CN Belgium RR-JR - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Jakov Beirlaen Onder Ons Parike WZW 2:48:24
02 Michiel Lambrecht Acrog-Tormans BC U19 + 00
03 Maxim Delrue Gaverzicht-BE Okay U19 + 00
04 Gaëtan Verleyen Isorex Cycling Team + 00
05 Cedric Van Raemdonck Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 00
06 Seppe Maes Acrog-Tormans BC U19 + 03
07 Joes Oosterlinck Canguru - QTS - Air College Cycling + 55
08 Mathis Avondts WAC Team + 55
09 Natan Duchi Gaverzicht-BE Okay U19 + 55
10 Yorick Slaets Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 55
11 Kenay De Moyer Acrog-Tormans BC U19 + 55
12 Noah Detalle AG2R Citroën U19 Team + 55
13 Joren Bijnens Maes CT Glabbeek + 55
14 Stijn Degeest Acrog-Tormans BC U19 + 55
15 Jan Van Dyck Gaverzicht-BE Okay U19 + 55
16 Iyen Cristofano Onder Ons Parike WZW + 55
17 Sacha Prestianni VC Ardennes + 2:45
18 Wout Remmerie Gaverzicht-BE Okay U19 + 2:49
19 Jonas De Schamphelaire Onder Ons Parike WZW + 2:49
20 Jan Kino Onder Ons Parike WZW + 2:49
21 Yorben De Troyer Van Moer Logistics Cycling Team + 2:49
22 Senne Boeckx Sport en Steun-Leopoldsburg + 2:49
23 Lukas Vanderlinden Cannibal Team + 2:49
24 Matis De Meijts Maes CT Glabbeek + 2:49
25 Arne Van Cauwenberghe Brain² Olympia Tienen + 2:49
26 Milan De Meester Van Moer Logistics Cycling Team + 3:01
27 Robbe Dhondt Onder Ons Parike WZW + 3:01
28 Dylan Botterberg Van Moer Logistics Cycling Team + 3:03
29 Theo Lowie Crabbe Toitures - CC Chevigny + 3:03
30 Sander Inion Canguru - QTS - Air College Cycling + 3:03
31 Robbe Moerman Onder Ons Parike WZW + 3:03
32 Trystan Ledoux Crabbe Toitures - CC Chevigny + 3:03
33 Robbe Smets Team Kempen + 3:03
34 Jerome Raus C.C.Le Boulou + 3:03
35 Milan Lanhove - + 3:03
36 Rube Baeten WAC Team + 3:03
37 Rune Ceusters Sport en Steun-Leopoldsburg + 3:03
38 Luca D'Hollander Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 3:03
39 Jelle Harteel Gaverzicht-BE Okay U19 + 3:39
40 Seppe De Beuckeleer Maes CT Glabbeek + 3:39
41 Jonathan Kerkhofs WK Noord West Brabant + 3:39
42 Milan Feys Kon.Vc.t Meetjesland - Knesselare + 3:39
43 Tyson Borremans Onder Ons Parike WZW + 3:47
44 Milan Kuypers WAC Team + 3:47
45 Thibaut Pauwels Gaverzicht-BE Okay U19 + 3:47
46 Joppe Heremans Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 3:47
47 Alec Segaert Gaverzicht-BE Okay U19 + 3:47
48 Joppe Sterck Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 3:47
49 Zeno Moonen Maes CT Glabbeek + 3:47
50 Jelle van Genechten Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 3:47
51 Senne Willems Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 3:47
52 Dries Verstappen Maes CT Glabbeek + 3:47
53 Matti Van Speybroek Acrog-Tormans BC U19 + 3:47
54 Jonas Ingelbeen Gaverzicht-BE Okay U19 + 3:47
55 Jarne Ceulemans WAC Team + 3:47
56 Sander Eeckhout FlandersColor-Galloo Team + 3:47
57 Zander Mary Royal Cureghem Sportief + 3:47
58 Kiero Scheerlinck Onder Ons Parike WZW + 3:47
59 Thomas Szkandera FlandersColor-Galloo Team + 3:47
60 Tyler Desmet Onder Ons Parike WZW + 3:47
61 Niels De Clerck Gaverzicht-BE Okay U19 + 3:47
62 Thibaut Bernard Crabbe Toitures - CC Chevigny + 3:47
63 Baptiste Snoeks Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 3:47
64 Ferre Vanschoonbeek Maes CT Glabbeek + 3:47
65 Adrien Paulart - + 3:47
66 Jarne Jonckheere Canguru - QTS - Air College Cycling + 3:47
67 Yoran Van Gucht Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 3:47
68 Lowie Knaeps Acrog-Tormans BC U19 + 3:47
69 Tjorven Vercruysse Gaverzicht-BE Okay U19 + 3:47
70 Yaurick Leenknegt CT Luc Wallays-Jonge Renners + 3:47
