Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Vuelta a Talavera Junior - 2021

Stage

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Fernandez Garcia Samuel MMR Cycling Academy 01:25:05
02 Lozano Juan Pedro Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 17
03 Rey Martin Emico-Erbi + 17
04 Dols Marc Gimenez Ganga-Cherubini + 17
05 Herran Diego MMR Cycling Academy + 17
06 Garcia Nunez Jorge Previley-Coforma U19 + 17
07 Fernandez Heres Samuel MMR Cycling Academy + 17
08 Fandino Ruben Bathco Cycling Team + 17
09 Aibar Andreu InfinObras - Zafiro + 17
10 Towers Lucas Previley-Coforma U19 + 17
11 Perez Cesar Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 17
12 Rubio Robles Pablo MMR Cycling Academy + 17
13 Diaz De Andres Ibon Ford Garaje Moderno + 17
14 Suarez Fernandez Alain Corbatas Pindal + 17
15 Solera Miguel Aminur Consulting-AEL-RES + 17
16 Garcia Garcia Alvaro Aminur Consulting-AEL-RES + 17
17 Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talav + 17
18 Izcara Eder Recambios Callejo + 17
19 Gonzalez Antonio EOLO-KOMETA U19 + 17
20 Bonillo Iker Manuela Fundación Juniors + 17
21 Lambea Ignasi Finques Feliu CT + 17
22 Zaragoza Vicent InfinObras - Zafiro + 17
23 Aguilar Hugo Previley-Coforma U19 + 17
24 Garcia Pedro Gimenez Ganga-Cherubini + 17
25 Morante Lopez Javier Guijarro - Sporting Pursuits + 17
26 Aguilar Jaime Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 17
27 Garcia Alex Quadis-Trek Bicisprint + 17
28 Sanchez Jose Antonio Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 17
29 Cuadrado Adrian Cycling Team Junior Ciudad de Talav + 17
30 Fajardo Toledo Adrian Guijarro - Sporting Pursuits + 17
31 Montero Gil Jorge Previley-Coforma U19 + 17
32 Mingallon Antonio Matrix - Salchi Juniors + 24
33 Artigues Jordi Manuela Fundación Juniors + 24
34 Galera Jesus Windest- Franco Furniture + 24
35 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 24
36 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 24
37 Torres Colomar Marc Gimenez Ganga-Cherubini + 24
38 Carmona Raul Quadis-Trek Bicisprint + 24
39 Fuentes Oscar Corbatas Pindal + 24
40 Hernandez Furio Sergio Guijarro - Sporting Pursuits + 24
41 Talledo Danil Tot Net-Terrassa Ciclisme + 24
42 Cabrera Moya Ivan Manuela Fundación Juniors + 24
43 Rodriguez Escorza Pablo Guijarro - Sporting Pursuits + 24
44 Cepa Daniel InfinObras - Zafiro + 24
45 Sanz Gandia Jose Bathco Cycling Team + 24
46 Diaz Tomas Dario Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 24
47 Molina Miguel Angel Previley-Coforma U19 + 24
48 Anguela Mario Matrix - Salchi Juniors + 24
49 Sastre Yeray MMR Cycling Academy + 30
50 Pazos Joan Quadis-Trek Bicisprint + 34
51 Fuentes Antonio Valverde Team-Tierra Fecundis Juniors + 34
52 Miralles Marc Aminur Consulting-AEL-RES + 37
53 Albir Gonzalo Gimenez Ganga-Cherubini + 38
54 Lopez Plaza Alvaro Recambios Callejo + 38
55 Martinez Ulloa Lander Vicinay Cadenas- Lancor + 40
56 Galindo Nicolas Matrix - Salchi Juniors + 41
57 De Pablo Samuel EOLO-KOMETA U19 + 44
58 Rodriguez Tadeo Aminur Consulting-AEL-RES + 44
59 Benito Adrián Manuela Fundación Juniors + 44
