Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Vuelta a Talavera Junior - 2021

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Garcia Nunez Jorge Previley-Coforma U19 02:49:42
02 Fernandez Garcia Samuel MMR Cycling Academy + 00
03 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 01:07
04 Garcia Garcia Alvaro Aminur Consulting-AEL-RES + 01:07
05 Rubio Robles Pablo MMR Cycling Academy + 01:07
06 Fernandez Reviejo Alberto Sanse - Rotor + 01:07
07 Towers Lucas Previley-Coforma U19 + 01:07
08 Garcia Alex Quadis-Trek Bicisprint + 01:07
09 Cepa Daniel InfinObras - Zafiro + 01:07
10 Dols Marc Gimenez Ganga-Cherubini + 01:07
11 Fajardo Toledo Adrian Guijarro - Sporting Pursuits + 01:07
12 Gonzalez Antonio EOLO-KOMETA U19 + 01:07
13 Herran Diego MMR Cycling Academy + 01:07
14 Fuentes Antonio Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 01:07
15 Torres Colomar Marc Gimenez Ganga-Cherubini + 01:07
16 Lambea Ignasi Finques Feliu CT + 01:07
17 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talav + 01:07
18 Rey Martin Emico-Erbi + 01:07
19 Fernandez Heres Samuel MMR Cycling Academy + 01:47
20 Suarez Fernandez Alain Corbatas Pindal + 01:48
21 Anguela Mario Matrix - Salchi Juniors + 01:50
22 Bonillo Iker Manuela Fundación Juniors + 01:50
23 Hernandez Furio Sergio Guijarro - Sporting Pursuits + 01:50
24 Molina Miguel Angel Previley-Coforma U19 + 01:50
25 Garcia Pedro Gimenez Ganga-Cherubini + 01:50
26 Perez Cesar Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 01:50
27 Belijar Alejandro Sanse - Rotor + 01:50
28 Carmona Raul Quadis-Trek Bicisprint + 01:50
29 Zaragoza Vicent InfinObras - Zafiro + 01:50
30 Benito Adrián Manuela Fundación Juniors + 01:50
31 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:50
32 Sanz Gandia Jose Bathco Cycling Team + 01:50
33 Rodriguez Tadeo Aminur Consulting-AEL-RES + 01:50
34 Martinez Unai Matrix - Salchi Juniors + 01:50
35 Sastre Yeray MMR Cycling Academy + 01:50
36 Izcara Eder Recambios Callejo + 01:50
37 Aguilar Jaime Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 01:50
38 Galera Jesus Windest- Franco Furniture + 01:50
39 Lozano Juan Pedro Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 01:50
40 Serrano Mario Aminur Consulting-AEL-RES + 01:50
41 Aibar Andreu InfinObras - Zafiro + 01:50
42 Morante Lopez Javier Guijarro - Sporting Pursuits + 01:50
43 Aguilar Hugo Previley-Coforma U19 + 01:50
44 Sanchez Jose Antonio Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 01:50
45 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy + 01:50
46 Bengoechea Galder Bathco Cycling Team + 04:05
47 Zamora Markel Ford Garaje Moderno + 04:05
48 Cabrera Moya Ivan Manuela Fundación Juniors + 04:08
49 Jimenez Del Rio Pablo Matrix - Salchi Juniors + 04:08
50 Montero Gil Jorge Previley-Coforma U19 + 04:08
51 Pazos Joan Quadis-Trek Bicisprint + 04:08
52 Aguero Alex Isidoro San Justo + 04:08
53 Miralles Marc Aminur Consulting-AEL-RES + 04:08
54 Galindo Nicolas Matrix - Salchi Juniors + 04:08
55 Albir Gonzalo Gimenez Ganga-Cherubini + 04:08
56 Mingallon Antonio Matrix - Salchi Juniors + 04:08
57 Merino Gomez Marcos Bathco Cycling Team + 04:19
58 Vegas Gabriel Windest- Franco Furniture + 06:40
59 Martinez Ulloa Lander Vicinay Cadenas- Lancor + 06:40
60 Fuentes Oscar Corbatas Pindal + 06:40
61 Fandino Ruben Bathco Cycling Team + 06:40
62 Hurtado Diego Windest- Franco Furniture + 06:40
63 Moreno Pedro Pablo Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 06:40
64 Felipe Arranz Andres Sanse - Rotor + 06:40
65 Soriano Iker InfinObras - Zafiro + 06:40
66 Riera Nicolau Miguel Aminur Consulting-AEL-RES + 06:40
67 De Pablo Samuel EOLO-KOMETA U19 + 06:45
68 Cuella Juan Maria Globalia Artes Graficas - ECS + 08:48
69 Artigues Jordi Manuela Fundación Juniors + 08:48
70 Castano Ismael Quadis-Trek Bicisprint + 08:51
71 Gonzalez Algarra Yeray Manuela Fundación Juniors + 08:51
72 Herrero Carlos Globalia Artes Graficas - ECS + 08:51
73 Fernandez Lopez Juan Emico-Erbi + 08:51
74 Signo Samuel Aluminios Cortizo Jr + 08:54
75 Solera Miguel Aminur Consulting-AEL-RES + 08:54
76 Albizua Oier Ford Garaje Moderno + 08:54
77 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 08:54
78 Pallares Marcel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 08:54
79 Diaz De Andres Ibon Ford Garaje Moderno + 08:54
80 Gomez Laiseca Unai Vicinay Cadenas- Lancor + 08:54
81 Soldado Miguel Angel Windest- Franco Furniture + 08:57
82 De La Vega Alvaro Globalia Artes Graficas - ECS + 10:12
DNF Terrasa Marc EOLO-KOMETA U19
DNF Camara Murcia Pedro Gimenez Ganga-Cherubini
DNF Poveda Aaron Guijarro - Sporting Pursuits
DNF Cuadrado Adrian Cycling Team Junior Ciudad de Talav
DNF Pajares Tejero Javier Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Hidalgo Sergio Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Olivares Abel Guijarro - Sporting Pursuits
DNF Ceballos Javier Windest- Franco Furniture
DNF Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19
DNF Abad Victor Recambios Callejo
DNF Zalama Julio Recambios Callejo
DNF Herreros Daniel Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Lopez Saavedra Jose Carlos Matrix - Salchi Juniors
DNF Talledo Danil Tot Net-Terrassa Ciclisme
DNF Bedia Sergio Corbatas Pindal
DNF Perez-Grueso Garcia Ruben Previley-Coforma U19
DNF Puente David EOLO-KOMETA U19
DNF Ferrandis Elias Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad
DNF Galbany Sergi Finques Feliu CT
DNF Bernal Iker Finques Feliu CT
DNF Muntanya Albert Finques Feliu CT
DNF Rodriguez Escorza Pablo Guijarro - Sporting Pursuits
DNF Garcia Navarro Oscar InfinObras - Zafiro
DNF Darder Sergi Quadis-Trek Bicisprint
DNF Calvo Aparicio Alvaro Recambios Callejo
DNF Lopez Plaza Alvaro Recambios Callejo
DNF Urruela Jon Ander Vicinay Cadenas- Lancor
DNF Gonzalez Becerra Juan Isidoro San Justo
DNF Martinez Mario Isidoro San Justo

Information