71 Lucas Laurent Crabbe Toitures - CC Chevigny + 3:47
72 Ilias Jordaens WAC Team + 3:47
73 Sil Van Daele Onder Ons Parike WZW + 3:47
74 Lucas Moinet Crabbe Toitures - CC Chevigny + 3:47
75 Xander Verhaegen Acrog-Tormans BC U19 + 3:47
76 Sander Kint Canguru - QTS - Air College Cycling + 3:47
77 Thomas Davids Maes CT Glabbeek + 3:47
78 Ruben Fierens KZLWC- Davo + 3:47
79 Wout Van Steenkiste CT Luc Wallays-Jonge Renners + 3:47
80 Andreas Van Den Broeck WK Noord West Brabant + 3:47
81 Stan Huyghe Brain² Olympia Tienen + 3:47
82 Maxence Place AG2R Citroën U19 Team + 3:47
83 Artuur Torney Isorex Cycling Team + 3:47
84 Augustin De Graeve - + 3:47
85 Tor Van Thienen WK Noord West Brabant + 3:47
86 Bert Bolle CT Luc Wallays-Jonge Renners + 3:47
87 Asger De Valck Van Moer Logistics Cycling Team + 3:47
88 Hugo Wertz VC Ardennes + 3:47
89 Arthur Alexandre Team Geo-Therm Carbonbike U19 + 3:47
90 Vlad van Mechelen Cannibal Team + 3:47
91 Jordan Laverdeur VC Ardennes + 3:47
92 Xander Van Gogh WAC Team + 3:47
93 Dylan Depetter Debondt Verandas CT + 3:47
94 Victor Stiers Brain² Olympia Tienen + 3:47
95 Stan Van Loven Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 3:47
96 Wiebe Baeten WAC Team + 3:47
97 Rik Torfs Young Cycling Talent D & D U19 + 3:47
98 Gerben Dewinter Gaverzicht-BE Okay U19 + 3:47
99 Lennert Bertels Van Moer Logistics Cycling Team + 3:47
100 Victor Hannes Acrog-Tormans BC U19 + 3:47
101 Wannes Dewulf Canguru - QTS - Air College Cycling + 3:47
102 Wout Geerinckx Sport en Steun-Leopoldsburg + 3:47
103 Maurits Van Petegem Onder Ons Parike WZW + 3:58
104 Ilan Hooftman Van Moer Logistics Cycling Team + 3:58
105 Jens Dalle Onder Ons Parike WZW + 3:58
106 Robbe Claessens Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 3:58
107 Thibault Goethals Onder Ons Parike WZW + 3:58
108 Kaj Fretin KZLWC- Davo + 6:03
109 Renzo Raes KZLWC- Davo + 6:08
110 Senne Thonnon Maes CT Glabbeek + 7:59
111 Thibau Dhooge Canguru - QTS - Air College Cycling + 8:11
112 Jens Verbrugghe Avia-Rudyco-Janatrans Cycling Team + 8:11
DNS Viktor Nijs Brain² Olympia Tienen
DNS Alessandro Martocchia Sport en Steun-Leopoldsburg
DNS Cian Uijtdebroeks Team Auto Eder
DNS Jason Baele VZW WP de Molenspurters Meulebeke U19
DNF Tom Collon -
DNF Lenny Keups -
DNF Viktor Ladriere -
DNF Valere Platiaux -
DNF Clement Van Wynsberghe -
DNF Senne Hulsmans Acrog-Tormans BC U19
DNF Kasper Van Gestel Acrog-Tormans BC U19
DNF Hugo Druart Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Justin Picoux Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Franck Rademaker Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Denzel Vandoormael Crabbe Toitures - CC Chevigny
DNF Jani De Coster CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Jens Van Cauwenberghe CT Luc Wallays-Jonge Renners
DNF Sebastian Prestage Debondt Verandas CT
DNF Thibo Germonprez Gaverzicht-BE Okay U19
DNF Jean-Baptiste Declercq Isorex Cycling Team
DNF Jeff Van Pelt KZLWC- Davo
DNF Jorrit Vanhamond KZLWC- Davo
DNF Ugo Deweerd Onder Ons Parike WZW
DNF Matteo Melotte Servelo Team
DNF Esteban Sorli Ser´velo Team
DNF Tom Derreveaux Sprint 2000 Charleroi
DNF Kilian Flecheux Sprint 2000 Charleroi
DNF Lucas Jacques Sprint 2000 Charleroi
DNF Yannis Collignon Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Julien Saremans Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Oscar Archambeau VC Ardennes
DNF Nicolas Garzaniti VC Ardennes
DNF Aaron Dockx WAC Team
DNF Jarno Dhaene WK Noord West Brabant
DNF Ferre Geeraerts Young Cycling Talent D & D U19
Information
Nation Belgium
Herzele
Date 12th September
Distance 117.6 km
CAT CN
Other
Embed Results