Greve CC DCU (NC) - 2020

Main page

Embed Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Sebastian Kolze Changezi Team Coloquick 4:05:02
02 Magnus Bak Klaris - + 03
03 Anthon Charmig Team Coloquick + 30
04 Alexander Salby Team Coloquick + 31
05 Mathias Larsen Kometa-Xstra + 31
06 Rasmus Wallin Riwal Securitas Cycling + 31
07 Mads Andersen Team Herning CK Elite PB Look + 31
08 Matias Malmberg Team IBT-Ridley Sydkisten + 31
09 Oliver Wulff Team Coloquick + 31
10 Frederik Rodenberg Uno-X Pro Cycling Team + 31
11 Sebastian Nielsen Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 31
12 Nicklas Jacobsen Nissen Team Smartdry + 31
13 Mads Østergaard Team Coloquick + 31
14 Sebastian Theodor Mi Petersen Team Herning CK Elite PB Look + 31
15 Frederik Wandahl Team Coloquick + 36
16 Andreas Brandt Aidel Team Coloquick + 36
17 Aksel Bech Skot-Hansen Team Coloquick + 38
18 Sebastian Ryttersgaard Team Herning CK Elite PB Look + 38
19 Anders Bruun Team Give Elementer + 38
20 Sebastian Juul - + 38
21 Lasse Mikkelsen Team OK Kvickly Odder + 38
22 Mathias Bregnhøj BHS - PL Belton Bornholm + 38
23 Jonas Jakobsen Vejle CK + 38
24 Nils Lau Nyborg Broge - + 38
25 Nils Egil Bradtberg Team Eiland Electric Carl Ras + 38
26 Christian Gorm Albrechtsen Antiga Casa Bellsolà Girona CT + 41
27 Frederik Thomsen Casillo- Petroli Firenze- Hopplà + 41
28 Nicolai Brøchner Team Coloquick + 45
29 William Blume Levy Team Coloquick + 45
30 Martin Toft Madsen BHS - PL Belton Bornholm + 45
31 Daniel Guld - + 47
32 Thorolf Rønhede Team IBT-Ridley Sydkisten + 1:40
33 Marckus Njor Team IBT-Ridley Sydkisten + 1:40
34 Rasmus Hestbek Lund - + 1:46
35 Rasmus Lund Pedersen Team IBT-Ridley Sydkisten + 1:46
36 Jonas Flo Pedersen Team IBT-Ridley Sydkisten + 1:49
37 Hjalmar Klyver Team IBT-Ridley Sydkisten + 2:27
38 Frederik Uhre Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 2:27
39 Stefan Ryom Team OK Kvickly Odder + 2:27
40 Nicholas Thorøe-Hansen Team IBT-Ridley Sydkisten + 3:11
41 Marcus Sander Hansen BHS - PL Belton Bornholm + 3:31
42 Thomas Bilde Team Give Elementer + 3:50
43 Daniel Bligaard Lyhne Team Coloquick + 4:47
44 Carl Voldbjerg Team Herning CK Elite PB Look + 4:47
45 Jacob Hindsgaul Madsen Uno-X Pro Cycling Team + 4:47
46 Joakim Mikkel Svensson - + 6:09
47 Morten Hulgaard Uno-X Pro Cycling Team + 6:14
48 Julius Johansen Uno-X Pro Cycling Team + 6:14
49 Peter Haslund Team O.B. Wiik - Dan Stillads + 6:14
50 Mikkel Øritsland BHS - PL Belton Bornholm + 8:02
DNS Nicolaj Amping Ordrup CK
DNS Robin Juel Skivild Team AURA Energi - CK Aarhus
DNS Jakob Gye Madsen Team AURA Energi - CK Aarhus
DNF Christian Axelsen -
DNF Arne Birkemose -
DNF Frederik Egehus -
DNF Gustav Johansson -
DNF Mads Sogaard Mondrup -
DNF Jannik Nedergaard Nielsen -
DNF Aske Louring Vorre -
DNF Jeppe Hanssing BHS - PL Belton Bornholm
DNF Thomas Rald Kaspersen BHS - PL Belton Bornholm
DNF Anders Alminde FBL
DNF Oskar Hvid Team AURA Energi - CK Aarhus
DNF Jesper Aaskov Pallesen Team Coloquick
DNF Peter Busk Team Eiland Electric Carl Ras
DNF Klaus Hestkjær Team Eiland Electric Carl Ras
DNF Andreas Larsen Team Eiland Electric Carl Ras
DNF Jeppe Falk-Kristensen Team Give Elementer
DNF Anders Foldager Team Herning CK Elite PB Look
DNF Jonas Tanski Kristensen Team Herning CK Elite PB Look
DNF Emil Schmidt Team Herning CK Elite PB Look
DNF Thomas Brayan-Lund Team IBT-Ridley Sydkisten
DNF Anders Fynbo Team IBT-Ridley Sydkisten
DNF Peter Visby Team IBT-Ridley Sydkisten
DNF Mads Schelde Berg Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Mads Høiberg Klinke Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Jannik Ljungdahl Team O.B. Wiik - Dan Stillads
DNF Thomas Koldkjær Decker Team OK Kvickly Odder
DNF Frederik Lund Team OK Kvickly Odder
DNF Soren Vosgerau Team OK Kvickly Odder
Information
Nation Denmark
Date 16th August
Distance 169 km
CAT N1