 03:24
45 Guégan Maël Team U Nantes-Atlantique + 03:24
46 Lemmens Sander Tarteletto-Isorex + 03:24
47 Florez Miguel Team Arkéa-Samsic + 03:24
48 Urianstad Martin Uno-X Pro Cycling Team + 03:24
49 Delacroix Tristan Nice Métropole Côte d'Azur + 03:24
50 Uhlig Henri Alpecin-Deceuninck + 03:24
51 Ries Michel Team Arkéa-Samsic + 03:24
52 Berlin Antoine Nice Métropole Côte d'Azur + 03:24
53 Viviani Attilio Bingoal Pauwels Sauces WB + 03:24
54 Vermote Julien Alpecin-Deceuninck + 03:24
55 Goubert Jean Nice Métropole Côte d'Azur + 03:24
56 Hänninen Jaakko AG2R Citroën Team + 03:28
57 Vanhoof Ward Sport Vlaanderen-Baloise + 03:28
58 Van Den Berg Lars Groupama-FDJ + 03:30
59 Leroux Samuel GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 04:43
60 Hivert Jonathan B&B Hotels-KTM + 04:43
61 Davy Clément Groupama-FDJ + 07:12
62 Mariault Axel Team U Nantes-Atlantique + 07:12
63 Parisella Raphael B&B Hotels-KTM + 07:12
64 Lauk Karl Patrick Bingoal Pauwels Sauces WB + 09:06
65 Lagrée Adrien B&B Hotels-KTM + 09:06
66 Vanoverschelde Kobe Tarteletto-Isorex + 09:06
67 Toumire Hugo Cofidis + 09:06
68 Mainguenaud Tom GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 09:06
69 Sander Hansen Marcus Uno-X Pro Cycling Team + 09:08
70 Sarreau Marc AG2R Citroën Team + 09:08
71 Rossetto Stéphane St Michel-Auber 93 + 09:08
72 De Pestel Sander Sport Vlaanderen-Baloise + 09:08
73 Heidemann Miguel B&B Hotels-KTM + 13:46
74 De Wilde Gilles Sport Vlaanderen-Baloise + 13:46
75 Leysen Senne Alpecin-Deceuninck + 13:46
76 Weemaes Sasha Sport Vlaanderen-Baloise + 13:46
77 Vahtra Norman GO Sport-Roubaix Lille Métropole + 13:46
DNF Manzin Lorrenzo TotalEnergies
DNF Kreder Wesley Cofidis
DNF Siskevicius Evaldas GO Sport-Roubaix Lille Métropole
DNF Cardis Romain St Michel-Auber 93
DNF Bonifazio Niccolo TotalEnergies
DNF Van Breussegem Elias Tarteletto-Isorex
DNF Danès Léo Team U Nantes-Atlantique
DNF Urruty Maxime Nice Métropole Côte d'Azur
DNF Morin Emmanuel Team U Nantes-Atlantique
DNF Hulgaard Morten Uno-X Pro Cycling Team
DNF Demeyere Torsten Tarteletto-Isorex
DNF De Maeght Dorian Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Venner Quentin Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Meens Johan Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF Jegat Jordan Team U Nantes-Atlantique
DNF Jordens Jarno Tarteletto-Isorex
DNF Richard-Andrade Florian Team U Nantes-Atlantique
DNF Paquet Tom Team U Nantes-Atlantique
DNF Hennequin Paul Nice Métropole Côte d'Azur

Information