60 Garcia Navarro Oscar InfinObras - Zafiro + 44
61 Gomez Laiseca Unai Vicinay Cadenas- Lancor + 44
62 Martinez Unai Matrix - Salchi Juniors + 44
63 Fernandez Lopez Juan Emico-Erbi + 44
64 Aguero Alex Isidoro San Justo + 49
65 Galbany Sergi Finques Feliu CT + 49
66 Bengoechea Galder Bathco Cycling Team + 49
67 Moreno Pedro Pablo Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 01:02
68 Castano Ismael Quadis-Trek Bicisprint + 01:02
69 Gonzalez Algarra Yeray Manuela Fundación Juniors + 01:05
70 Merino Gomez Marcos Bathco Cycling Team + 01:08
71 Puente David EOLO-KOMETA U19 + 01:10
72 Belijar Alejandro Sanse - Rotor + 01:15
73 Fernandez Reviejo Alberto Sanse - Rotor + 01:15
74 Serrano Mario Aminur Consulting-AEL-RES + 01:17
75 Riera Nicolau Miguel Aminur Consulting-AEL-RES + 01:17
76 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy + 01:20
77 Albizua Oier Ford Garaje Moderno + 01:27
78 Vegas Gabriel Windest- Franco Furniture + 01:33
79 Pallares Marcel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:35
80 Jimenez Del Rio Pablo Matrix - Salchi Juniors + 02:00
81 Ceballos Javier Windest- Franco Furniture + 02:02
82 Darder Sergi Quadis-Trek Bicisprint + 02:20
83 Zamora Markel Ford Garaje Moderno + 02:32
84 Hurtado Diego Windest- Franco Furniture + 02:41
85 Pajares Tejero Javier Globalia Artes Graficas - ECS + 02:41
86 Herrero Carlos Globalia Artes Graficas - ECS + 02:41
87 Hidalgo Sergio Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 02:55
88 Poveda Aaron Guijarro - Sporting Pursuits + 03:01
89 De La Vega Alvaro Globalia Artes Graficas - ECS + 03:02
90 Soldado Miguel Angel Windest- Franco Furniture + 03:16
91 Cuella Juan Maria Globalia Artes Graficas - ECS + 03:20
92 Olivares Abel Guijarro - Sporting Pursuits + 03:24
93 Soriano Iker InfinObras - Zafiro + 03:28
94 Abad Victor Recambios Callejo + 03:28
95 Muntanya Albert Finques Feliu CT + 03:42
96 Bedia Sergio Corbatas Pindal + 03:50
97 Urruela Jon Ander Vicinay Cadenas- Lancor + 03:57
98 Barbera Jesus Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talav + 04:13
99 Signo Samuel Aluminios Cortizo Jr + 04:13
100 Herreros Daniel Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 04:14
101 Ferrandis Elias Equipo Ciclista Fenavin - Turismo Ciudad + 04:15
102 Perez-Grueso Garcia Ruben Previley-Coforma U19 + 04:28
103 Felipe Arranz Andres Sanse - Rotor + 04:48
104 Martinez Mario Isidoro San Justo + 04:58
105 Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19 + 05:02
106 Bernal Iker Finques Feliu CT + 05:02
107 Camara Murcia Pedro Gimenez Ganga-Cherubini + 05:02
108 Calvo Aparicio Alvaro Recambios Callejo + 05:02
109 Zalama Julio Recambios Callejo + 05:02
110 Terrasa Marc EOLO-KOMETA U19 + 05:07
111 Lopez Saavedra Jose Carlos Matrix - Salchi Juniors + 08:32
112 Gonzalez Becerra Juan Isidoro San Justo + 08:52
DNF Benitez Javier Cycling Team Junior Ciudad de Talav
DNF Tejero Francisco Gimenez Ganga-Cherubini
DNF Martin Rodriguez Alejandro Globalia Artes Graficas - ECS
DNF Vilamala Oriol Tot Net-Terrassa Ciclisme
DNF Pardo Joel Cycling Team Junior Ciudad de Talav

Information